Jump to content

Na grzyby

cyniu5
 Share

Recommended Posts

W sobotę 40 min w lesie w okolicach Stalowej Woli i trafiło się kilka ładnych borowików, kilka czerwonych i kilkanaście kań. Wczoraj w naszych stronach tj. w okolicach Brzozowa znajomy nazbierał kosz borowików, pewnie ok. 50 czerwonych i sporo brązowych kozaków także coś rusza. Ten ze zdj. miał ok 25 cm wysokości.

post-493-14545025225093_thumb.jpg

To Strzyżak sarni lub jak ktoś woli Giez jeleni.http://pl.wikipedia.org/wiki/Strzy%C5%BCak_sarni A propos grzybów to mnie i mojej małżonce też udało się trochę pochodzić po lesie: efekt trzech godzin spaceru z miejscową ekspertką od prawdziwków, w trzy osoby po Bieszczadzkich lasach na zdjęciu (słaba jakość ale czekam na maila z lepszymi zdjęciami) Przeszło 230 prawdziwków i cztery koszyczki innych grzybów.

post-94-14545025230086_thumb.jpg

Wrócilismy ze spaceru z reklamówka grzybków,ale dopadły nas jakieś kleszcze latające:eek:cieżko było to ubić.Spotkaliście się z tym?

W sobotę w Czarnej Sędziszowskiej miałem problem z tym samym. Ciężko było się odgonić od tych mucho-bąków

W niedziele przytargałem do domu koszyk podgrzybków, wczoraj poszedłem na 2 godzinki przed zachodem na gąski - trafiłem ok 40 sztuk. Ogólnie grzyba jeszcze mało...

Ten saraniak ... byłem przekonany, że to kleszcz. Nawet Ultrathron nie bardzo sobie radzi z tym owadem. W moich lasach jest tego mnóstwo i atakują nawet po kilka sztuk na raz. Tak jest od kilku sezonów. Macie jakieś sposoby albo skuteczne środki aby się odpędzić od tego robactwa?