Jump to content

Tani casting?


wróg publiczny
 Share

Recommended Posts

Szukam jakiegoś w miarę taniego wędziska i multiplikatora( interesuje mnie zestaw mieszczący się swą wartością w przedziale 300 - 400 zł). Wiem że to trochę mało jak na z zestaw którym da się komfortowo łowić, ale na tyle mogę sobie pozwolić. Proszę o podpowiedzi oparte na własnych doświadczeniach z tego rodzaju sprzętem, bo nie chcę trafić na jakiś bubel.

Link to comment
Share on other sites

Za te pieniądze będzie bardzo trudno kupić sensowny zestaw. Najważniejszy w castingu jest multiplikator, za rozsądnej jakości nowy sprzęt trzeba wydać min. 400-500zł. Wiem że na tym forum Zbigniew łowi na multik Jaxona i nie narzeka, może on coś podpowie. Za zestaw multik + kijek tej firmy wydasz mniej niż 400zł.

Link to comment
Share on other sites

Tak po kosztach to można zakupić multik Jaxona np Manta 200+Perseus Jaxona. Zostaje sto zeta na pletke, czy tam dobrą żyłke. Kijek w sumie to fajny (1,98m i do 35g) do lekkiego castingu gitara, ale multik nie za fajny. Na początek może wystarczy. Poszukaj po forach za używanymi sprzętami a na bank znajdziesz coś lepszego.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam zestaw xtl 200 + perseus, jak dla mnie może być.W sumie kosztował mnie dokładnie 350zł sprzęt kupiłem nowy i za takie pieniądze nic lepszego się chyba nie dostanie.Multiplikator ma w miarę dobre opinie, narazie na niego nie narzekam, ale szczerze mówiąc to łowiłem nim może kilkanaście razy.Multiplikator ten (xtl200) będzie dobry do przynęt 10-30g i raczej ciężkiego jerkowania nie wytrzyma.Bo bardzo ważne jest w castingu jaki zakres przynęt ma obsługiwać Twój zestaw.Dużo informacji znajdziesz na forum http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?board=4.0

Link to comment
Share on other sites

Moim pierwszym castingowym zestawem był perseus do 35 gr. zestawiony z casting expresem i dawałem nim sobie radę ale wyżej niż sliderem siódemką to już męczarnia. Jeśli chcesz ciężej za dobre pięniądze to polecam Daiwa Procaster Rojo plus coś z dragona do jerków, zapewniam, że będzie to fajnie śmigało. Tak jak mówił Zbigniew najlepiej zaglądnąć na multiplikator.pl gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cie problemy, pozdrawiam

kleniarz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy