Jump to content
Sign in to follow this  
dkonrad23

Łowisko Dąbrówki

Recommended Posts

Byłem tam dzisiaj bez kija zapoznać nieco miejscówkę. Woda PZW okręg Rzeszów. Dojazd bardzo dobry parking jest. Woda po deszczu czekoladka nie do łowienia. Na początku w krzakach wita nas porzucona kłusownicza podrywka z firanki i drutu. Brzeg na całości od strony lasu jest dosyć stromy/niewygodny na grunt. Tylko dwa sensowne wydeptane stanowiska do łowienia reszta zarośnięta trawą. 30 % zbiornika mocno zarośnięte nie do łowienia a na następnych 20% powierzchni przebijają się zielska co wskazywać może na płycizny. Nie wiem jak ze stanowiskami po drugiej stronie od łąki naprzeciw lasu bo w sumie to nie wiem czy tam jest już prywatna ziemia czy można łowić z drugiego brzegu ? Porzucona puszka po kukurydzy świadczy o rodzaju stosowanej przynęty :) Czy łowił ktoś w 2017r ?

Jak w zeszłym roku byłem to brały małe płotki i mnóstwo karpików ok 25 cm, czyli łowisko zarybione. Skoro jednak piszesz o sieciach kłusowniczych to mogło z tego niewiele zostać.

Płotki biorą ale nic poza tym. O zarybieniu karpikami słyszałem niestety obawiam się  że niewiele z tego mogło zostać. Miejsce ma swój urok niestety mam wrażenie że zapomniane przez nasze kochane władze PZW.

Nie takie zapomniane skoro zostało zarybione i dopiero w zeszłym roku wróciło do wykazu wód PZW. A że kontroli nie ma nawet na większych i poważniejszych łowiskach to nie ma co oczekiwać, ze w takiej w zasadzie większej kałuży na uboczu małe karpiki przeżyją na tyle żeby zdążyć urosnąć:/

Ze 2 okonie na  spinning.  Próba  złowienia karpia,  po 3 dniach  nęcenia jedynie  kilka płotek.   Efekty sondowania zbiornika: średnia  głębokość  60 cm i zero ryby  większej  na echosondzie

A gdzie się podziały karpiki z zarybienia ?? Czyżby wszystko poszło z woda do rzeki ??

Raczej miejscowi wynieśli. W tamtym roku odkryłem to łowisko i łapałem tam ładne karpie ok 45cm. W tym roku sama płoć... :(

Byłem wczoraj przejazdem bez wędki, woda jakaś  dziwna, kolor miedziany. Ale widziałem kilka rybek, niektóre nawet takie powyżej 40cm. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Byłem dwa razy ale tylko płotki brały. Podobno są szczupaki,okonie.karasie,karpie no i płotki + to co wpłynie z rzeki. Woda po deszczu zmienia kolor na brunatny .