Jump to content
Bogol

Woblery użytkowników - prezentacje

Recommended Posts

Wszystko pięknie ładnie, ale łowienie na niektóre wobki może być niebezpieczne. Chodzi mi o te wobki na kształt sztucznej kupy. Jakby ktoś mnie zapytał na co łowie a ja odpowiedział bym "na g..o" to po niuchu pewnie bym dostał:D

Jakiś czas temu żeby mieć chwilę spokoju dałem moim dzieciakom dwa woblerki do "pomaziania". Wzięły akwarelki... i nawet ciekawie wyszło; domalowałem tylko kropeczki. Chyba je zatrudnię na umowę-zlecenie ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ostatnio powiedziałem "NIE" miniaturyzacji i robię takie smużące mega żuczyska na duże klenie. Mają prawie 40mm dł i ważą pewnie z 5g. Wielkość wobków rybek nie odstrasza a ich masa pozwoli podać je na duża odległość. Na Wisłok to są i może za duże, ale na Sanie są miejsca gdzie na bank się sprawdzą:D.

No to w końcu coś się "urodziło"w interesującym mnie rozmiarze! Ja oczywiście rezerwuję 6 szt. na poczatek choć wiem, że bedą trochę droższe:D, woda na Sanie brudna trzeba czekać;)

Trochę mi się nudziło i zrobiłem sobie takiego wobka:eek: . Tonący, ale jak zmienię ołowianą rybkę na mniejszą to pływa. Nóżki ludzika są ruchome, więc można regulować kąt pochylenia steru. Praca żywa, więc powinna się kleniowi podobać.

Przegiąłeś Dzięcioł. Zabrać dzieciakom zabawki! Co za ojciec!

Jak tam panowie działacie co w dłubaniu ? :) ja w tym roku zakonczyłem ostatnia wiekszą serie i teraz powoli zabieram sie do strugania nowych korpusów.

Piękne, zwłaszcza te pstrągowe. A jak tam ten mój...?

@Kokos te pstrągowe to jakie maja gabaryty i na jaka głębokość schodzą

Piękne, zwłaszcza te pstrągowe. A jak tam ten mój...?

Coś mi sie posty skopiowały:cool: a te pstrągowe to nie wiecej jak 5cm i pół na pół pływające i tonące a schodzą tak do metra

Edited by kokos

Kolejny przykład "myśli i radzieckiej techniki" :D

Ciekawe jak inne warzywa chodzą;) Człowiek kombinuje, wyważa, kolorki, oczka i inne bajery .... a rybek po prostu w wodzie nie ma:(

Wszystko ładnie pięknie, świetne cudeńka robimy żeby zwabić nasze rybki, strugamy, malujemy lakierujemy tylko czasem zastanawiam się po co to wszystko...

otóż na youtubie jest filmik (niestety nie mam linku) na którym pewien jegomość wyciągnął z torby marchewkę, ostrugał, przymocował 2 kotwce i w pierwszym rzucie wyciągnął szczupaka. Parę lat temu byłem w szoku jak łowiąc karpiki szczupak zerzarł mi spławik a kolega złapał szczupaka na ciasto.

Kobiety i rybki... jak was zrozumieć?

Bo nie zawsze liczy się efekt końcowy czyli ryba na haku/kotwicy no i jak cieszą oko! Gdy się nie ma zajęcia, to do głowy zaraz dzikie pomysły przychodzą :D no i trzeba coś po sobie zostawić ;). A propos strugania to chyba trzeba coś zacząć na kolejny sezon bo coś ostatnio odpuściłem i pudełka świecą pustkami. Zresztą nie widzę lepszego zajęcia na jesienno-zimowe wieczory niż dłubanie w kawałku lipy.

Jakieś dwa tygodnie temu z braku weny na struganie nowych przerobiłem z nudów trzy woblerki. Wykonałem je na samym początku mojej przygody ze struganiem, a trafiły do "archiwum" bo chodziły nie tak i wyglądały jakoś tak mało estetycznie. Dostały nowy ster, zmieniłem mocowanie przedniego oczka, dwie warstwy świeżego lakieru i dziś jeden z nich okazał się prawdziwym killerem. Jak sobie przypomnę ile takich trafiło w tym roku do kosza to mnie skręca - nauczka na przyszłość !

Ja od kilku tygodni robię tylko korpusy, bo jakoś brakuje weny na malowanie. W kolejce czeka około 100 sztuk na poprawki, ale i tak brakuje czasu aby to zrobić. "Starość nie radość..."

@Dziencioł, mam pleksę dla ciebie na stery. Gdzie ją podrzucić? Jak będziesz w okolicy Boguchwały to dzwoń. Odbiór własny

Witam!Jam takie cuś porobił

sorki ze tak długo ale lepiej puzniej niż wcale:)