Jump to content
LukaszZ

Rzeka Wisłoka

Recommended Posts

Dzisiejszy spacerek w rejonie Złotnik wiatrzycho że łeb urwać chciało z rybek nici:D tylko fotki porobione są

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by RICARDO

Klenie 50+ . Jakbym złowił tylko jednego to bym pomyślał że to przypadek ale widać było że coś rybki goni a na sandacza to nie wyglądało. Fotke moge komuś na maila wysłać bo nie wiem jak się z tableta tu dodaje.

Witam

Łowił ktoś może w Rzochowie tu gdzie był dawniej prom?.Interesuję mnie jaka jest tam woda,płycizna czy znajdę jakąś rynnę ? Bo chciał bym na tym weekendzie posiedzieć z feederkiem.

Od strony Rzochowa jest płycej, na środku rzeki jest rynna a po drugiej stronie głębina, ciekawe miejsce, ale chyba za duży stan wody jak na tą miejscówkę (mogę się mylić nie wiem jaki jest aktuakny stan). Jeżeli chcesz połowić na feder musisz rzucać w rynne bądż pod drugi brzeg. Z tej strony jak będziesz rzucał w dół rzeki to uważaj na zaczepy, jest ich dużo. Na feederka proponuję iść w górę rzeki jakieś 150 metrów. Woda spokojniejsza, głęboka i kiedyś była fajna burta od strony Rzochowa. Dawno tam nie byłem, ale miejsca są dość mocno zróżnicowane.

Poniżej promu jakieś 200 metrów też są fajne głęboczki, w których często dawniej siedziały karpie. Ogólnie polecam ten odcinek rzeki, kiedyś tam było wiele fajnych miejscówek. Jak jest teraz możę się od Ciebie dowiem :).

Słyszałem że podobno można było tam złowić nawet ładnego suma.Podobno:eek:

Nie złowiłem nigdy bo i się nie nastawiałem na suma, ale kryjówek to mu tam chyba nie brakuje.Za małolata często tam pływaliśmy i naprawde są tam głębokie miejsca, a wokół nich mnóstwo korzeni pod wodą, wysokie burty czy wyspy na środku rzeki.

Apropo jak z rybką w okolicach Złotnik?Idzie coś połowić?Tam też są fajne miejscówki.

Powiem tak miejscówek jest tam wiele a z rybą jak wszędzie trafisz na dzień to połowisz a jak będziesz miał pecha to nawet nie skubnie:o

Ale ogólnie ładna rzeka jest poniżej Mielca.:)

Podam ci linka z YOUTUBE tak wygląda Wisłoka poniżej Mielca taki mały fragment.ok 400-500 metrowy.

Edited by RICARDO

Dzisiaj kilka godzin machania efekt 1 Boleń ok 40 cm.I jedna spinka ok 10-15 sekund ale czułem po drugiej stronie parę kilo stawiam na Sumiastego, kotwiczka wygięta!Oto parę fotek z mojej wyprawy...

Panowie, poniżej zalewu Mokrzec-Strzegocice woda mocno trącona, ale do łowienia. Powyżej zalewu woda czysta. Rybki się ożywiły wraz z dobrą pogodą. Zaczyna widowiskowo żerować boleń, widać piękne brzany, miejscami licznie roi się jętka do której wychodzą klenie.

Czyli rzeka szykuje się na inwazję wszelkiego rodzaju Wędkarzy Maj już blisko i majówka też będzie tłoczno nad wodą:beer::beer::beer::(

A ja znalazłem wczoraj odcinek z fajnym dojsciem do brzegu , widać było bolki wyskakujace nad wodę i rybki pobierajace z powierzchni , jednak ze jestem słaby w spiningu a na wisloce to już całkiem to zaliczyłem tylko jedno puste branie na smuzaczka tzw. Brombe

Klenie 50+ . Jakbym złowił tylko jednego to bym pomyślał że to przypadek ale widać było że coś rybki goni a na sandacza to nie wyglądało. Fotke moge komuś na maila wysłać bo nie wiem jak się z tableta tu dodaje.

Kolego te fotki co mi wysłałeś to na pewno nie są klenie. Mógłbyś choć tym rybkom dać się wytrzeć w spokoju.:(

Radzę kolego zakupić atlas ryb słodkowodnych i wykuć na blachę gatunki ryb występujące w Polsce :(

Następnie przeczytać RAPR i wbić sobie pewne normy do głowy.

Widziałem te zdjęcia więc nie ma tam mowy o kleniach. Poza tym ten wieczorny czas z takim wobkiem też pozostawiam bez komentarza.

Ostatnio też kłusowano na Wisłoce i kilkanaście boleni poszło jako jazie.

Parę lat temu byłem świadkiem podobnego zdarzenia, ale na Sanie w Sanoku, pewien pan złowił na robaka bolenia takiego ok.30+ cm.i pakując go do siatki twierdził że to CERTA na nic zdały się tłumaczenia gość był pewien swego.:P

Wczoraj 2 godzinki okolice Mostu zero kontaktu z Rybą:(

Dzisiaj okolice Kładki 4 godz.Śmigania jedna jakaś się uwiesiła ale się spieła.:pWoda super na spina!Ale rybek brak.Coś tam na spławik miejscowi połapali ale nic konkretnego;)Do siatki nie zaglądałem ale mieli kilka szt.