Jump to content
rapala

Składki Okręgowe i Porozumienia

Recommended Posts

Porozumienie trzech Okręgów PZW ; Rzeszów, Tarnobrzeg, Zamość. Wędkarze w/w Okręgów w roku 2018 będą mogli łowić ryby bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat na wodach granicznych tj.: rzeka San obwód Nr 9 (od Ulanowa do Krzeszowa w górę rzeki), rzeka San obwód Nr 10 (od Ulanowa do ujścia do rzeki Wisłą), rzeka Tanew obwód Nr 2 od Ulanowa domostu drogowego w miejscowości Króle. Szczegóły już niedługo na stronie okręgu PZW w Zamościu.

22 godziny temu, krs napisał:

Cytując fragment Zasad połowu ryb w O. Rzeszów w 2018r:

Rozumiem że na pozostałych zbiornikach jest zakaz połowu ze środków pływających ? Jest gdzieś taki zapis o zakazie?  może ktoś przytoczy bo nie zagłębiałem się szczególnie w ten dokument. 

Też nie jest to napisane, na zalewie w Rzeszowie  można pływać na silnikach spalinowych, to samo dotyczy rzek ( co prawda tylko San się nadaje do tego ), nie jest to doprecyzowane, a jeśli chodzi o pozostałe zbiorniki, które nie są dopuszczone to jest zakaz połowu z środków pływających.

Karp też nie jest objęty limitem ilościowym,w takim razie można zabrać 5 kilo karpia?To po zarybieniach takich karpi po 35 cm będą brać po kilka sztuk.:mad:

Przeczytałem i upewniłem się w twierdzeniu że w Rzeszowie o pstrągi nikt nie dba. A ja i tak w lutym zacznę sezon.

Wymiar ochronny karpia i łososia (że, niby łososie u nas są) w okręgu P*W Rzeszów - 35 cm.

Górny wymiar ochronny karpia - 60 cm - dla łososia, troci, pstrąga, brzany, szczupaka - brak...

Co tu jeszcze komentować ?...

Dnia 13.12.2017 o 19:24, PinPong napisał:

Też nie jest to napisane, na zalewie w Rzeszowie  można pływać na silnikach spalinowych, to samo dotyczy rzek ( co prawda tylko San się nadaje do tego ), nie jest to doprecyzowane, a jeśli chodzi o pozostałe zbiorniki, które nie są dopuszczone to jest zakaz połowu z środków pływających.

Niestety tu miało być inaczej, jest gorzej. Nie wolno łowić nawet pływając na elektryku jeśli na łodzi zainstalowany jest silnik spalinowy Wędkowanie może odbywać się tylko z brzegu i jednostek pływających,  przy czym jednostki nie mogą być wyposażone w silnik spalinowy.  DOTYCZY WSZYSTKICH WÓD OKRĘGU PZW W RZESZOWIE!!!

Jeśli chodzi o limit karpia to jest

Wprowadza się ogólny limit zabieranych ryb dla następujących gatunków:

- karp i amur – po jednej sztuce z tych gatunków na dobę.

Ciekawe jak będzie teraz wyglądało łowienie na kanale Połanieckim:lol:. Już mogli dołożyć odcinek od ujścia Wisłoki, no ale, chyba zbyt dużo się spodziewam po PZW Rzeszów...

2 minuty temu, adamus78 napisał:

Ciekawe jak będzie teraz wyglądało łowienie na kanale Połanieckim:lol:. Już mogli dołożyć odcinek od ujścia Wisłoki, no ale, chyba zbyt dużo się spodziewam po PZW Rzeszów...

Czytaj ze zrozumieniem....

Faktycznie coś mam ze wzrokiem :D

Czyli mamy Wisłę od ujścia Wisłoki:D  nareszcie...

Orientuje się ktoś jakie wody udostępnia Rzeszów Zamościowi w ramach porozumienia na przyszły rok ?  

Myślę że okręg Rzeszów powinien udostępnić gratis krainę pstrąka łososia i jeleni na  Strugu. Może by udało się zadeptać ten syf za darmo.

Znalazłem taki smaczek w sprawie składek i opłat PZW Przemyśl na 2018 rok:

Kobiety (wszystkie) uprawnione są do 50% ulgi w składce rocznej na ochronę i zagospodarowanie wód.

Doceniam to, że promuje się wędkarstwo jako sport, hobby nie tylko dla mężczyzn, ale z jakiej paki mam płacić o 50% więcej, tylko dlatego, że jestem facetem?

Nowo wstępujący do PZW członkowie uczestnicy, którzy po raz pierwszy opłacają składki członkowskie są zwolnieni z konieczności wniesienia składki na ochronę  i zagospodarowanie wód.

Zwolnienie nie dotyczy członków uczestników, którzy opłacali w latach ubiegłych składkę członkowską.

Tego punktu nie neguję, mimo, że ja nie miałem takiego przywileju. Rozumiem, że jest to jednorazowa bonifikata dla nowych członków, mająca na celu promocję wędkarstwa dla osób, które nie miały wcześniej z nim styczności.

Może ktoś orientuje się, czy ten zapis odnośnie kobiet jest legalny? Jak to się ma do "równouprawnienia"?

Dnia 12.12.2017 o 21:49, ORINOKO napisał:

Porozumienie trzech Okręgów PZW ; Rzeszów, Tarnobrzeg, Zamość. Wędkarze w/w Okręgów w roku 2018 będą mogli łowić ryby bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat na wodach granicznych tj.: rzeka San obwód Nr 9 (od Ulanowa do Krzeszowa w górę rzeki), rzeka San obwód Nr 10 (od Ulanowa do ujścia do rzeki Wisłą), rzeka Tanew obwód Nr 2 od Ulanowa domostu drogowego w miejscowości Króle. Szczegóły już niedługo na stronie okręgu PZW w Zamościu.

W linkach załączonych powyzej nie ma informacji co do Sanu ponizej ujscia tanwi, czyli jednak zostaje ten odcinek tylko dla tarnobrzega?

Edited by Maju
literowka

San jest dostępny od ujścia do Wisły aż do Krzeszowa. Czy czegoś nie możesz zrozumieć? 

Rooocky członek uczestnik czyli osoba do 16 roku życia. A przynajmniej tak mi się wydaje. A co do kobiet to chyba dobrze bo narazie same wąsate Janusze w tym PZW

Edited by domek1995

Rzeczywiście. Mogli napisać to trochę jaśniej, żeby nie było nieporozumień. W sumie fajny gest w stosunku do młodzieży.

A co do kobiet, to nie mam nic przeciwko, żeby było ich więcej w PZW, ale niech to będzie na sprawiedliwych i jednakowych dla wszystkich zasadach.

Przykładowo osobiście nigdy nie wziąłem i nie biorę ryb z wód PZW, bo wędkuję dla przyjemności.

Mam przywilej wzięcia ryby, z którego nie korzystam, a płacę tyle samo co mięsiarz, który "eksploatuje" hurtowo nasze wody.

Teraz wprowadzili tę ulgę dla kobiet, która w mojej ocenie jest niesprawiedliwa, bo stawia jedną grupę wyżej od innych. 

Edited by Roooocky