Jump to content
ryba7

Domowe wyroby

Recommended Posts

Jasne Gabryś, też lubię swojskie, dobrej jakości wyroby, a cena musi być odpowiednia, a jeśli jak pisze "kafel" waga ok. 2,5 kg, to wychodzi podobnie jak u mnie, natomiast tak jak pisałem, kupuję w małym sklepiku na wsi i ponad 15zł/kg, trochę mnie zdziwiło (po marketowych cenach), ale ta skórka (chleb na kapuście) robi robotę :cool:. To, że warto jest bezdyskusyjne, ale zapytać zawsze warto, teraz wiem, że za ten chlebek to raczej normalna cena (myślałem, że przepłacam), dzięki.

Ja to bardziej o takim chlebie pisze

Edited by Gabriel

Spinn - dzięki za link, chlebek ziołowy trzeba przetestować, a wędlinki wyglądają bosko - zdecydowanie temat do przetestowania.

Gabryś, toż to bochenek dla kierowcy TIRa ;), faktycznie na tydzień dla rodzinki. Możesz mi podpowiedzieć, mniej więcej na którym stoisku jest osiągalny (żonka wybiera się na PTHW po jajka i jakieś inne cuda, więc podrzucę jej temat, tylko nie chce, żeby pół dnia krążyła)? 

Jest jeszcze chleb z wypiekacza, na mieszankach własnej kompozycji. Powiem że jest ok.  Dostaję od kumpla z słonecznikiem, dynią i czarnuszką. W smaku lepszy od wysoko budżetowych jak np. z fraka. 

Jak wjeżdżasz od strony Trembeckiego, pod mostem Mazowieckiego, to zaraz po przekroczeniu bramy PTHW po lewej masz duże zadaszenie gdzie zawsze są kwiaty od prywatnych dostawców sprzedawane z samochodów i placu. I chłopaki z chlebem stoją tam na rogu takim białym dostawczakiem z naklejoną reklama na bokach . znaczyłem na czerwono na obrazku poniżej :)

Najbardziej  klasyczny jest chyba pszenno - żytni duży okrągły (i ma chyba  4kg) , ale jest tez cały pszenny też duzy , jest tez z ziołami, z ziarnami, jest z marchewką (ale to już mniejsze z foremki).

I koniecznie trzeba zwrócić uwagę żeby nie był przypalony na węgiel :) a czasem im się takie trafiają :)

Chleb.png

20180324_073749.jpg

Edited by Gabriel

Dziś rybki miały odpuszczone, za to sobota wykorzystana w 100%

Teraz tylko cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość. 

20181103_175116.jpg

Z tą cierpliwością to trochę Marku masochizm, widząc tyle dobroci na stole :)

Pierwsza partia na długie zimowe wieczory, a może i zostanie coś na rozgrzewkę podczas wypadów początkiem sezonu pstrągowego:

P1010416.JPG

Marek, patrząc na pojemność kieliszka i zawartość butelek, to obawiam się że nawet do rozpoczęcie sezonu na Zamojszczyźnie nie starczy, a co dopiero u nas :)

Musisz mnie zabrać na jakieś okoliczne siurki, a ja cie poratuje moim domowym % żebyś na początek sezonu miał co do piersiówki wlać.

Gabryś dlatego mam nadzieję, że coś tam zostanie, bo to dopiero pierwsza partia :). Z chęcią spróbuję Twoich wyrobów nad jakimś siurkiem, tylko kierowca by się przydał :D.

Oj tam oj tam.. daleko masz do ujścia Osławicy do Osławy?:)

A z czego jeszcze będziesz zlewał? Ja muszę jeszcze pigwę i mirabelkę zlać.

No rzut beretem :). Jeszcze zleję z pigwy i aronii, i jeszcze troszkę ze śliwki.

Edited by marekn

Zachęcam do pieczenia własnego chleba. A tym którzy wierzą że chleb w sklepie jest zdrowy bo wszystko jest napisane na etykiecie

Poza nalewkam i winkiem udało mi się uwarzyć pierwsze piwko :)

49292661_2856637334353808_3245024474197655552_n.jpg

Zależy kto co lubi.

Trzeba zacząć od zakwasu 

Dalej

chleb żytni czy pszenno żytni

Żytni np. http://www.podkarpackiesmaki.pl/pl/przepisy-i-kulinarne-lokale/wyroby-piekarnicze-i-cukiernicze/art18,chleb-zytni-z-koszykow-pieczony-na-watrze.html

dodać można  słonecznik, kminek, pestki dyni itd.

JA preferuję pszenno żytni mąka żytnia z pszenną 50/50

Piekę w zwykłym piekarniku. Do zakwasu dodaję wspomniane mąki + preferowane dodatki.

Po wyrobieniu ciasta daję do formy ceramicznej bądź blaszanej, piekarnik 40 min  temp 30 st. przykryte ściereczką. Dalej 180 stopni w termoobiegu na około  80 min.

Temat fajny polecam.

Druga warka zniknęła szybciej niż się pojawiła :D

52161687_2942090592475148_2937634605420773376_o.jpg