Jump to content
LukaszZ

Rzeka Wisłoka

Recommended Posts

faktycznie ta ostatnia była taka szorstka i pyszczek by sie zgadzał :D ale wątpliwości miałem do 1 fotki :D

Rozpiór? Sapy się trafiały w Wisłoce czy Wiśle, ale rozpiór jakoś nigdy.

[ATTACH=CONFIG]26251[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]26252[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]26253[/ATTACH]

okolice kładki były jeszcze 2 sztuki ale spadły, niestety straży nie spotkałem a miałem nadzieje na 1 kontrol :D

co do jednej z tych ryb nie jestem pewny czy to jaź czy kleń ale może ktoś doświadczony rozpozna i rozwieje me wątpliwości :)

Edit: usunięto załącznik niezgodny z regulaminem

Może i będe upierdliwy ale jak ty kolego nie rozróżniasz klenia od jazia to jak zdałeś egzamin na karte?

powiem Ci w tajemnicy tylko nie mów nikomu, zapłaciłem i mi wydali kartę...tylko ciiii.....

Witam .

Akurat za moich czasów się zdawało a było to 34 lata temu prawie .

Ja też zdawałem 25 lat temu.Pytali międzyinnymi o gatunki ryb w Wisłoce.Walnołem zestresowany że dorsze i zaliczyli:D

Apropo, miętusek ruszył!!!

Ja też wieki :rolleyes:temu zdawałem egzamin a dokładnie lata 80'I pamiętam jak dziś że powiedziałem że Szczupak żyje tylko w jeziorach :o:o:o I musiałem powtarzać egzamin to były czasy ,stres i respekt.

A teraz tak jak z wszystkim po łebkach aby zaliczyć.:cool::beer:

Co do wędkowania dzisiaj ,to miałem taką ochotę się wybrać ale jak się dowlekłem do domu rowerem pod dzisiejszy silny wiatr 8 kilometrów to mi się odechciało rybek.:P:(

Mój egzamin wyglądał tak przyjechałem do takiej wioski koło której znajdowały się kilka stawów Był to zwykły dom jakieś gospodarstwo od razu zobaczyłem gospodarza i po paru minutach rozmowy powiedział że jak przyjdzie żona to wypisze mi papier że zdałem egzamin tak się stało żona przyszła i dostałem papierek.:eek: Jak widać wszystko tak w PZW tak wygląda.

Zdanie czy zdawanie lub odwrotnie nie zdawanie a zaliczanie to nie oznacza że człowiek nie musi znać i przestrzegać przepisów.Wszystko reguluje mentalność homosapiensa. Jak jest teren zabudowany to nie powinno się przekraczać 50 km/h...

Dokładnie tak Geo w GB kartę idziesz opłacać na pocztę i możesz łowić, nie ma egzaminów i nikt tam ryb nie beretuje. No chyba, że ludność napływowa z byłych krajów bloku komunistycznego...

Tylko problem wyglada na tym ze karta w UK nie zezwala wedkowac gdzie sie chce...wiekszosc to kanaly...a reszta najlepszych miejscowek typu rzeki,kanaly jeziora jest zarazerwowana dla czlonkow klubow, wiec albo placisz za przynaleznosc do klubu nawet kilka stowek F rocznie albo placisz podczas kontroli bailiffowi na brzegu rzeki,kanalu od kilku do kilkanastu F ...a czasami 2-3 km odcinek nalezy to kilku klubow wiec...

Ale to nie zmienia faktu, że egzaminów nie ma a ryb jest znacznie więcej niż w Polsce. Chcesz łowić to płacisz wędkarstwo to drogi sport a w Polsce poprzedni ustrój zrobił z tej pięknej dyscypliny tanią rozrywkę dla ludu a i przy okazji zamrażarę można załadować po brzegi... z resztą to nie miejsce na tego typu przeciąganie liny. Pozdrawiam :)

Zgadzam sie z toba, ryb jest duzo wiecej ale Angole tez swieci nie sa...nie raz widzialem jak pakowali po kilka szczuplych do wora...trzeba poprostu edukowac wedkarzy ze C&R to nie sposob na lansowanie sie ale sposob na poprawienie zasobnosci polskich wod...pozdrawiam :)

pogoda nie dopisała ale trzy godzinki i 3 sztuki wpadły jak ostatnio zawiesiła się Świnka i 2 klenie ale tylko jeden trzymał wymiar wiec fotek nie wrzucam :) wszystko oczywiście wracało do wody

Proponuje przejść sie w nocy ze spinem w okolicach Mielca. I wcale nie mam na myśli ryb w okresie.

A jakież to nocne ryby można poławiać nocą na Wisłoce o tej porze?

Tez chętnie się dowiem bo nigdy nie mialem okazji noca wędkować a moze sie skusze skoro tak polecasz :D

Witam .

A może to są rybki na dwóch nogach .....:D . które sobie siedzą pod mostem .