Jump to content

Składki Okręgowe i Porozumienia

Recommended Posts

Naklejenie hologramu PZW w odpowiedniej rubryce w zezwoleniu. Znaczek PZW wklejony w miejsce lll hologramu oznacza rezygnację z wędkowania z łódki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Siemacie. Nie wiedziałem gdzie napisać i wkleję tutaj coś co znalazłem na        ZG PZW FB. Czyżby milowy krok w 21 wiek? Ciekawe kiedy zostanie wprowadzone? 

"Aplikacjia Centralnej Bazy Danych PZW. 
Jest to niezbędne do dostosowania się do obecnych realiów. Jednak będzie ciężko to wdrożyć w zaplanowanym czasie. Przed nami bardzo dużo pracy z samym poprawnym zaewidencjonowaniem wszystkich członków. Będzie trzeba przeszkolić skarbników, nadać uprawnienia do wprowadzania do ewidencji nowych informacji, są również i płatności elektroniczne, i tu również trzeba będzie założyć bramki do przelewów. Planuje się wprowadzenie kodów QR i skanerów tych kodów dla SSR ale myślę, że to może być kolejny etap."

Sztuczne ceregiele. Za OC nw płacisz przelewem i wszystko jest w cepiku. A w pzw średniowiecze bo ilu zasłużonych biurowców trzeba by było zwolnic. 

Dokumentami uprawniającymi do wędkowania są: karta wędkarska, legitymacja, wygenerowane zezwolenie

6 godzin temu, ka-mil napisał:

A co z rejestrem ci którzy zapłacili wcześniej muszą prowadzić ? a ci co płaca online to już nie?

• 3 weeks later...

Dokładna kwota zależy od okręgu, ale bez zniżek na wodach nizinnych to koszt ponad 300 zł. Chyba że chodzi Ci tylko o białą kartę wędkarska to koszt egzaminu(w PZW Przemyśl egzamin jest chyba za darmo) i jakaś opłata w urzędzie 10 zł chyba. 

Ja tak zrobiłem w tym roku. Na początku zrobiłem opłatę członkowską w Nozrzdcu a później zapłaciłem za wody okręgowe w Krośnie. Skarbnik w Krośnie miał dziwną minę ale skasował 10 zł na koło i zapisał.

W obrębie jednego okręgu to pewnie nie ma problemu, ale np. opłacając składkę członkowską w O. Rzeszów a chcąc opłacić "zagospodarowanie wód" w O. Krosno?

Czy porozumienia są wtedy powiązane z okręgiem, w którym opłacimy tę drugą składkę? Na tzw. "chłopski rozum" - tak, ale to przecież PZW i walka między okręgami o kasę.

Nie doprecyzowałem, ale Nozdrzec jest w Okręgu Krosno i w obrębie jednego Okręgu nie powinno być problemu ze zmianą koła. Składka członkowska wiąże cię z Okręgiem. Możesz oczywiście zapłacić na przykład za wody Krosna, ale jeśli masz członkowską w Rzeszowie to nie należą ci się porozumienia z Krosna tylko z Rzeszowa. Ja tak kombinuję. Mieszkam w Rzeszowie, jestem członkiem Okręgu Krosno dlatego, że mają porozumienie z Przemyślem a mi zależy przede wszystkim na Sanie.

8 godzin temu, halfdanTheBlack napisał:

Nie doprecyzowałem, ale Nozdrzec jest w Okręgu Krosno i w obrębie jednego Okręgu nie powinno być problemu ze zmianą koła. Składka członkowska wiąże cię z Okręgiem. Możesz oczywiście zapłacić na przykład za wody Krosna, ale jeśli masz członkowską w Rzeszowie to nie należą ci się porozumienia z Krosna tylko z Rzeszowa. Ja tak kombinuję. Mieszkam w Rzeszowie, jestem członkiem Okręgu Krosno dlatego, że mają porozumienie z Przemyślem a mi zależy przede wszystkim na Sanie.

Jest dokładnie jak mówisz.

Dlatego przeniosłem się do Przeworska,  aby mieść porozumienia z przemyskiego.

Dlatego też w zeszłym roku przeniosłem się do koła w Zagórzu, ale nie miałem czasu jechać przed pandemią opłacić a teraz jazda w takim celu to prawie zbrodnia...

Myślę właśnie czy nie opłacić w Nozdrzcu, bo mam działkę rolną niedaleko i miałem jechać trochę krzaków wykarczować, a to mi wolno przy obecnych obostrzeniach w poruszaniu się.

Mieszkam na zachód od Dębicy, więc to ponad 100 km. Szkoda, że nie będę mógł przy okazji powędkować.

Dzięki Koledzy za wyjaśnienia.

Tym bardziej chcę zostać w O. Krosno, że wyczytałem dziś o nowym No kill, do którego z działki mam kilka km :D

Siema gdzie jutro zrobię dopłatę na Rzeszów pełna mam zapłacona w Krośnie  na akacjowej  nie da rady a E zezwolenia działają tylko na okresowe składki czy jakieś sklepy wędkarskie są czynne ???