Jump to content

Recommended Posts

Witam. Panowie możecie cos napisać o Chańczy?:) Chce się wybrać z kolegą na weekend na spinning i grunt. Czy trzeba dodatkowo opłacać. Jak z rybami. Czy duża presja wędkarzy. Jakieś duże okazy przez was złowione?Pozdrawiam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak kolego ale podobno możemy tam łowić bez opłat.. nie wiesz może czy to prawda??

Nie mam pojęcia. Temat przeniesiony z Wieści znad wody do Ogólne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, możemy na nim łowić na bazie jakiegoś tam porozumienia. Zbiornik jest bardzo duży i ryb jest w nim pod dostatkiem. Ja jednak zbytnio nie pomogę bo jeździłem tam w innych celach niż łowienie ryb :cool: No ale dwa razy moczyłem kija nocą i parę ładnych leszczy wydarliśmy. Przy tamie/zaporze ponoć też łowią ładne sztuki sumów i sandaczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem ze miejscowi lubią się zaczepiać z wczasowiczami. Sam zresztą miałem taką sprawę ze wystartowali do nas. Nie lubią chyba ludzi z Mielca. Ja nie wiem czy to chamstwo się kiedyś skończy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie wie ktoś może jakie opłaty na ten rok na ten zbiornik i gdzie ja można aktywować?Sezon na Sędłaka niedługo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak opłat dodatkowych.

Ps. Sprawdź czy Twój okręg ma porozumienie ze Scyzorykami ;-)

a na Sandacza to na Wislę masz 20 km :D, poświęć więcej czasu na poszukiwania :beer:, polecam Połaniec -->Zaduszniki lub Sandomierz ---> do ujścia Sanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam:).Co słychać na Chańczy/Staszów? Jaki stan wody,jak z okoniem,sandaczem:rolleyes:?Jadąc tam kogut czy guma?,jakie kolory na tej wodzie lubi ryba?Odkopałem mape na ile ona jest realna? czy tak to wygląda/głębokości i trasa koryta?Jakie miejsca polecacie,może ktoś z was zaznaczyć na niej?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat już trochę zapomniany, ale ostatnio byłem nad Chańczą i może komuś się to przyda:

Zbiornik bardzo ładny, rybek też trochę widać. Pływałem przez jedno popołudnie ze spinningiem w poszukiwaniu sandaczy, niestety skończyło się tylko na trzech niewykorzystanych mocnych pstryknięciach (może ze względu na wielkość sandaczy na tym zbiorniku - przeważają 30-40 cm). Dno zbiornika bardzo ciekawe, dużo gwałtownych spadków z 3m do 7-8m i to nie tylko w starym korycie. Zaczepów też dużo na zalanych karczowiskach. Bliżej zapory nie pływałem, ale sądząc z mapy jest jeszcze głębiej.

Z rybek: dość dużo leszcza (widziałem w siatkach kilka 1,5-2 kg), bardzo dużo spławiało się w okolicach koryta rzeki. Sandacze jak już pisałem wyżej dobrze przetrzebione, ale coś tam jeszcze raczej pływa. Boleni na mieliznach widziałem dużo i to całkiem ładnych. Szczupaków (a raczej szczupaczków) trochę jest, widziałem jak łowili sztuki z przedziału 40-50 cm na płyciznach (0,5-1m) w pobliżu koryta. Populacja suma jest podobno dość spora, na brzegu tu gdzie wodowałem ponton leżał taki z 1,5m pewnie uderzony śrubą. Apropo motorówek i skuterów, to w weekend nie ma po co tam jechać, chyba że o świcie lub wieczorem. Ja byłem w czwartek i jedyna motorówka jaka trochę utrudniała łowienie to była policja, pewnie mają nadwyżki paliwa :) Wędkarzy jest dość sporo na brzegach, często z pontonami do wywózki przynęt. Na wodzie oprócz mnie było jeszcze trzy pływadełka.

Dojazd do wody bardzo dobry w wielu miejscach. Zalew należy do okręgu kieleckiego, dopłaty można zrobić w sklepie wędkarskim na rynku w Staszowie (okręg TBG 56 zł na wszystkie wody okręgu kieleckiego).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie Chańczy. Ile kosztuje opłata za wędkowanie na rok, a ile powiedzmy za 2 dni. Gdzie to się opłaca. Jestem z okręgu Rzeszowskiego i chciałbym pojechać na weekend. Bardzo bym był wdzięczny za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajomy był dzisiaj na Chanczy, złowil parę okoni jeden 36cm.

Mówił ze tydzień temu w sobotę razem z kolegą mieli 6szt w okolicy 40cm.

Z lodem szału nie ma taki 7 miejscami 9cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, mam pytanie odnośnie zbiornika Chańcza, jak aktualnie wygląda tam stan wody ale nie dla wędkarza a dla wczasowicza. Chcialbym się tam wybrać wypocząc i nie wiem gdzie zapytać, to może tutaj ktoś pomoże. Wyczytałem że w ostatnich latach tam krucho było z wodą i nie chciałbym tam jechać na darmo. Czy w tym sezonie kąpielisko jest otwarte?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy