Jump to content

Auto 4x4 na rybki.

Recommended Posts

Ja mam Pajero Pinin i na ryby i na ,miasto. Dłuższe trasy nie polecam pali jak smok:D

Ja powiem tak tego nie da się pogodzić albo na ryby albo na miasto .

Super autko to Suzuki Jimny.

Lecz cenę trzymają i to dobrze

Znajomy ma fiata pande 4X4 powiem tak i na miasto i w lekki teren

Edited by janek1985

Mówiłem Janek! jak Pajero to tylko diesel i trasa nie straszna. Spod niemieckiej granicy ciągnęliśmy na lawecie osobówkę i wyszło nam średnie spalanie na poziomie 6,5 litra na 100 km. Oczywiście bez szaleństw. A i Pajero starsze od twojego. Z ręką na sercu polecam.

Renault Scenic - posiadam takie auto co prawda nie w wersji RX4 tylko z zwykłej VAN ,ale uważam to auto za czołg... wszędzie wjedzie, jak nie wjedzie zawsze można wepchać :D Posiadam w wersji silnika 1,6l 16V benzyna z LPG, przy mojej ciężkiej nodze pali do 13l gazu, co jak dla mnie jest zadowalające przy cenie gazu. Ktoś może powiedzieć dużo ale w trasie udaje mi się zejść przy "grzecznej i kulturalnej" jeździe zejść do poniżej 9 litrów gazu. Auto jest przestronne i komfortowe, tanie w utrzymaniu - części w rozsądnych cenach.

Ja dziś zakupiłem renaulta kangoo w wersji 4x4 silnik 1.6 B :-). Trochę surowy w środku , słabe wyposażenie . Ale ma też plusy : przestrzeń ,nadwozie w kolorze morskiej wody i może jeszcze kiedyś coś znajdę :-).

Jest jeszcze autko 90% TOYOTA RAV 4 tzn. tylko karoseria inna i tańsze Daihatsu Terios

Byłem pewny na pierwszy rzut oka, że ktoś mi trzasnął fotkę jak wracałem z wędkowania moją kijanką. Ten sam kształt, ten sam kolor i te same błota na karoserii, a nawet na dachu. :D

Dziś krótki wypad nad wodę między innymi by sprawdzić jak autko się zachowuje. nie jeździ tak jak terios na filmiku ale wjedzie i wyjedzie tam gdzie zwykła osobówka nie da rady. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

• 1 month later...

Temat odkopuję, ale ja też polecę Scenica RX4 (w benzynie, silnik 2.0 140 koni). Auto fajnie sprawdza się w dojazdach nad wodę, jest pakowne, rodzinne i każdy w nim znajdzie swoje miejsce. Posiada wiele opcji aranżacji wnętrza, każdy z tylnych foteli można wyjąć osobno, przesunąć, złożyć itp. Dodam tylko, że auto było produkowane w latach 2000 - 2003 i tylko takie wiekowo są na rynku, niemniej z reguły są w świetnym stanie technicznym (benzyniaki).

wymiary-renault-scenic-i-rx4.jpg

• 3 weeks later...

Autko na rybki tzw "rybowóz" wg mnie powinien mieć napęd 4x4 i pojemny bagażnik np. po to , żeby przewieźć łódkę :). Łódka oczywiście składana.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

• 2 weeks later...

Ja obecnie poluje na Honde CRV I. Fajne na trasę, czyli pewnie 99% jazdy a i w delikatny teren powinna wjechać no i wyjechać.Szkoda mi się będzie rozstać z moim Galaxy, ale nie wszędzie da się fordziną dojechać. 

Kumpel ma, założył gaz i nie narzeka... Śmiga z Tychów w okolice Olsztyna na pstrągi aż miło. Na miejscu na leśnych i polnych drogach też mu się sprawdza. Poza tym codzienna jazda do pracy itp.

Ja tam jestem zadowolony ze swojego Forestera II, choć na ryby nie mam czasu, więc w terenie rzadko sprawdzam. Jednak wystarczy zobaczyć filmiki na YouTube by wiedzieć, że jak się nabierze trochę wprawy, to można tym o wiele więcej niż potrzeba przy wypadzie na ryby. Założyłem gaz i jest OK - przy tych cenach gazu koszt 100 km poniżej 20 zł :)

Za to świetnie sprawdza mi się jako auto rodzinne.

Raz udało mi się nawet wyprowadzić go "na prostą" po piruecie 360 na A4 - przy około 110 km/h zawiało mi na śliskiej nawierzchni (to był chyba pierwszy i jedyny atak zimy w tym sezonie) ;)