Jump to content

Na grzyby

cyniu5
 Share

Recommended Posts

Potwierdzam że zaczyna się coś dziać w grzybowym temacie co mnie cieszy:) Dziś poganiałem za kozakami,trafiały się szare (babki) i czerwone.Oczywiście rosły w lesie brzozowo-grabowym.Zaglądnąłem po drodze do lasu dębowo-bukowego ale nic tam nie było podobnie jak w sosnowym.Jutro zaglądnę za kaniami bo kotleta dawno nie jadłem kaniowego :D

post-38-14545024794058_thumb.jpg

Poranny spacer po lesie:),było kilka grzybobrań:D na stoku lasu miałem branie prawdziwka samotnika hehe,reszta rosła na blatach (jagodzińcach) pojedynczo.Wyprawa udana i kolejna w planach.

post-1578-14545024795827_thumb.jpg

post-1578-145450247962_thumb.jpg

Edited by Kajtelek2

Podochocony niedzielnym grzybobraniem wygospodarowałem sobie wolny dzień na powtórkę z rozrywki. Miejsce to samo , zbierałem wyłącznie prawdziwki. Było tego na oko 150 szt nie chciało mi się tym razem rozkładać i liczyć.

post-472-14545024798127_thumb.jpg

• 2 weeks later...

2,5 godziny w 4 osoby. Grzyby obieram zawsze w lesie, także nie przynoszę do domu 50 % robaczywych, jak niektórzy lubią :P Słabo rosną, większość znaleziona w potokach, gdyby nie one, było by "po ptokach" :D

Dużo małych kozaków, chyba ze setke, sporo prawdziwków, podcieczy, kilka gogłówek i sitarek.

post-2245-1454502497349_thumb.jpg

Witam !

W okolicach Rzeszowa polecam:

1. Lipie (okolice stawów) - blisko, fajne tereny spacerowe, z grzybami szału nie ma, ale czasem podgrzybek lub prawdziwek się trafi

2. Droga z Bratkowic na Poręby Kupieńskie - teren mniej "wygodny" ale bardziej grzybny

3. Okolice Czarnej Sędziszowskiej - chyba najlepszy wybór, tylko niestety najdalej

pozdrawiam i powodzenia

Fajne tereny są w okolicy Kolbuszowej: droga z Domatkowa na Kamionkę - po prawej i lewej świetny las.

A nie przypadkiem z Kamionki jadąc przez Leszcze do Niwisk?

W Domatkowie nie ma prawie lasu, a na pewno nie po drodze do Kamionki:)