Jump to content
LukaszZ

Rzeka Wisłoka

Recommended Posts

Ciekawe czy te wahania dobowe wody w Wisłoce mają wpływ na żerowanie oraz aktywność ryb????:rolleyes:Zbiornik w Mokrzcu i jego mała Elektrownia spuszcza cyklicznie wodę co związane jest zapewne z energią pozyskiwaną przez nią i tak nie dość że nie ma tam przepławki to jeszcze te cykliczne wahania stanu wody to tak jak migrena u ludzi związana se skokami ciśnienia....może jest coś w tym???Zagłębiał się ktoś w ten temat.

Przykład stacja Mielec podwyższony stan wody od godziny powiedzmy 4 rano do 8,potem spadek wody do powiedzmy godziny 21 nawet o 10-15 cm. Potem do 2 spokój i znowu 4 rano wzrost wody i tak w kółko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pozdrawiam.Wspomnę że w zlewni nie występują opady deszczu.A powyżej Mokrzca woda prawie nie waha się tak radykalnie 1-3cm doba!!!!!?

Ja to samo pisałem kilka dni temu,od nie dawna tak się zaczęło. Bo w tamtym roku był spokój dwa lata do tyłu też teraz coś modzą.

Nie wiem może by coś zaczął działać w tej sprawie?

Może i bym coś zadziałał,tylko brakuje mi dynamitu.:) Z miłą chęcią bym ją w powietrze wy.......ł

Ja to samo pisałem kilka dni temu,od nie dawna tak się zaczęło. Bo w tamtym roku był spokój dwa lata do tyłu też teraz coś modzą.

Nie wiem może by coś zaczął działać w tej sprawie?

Czyli nie tylko ja i Ty, inni też widzą ten stan rzeczy;) Ciekawe jak i kto tym rządzi i czy w ogóle sobie tak mogą wodę na własne potrzeby przywłaszczać bo chyba czerpią z tego profity.Nieprawdaż:cool:

Edited by RICARDO

Tama w Mokrzccu , spowodowała stopniowy zanik w Wisłoce poniżej Pilzna brzany i świnki, za to otrzymaliśmy suma(szkodnika) !

Zwolennicy tamy mówili, że rybostan się poprawi, a wokół zalewu powstaną ośrodki wypoczynkowe, przystanie, agroturystyka w okolicy i inne tego typu przybytki!!! Minęło chyba 10 lat(lub więcej) i co???????????

Co do regulacji wody przez zaporę, to w tym roku przez to , jak i przez prawie non stop brudną wodę (Kruszgeo kopie ciągle na zalewie) kleń tarł się jeszcze w tym tygodniu! Przypuszczam, że inna ryba też mogła mieć problem z tarłem w tym roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ta sprawa jest do załatwienia przez zarząd PZW Rzeszów, ale oni nawet na maile nie odpowiadają, bo mają Wisłokę w d.

Spróbuje coś języka zaciągnąć w tej sprawie,jak coś będę wiedział to napiszę.Może uda nam się coś zdziałać ,razem w tej sprawie o ile ludzie będą chętni.

Co do tego heretyka,tak mowie na Suma jest go sporo w Wisłoce .:(

Tak jest Wisłoka jest niepotrzebna wiadomo dlaczego:mad::o Ale odłowy owszem nagminnie!!!!!!!!!!!:(Więc trzeba coś dygnąć w tej sprawie aby nie trwać w milczeniu.Przepławka w Mokrzcu rzecz priorytetowa bo w Dębicy przy dużej wodzie rybka da radę się przemieścić choć ostatnie bezśnieżne zimy i niskie stany wody z wiosny ograniczają migrację ryb w dolnej i środkowej Wisłoce.I oczywiście stoją w Mokrzcu!!!!!!!!!!!!!!!!!

W Mokrzcu to stoją czaple na środku wlotu Wisłoki,tak jest zbiornik zamulony.

Wróciłem z ryb.

Patelnia niesamowita, woda niska i jak kryształ.Szukalem dziś pstrągow jednak nie one dziś współpracowały a klenie biły w smuzaki jak głupie. Niestety sama młodzież choć zabawa na żyłkę 14 bardzo fajna.

Jednak mam inne pytanie.

Wracając wstawiłem do sklepu w Krempnej i zajrzałem na zalew,wiadomo ludzi cała kupa ;) jednak moja uwagę skupił potężne kleniska tuż za zapora pod tym metalowym starym mostem.I stąd pytanie można łowić na tym zalewie i za nim za mostem czy nie?

Panowie jaka woda w okolicach Jasło-Brzostek?Deszcze zrobiły płynące błoto czy da się połowić?

Patrząc na pogodynkę to stan rośnie bardzo szybko.

Dzięki kolego.

Pozdrawiam

Właśnie przed chwilą przejeżdżałem przez most w Pilźnie woda trącona stan mały ale to chyba zalew trzyma jak jest u góry nie wiem może być kiepsko bo jest dużo małych ciurków i to one będą mieszać.

Panowie, chciałbym przyjechać nad Wisłoka w okolice Połańca w poszukiwaniu dorodnych kleni. Sam natomiast pochodzę z okolic Sandomierza. Wędkuję głównie na smużaki, jednak w moim arsenale znajdzie się też pudełko Hornetów. Szanuję ryby i każdą wypuszczam. Nie stosuję bardzo cienkich żyłek by niepotrzebnie nie przedłużać holu czy też kolczykować niedoszłych zdobyczy.

Znajdzie się ktoś chętny na wspólne wędkowanie?

Koledzy jak wyglada stan i przejrzystość wody w Jaśle w okolicach Gamratu?

@POLIPOLI

Już się przywitałem ze wszystkimi w odpowiednim wątku. Mam nadzieję, że Ci ulżyło :D Wolałbym mimo wszystko zrobić to z kimś nad wodą ;) , dla tego też zapraszam na wspólne kleniowanie ;)

Koledzy jaka woda powyżej Strzegocic.? Przybrudziła się coś po tych deszczach.?

Witam też jestem ciekawy jaki jest kolor wody okolice Dębicy

Czy ktos wybiera sie w weekend na ryby w okolicach Dęborzyna do Przeczycy? Chetnie spotkałbym sie z kims porozmawiał nt łowienia w tych okolicach. jestem osobą początkujaca na razie chce zobaczyc z czym to sie je i czy sie nadam do tego. a jesli załapie bakcyla to planuje zakupic sprzęt i wyrobic karte.

dziś po południu na wisłoce kluski biły jak oszalałe na wiśnie 12 takich do 30 cm i 2 ponad 40... a wieczorem ani sztuki... tak z innej beczki ciekawe kiedy wpuszczą kropka...

Wczoraj woda kryształ, lampa z nieba niesamowita.

Rybki nawet współpracowały, ale w młodzieżowych rozmiarach.

Jednak te większe jak wychodziły do smuzaka to zwyczajnie w niego nie trafiały.

Jeden zapozowal :)

Szybka fota i do wody

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować