Jump to content

Okres ochronny a etyka wędkarska

Recommended Posts

Ok przepraszam.

Tylko mi się w głowie to nie mieści. Jak w ogóle można takie brednie pisać, chyba tylko po to żeby ludzi w błąd wprowadzać. A potem się wszyscy dziwią że pstrągow brak.

Brak słów.

Ten ,,Pan" nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji i uważna, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Proszę sobie wyobrazić jakie skutki mogłaby pociągną za sobą ta dezinformacja w przypadku gdyby nie nadeszło nagłe ochłodzenie.

A wiecie co jest najgorsze? To że siedzi sobie w fotelu śmieje się z nas i liczy kasę wpływająca na jego kont z YT, bo tak naprawdę niewiele możemy zrobić.

Hehe widać informacja do niego dotarła, bo zmienił grudzień na styczeń :D ale dalej jest źle...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by mike
37 cm długości pstrąg ma jakieś 5 lat.Jeżeli jest to samica miedzy 4 a 5 rokiem życia w siurku to dopiero pierwszy sezon kiedy samica w 100% jest zdolna do rozrodu i posiada w sobie jakieś od 850 do 2 tyś.ziaren ikry:).Jestem zapalonym fanatykiem połowu kropków,ale myślę że podstawowe informacje o rybach naszych rzek powinny być wpisane na stałe w pamięć wędkarza.Pomimo tego jak niektórzy twierdzą że pstrąg jest już po tarle pragnę przypomnieć że nie wszędzie i nie wszystkie.Pamiętajmy o wędrówce tarłowej,o znalezieniu miejsca do tarła i wreszcie o temp. wody która ma znaczny wpływ na rozwój zarodków.Dokładnie chodzi o stopniodni:eek:Jeżeli mamy temp.4 st.jest to 200 dni na rozwój małych.Teraz znając niedawne mrozy i ostrą zimę a także terytorializm pstrąga to podejrzewam że zgarnąłeś ją z pilnowanego gniazda larw bo to już nie ikra:(.Podejrzewam że po takim szoku nie miała łatwo znaleźć swoje dzieci :D.

Na rzece Kaczawie mamy okres ochronny pstrąga potokowego od 1 września do 31 grudnia. Z powodzeniem można łowić na spinning lipienie okonie klenie które czego regulamin PZW nie zabrania w tym okresie. Ostatnio ktoś nad wodą zwrócił uwagę że jest zakaz łowienia bo pstrąg jest pod ochroną. To tak jakby na Odrze przy okresie ochronnym suma 8 miesięcy można by powiedziec że można wędkować 4 miesiące. Osobiście wypuszczam wszystko ..poza karpiem amurem i tołpygą które zmiejszają populację gatunków rodzimych. Sum także wypuszczany do jezior zrobił na naszym terenie spustoszenie i jeszcze się niekontrolowanie rozmnożył i nikt nie interweniuje.

Niestety nie kolego, oto dowód:

3.2. Zabrania się łowić ryby w ustalonych dla nich okresach i oznakowanych

miejscach ochronnych, takich jak tarliska, krześliska, zimowiska, mateczniki.

Zabrania się połowu ryb w obrębach ochronnych i hodowlanych.

Myślę, że warto przypomnieć ten post:rolleyes:. Oczywiście różnica pomiędzy łowić a złowić to tylko jedna literka, ale...

No, ale to naprawdę jest aż tak trudne? przeczytać dwa zdania ze zrozumieniem :D Aż strach się bać jak będą wyglądały kontrole przeprowadzane przez "Łowców".

Spokojnie. Wstąpienie do SSR to też na pokaz. Nigdy nie byli na patrolu i pewnie nie będą. Jedyna osoba, która ma tam jakąś wiedzę i zapał to Romek. Reszcie brakuje pokory i chęci do nauki.

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj nowy film mają na zalewie w Rzeszowie. Ponoć będzie się wypowiadał na temat komentarzy pod ostatnim filmem. Ciekawy jestem co ma do powiedzenia. Aż sobie oglądnę z ciekawości.

Wysłane z mojego Y635-L01

A co do powiedzenia może mieć taki showmen w temacie wędkarstwa :D Może znowu wszystkich tylko zwyzywać bo mają nieco inny tok myślenia? Jak dla mnie to gość doskonale ostatnim już razem dobrze wiedział o czym mówi bo widać dobrze było jaki ma ,,ścisk dupy" - zbłaźnił się jak dziecko z tymi pstrążkami i tyle.

Podejrzewam że i tym razem nie będzie miał nic mądrego do powiedzenia - po za wyzwiskami jak to w przedszkolu bywa rzecz jasna ale widocznie taki właśnie poziom reprezentuje ta najlepsza ekipa w kraju.

O kutwa jego mac, co pierwsze to mój komentarz poleciał w filmie a powiecie czy źle napisałem w komentarzu, jak chcecie to wam autografy sprzedam. Serio to żenada co prezentują sobą, popatrzeć na Korbę lub na Crazy i inne które są kręcone filmy na poziomie. Można dużo wynieść z filmu zobaczyć holowanie oraz na co łowią i ciekawostki z wędkarstwa.

Po filmie można wywnioskować że zrozumiał swój błąd,myślę że drugi raz nie popełni takiego błędu i nie będzie się chwalił że poluje na ryby w okresie ochronnym.Ile musiało kosztować jego kompana wypuszczenie takiego okonia :mad:na potrzeby dobrego filmu ?Kilkanaście lat temu wędkarstwo było sposobem na zdobycie mięsa, teraz jest hobby i sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Panowie moje zdanie jest takie. Łukasz z Kolegami robi swoje. Robią to tak jak chcą i tak jak potrafią.

"Nieważne jak o tobie mówią, ważne by mówili - Marilyn Monroe"

To jest tak jak z discopolo. Miliony fanów, tysiące utworów i interes się kręci :)

Czy wyszukujecie w YT nowe utwory discopolo tylko po to żeby przesłuchać i napisać jakie są do d... ? No raczej nie ;)

Co jakiś czas na kanale Łukasza pojawia się film kontrowersyjny, który przypomina całej społeczności o tym, że jest ktoś taki jak Łowca.

Fora drżą, ludzie aż piszczą z wściekłości a tydzień później pojawia się kolejny film, który zbiera setki lajków i tysiące wyświetleń.

Teraz pokażę Wam coś ciekawego ;)

Lucio

27 305 subskrypcji 5 075 002 wyświetleń

Dołączył(a) 02.01.2010

DrennanInternational

4 552 subskrypcjei 1 498 016 wyświetleń

Dołączył(a) 26.08.2009

PrestonInnovationsMatchFishing

7 821 subskrypcji 2 091 747 wyświetleń

Dołączył(a) 25.05.2011

Chyba widzicie różnicę.

Nie spotkałem w tym kraju osoby, która nie wie kto to jest Lucio. Spotkałem za to wiele, które nie znają takich nazwisk jak Ringer, Pickering, Shipp czy De Pascalis.

Ja w działaniach Łukasza widzę tylko jeden błąd.

Jeżeli chce stworzyć i rozwijać wędkarskiego giganta to musi uczyć się łowić.

Jeżeli ktoś nie ma chęci do nauki i samorozwoju to wędkarstwo nie jest wielką pasją a zwykłym hobby.

• krs unpinned this topic