Jump to content

Tani casting?

wróg publiczny
 Share

Recommended Posts

Szukam jakiegoś w miarę taniego wędziska i multiplikatora( interesuje mnie zestaw mieszczący się swą wartością w przedziale 300 - 400 zł). Wiem że to trochę mało jak na z zestaw którym da się komfortowo łowić, ale na tyle mogę sobie pozwolić. Proszę o podpowiedzi oparte na własnych doświadczeniach z tego rodzaju sprzętem, bo nie chcę trafić na jakiś bubel.

Za te pieniądze będzie bardzo trudno kupić sensowny zestaw. Najważniejszy w castingu jest multiplikator, za rozsądnej jakości nowy sprzęt trzeba wydać min. 400-500zł. Wiem że na tym forum Zbigniew łowi na multik Jaxona i nie narzeka, może on coś podpowie. Za zestaw multik + kijek tej firmy wydasz mniej niż 400zł.

Tak po kosztach to można zakupić multik Jaxona np Manta 200+Perseus Jaxona. Zostaje sto zeta na pletke, czy tam dobrą żyłke. Kijek w sumie to fajny (1,98m i do 35g) do lekkiego castingu gitara, ale multik nie za fajny. Na początek może wystarczy. Poszukaj po forach za używanymi sprzętami a na bank znajdziesz coś lepszego.

Posiadam zestaw xtl 200 + perseus, jak dla mnie może być.W sumie kosztował mnie dokładnie 350zł sprzęt kupiłem nowy i za takie pieniądze nic lepszego się chyba nie dostanie.Multiplikator ma w miarę dobre opinie, narazie na niego nie narzekam, ale szczerze mówiąc to łowiłem nim może kilkanaście razy.Multiplikator ten (xtl200) będzie dobry do przynęt 10-30g i raczej ciężkiego jerkowania nie wytrzyma.Bo bardzo ważne jest w castingu jaki zakres przynęt ma obsługiwać Twój zestaw.Dużo informacji znajdziesz na forum http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?board=4.0

Moim pierwszym castingowym zestawem był perseus do 35 gr. zestawiony z casting expresem i dawałem nim sobie radę ale wyżej niż sliderem siódemką to już męczarnia. Jeśli chcesz ciężej za dobre pięniądze to polecam Daiwa Procaster Rojo plus coś z dragona do jerków, zapewniam, że będzie to fajnie śmigało. Tak jak mówił Zbigniew najlepiej zaglądnąć na multiplikator.pl gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cie problemy, pozdrawiam

kleniarz

• 2 months later...