Jump to content

Woblery użytkowników - prezentacje

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Jak Ci mówię że brzeszczotem od piłki do Metalu to Ty mi Lucek o jakiś gałęziach piszesz. Są cieńsze i grubsze wchodzą w wobka bardzo dobrze i ładnie wygląda, dojdziesz do wprawy :)

Zależy wszystko jaki to materiał moim zdaniem. W pianie wystarczy zrobić nacięcie nożykiem, a później delikatnie papierkiem szlifować, w balsie podobnie. Inaczej, jak strugasz w twardszym materiale - wtedy rzeczywiście - brzeszczot. Ja dziś wycinałem stery, malutkie, to dopiero męka.

Stadko dużych żab, takie 5-6cm i jeden szczyl 3,5 cm, bo wiosna tuż, tuż :D:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Mam jedno pytanie czym najlepiej wyciąć rowek pod ster zeby był równy i estetyczny :) ??

Lucjan, jak woblery są identyczne i w każdym chcesz tak samo ustawić ster to dobrze sobie zrobić jakiś odcisk np. z poksiliny albo modeliny.

Jedno nacięcie robisz ręcznie. Później odciskasz w poksilinie, robisz nacięcie tak żeby były prowadnice pod brzeszczot pod ster i jedziesz jeden za drugim.

A jak nie to robisz coś ala korytko/rynne z 3 drewnianych deseczek. Na szerokość woblera. Dno wykładasz poksyliną żeby równo wobler leżał i każdy tak samo. W ściankach bocznych robisz nacięcie pod kątem tak jak ma być ster.

I władasz wobler za woblerem w to korytko i nacinasz seryjnie.

Brzeszczoty kupisz najróżniejszych grubości, od włosowych 0,1 mm do takich 2 mm. I tym się chyba najlepiej wycina i w pianie i w balsie i w lipie.

A stery hmm…może laserowo powycinać? Wszystkie będą identyczne. Zlecasz zrobienie na arkuszu A4, minimalne ilości odpadów, wzór zostaje itd.

Możliwości jest sporo jak się robi woblery seriami a nie pojedyncze strugane ręcznie sztuki.