Jump to content
LukaszZ

Rzeka Wisłoka

Recommended Posts

Teraz się dokładniej przyjrzałem i masz rację :)

Łowiłem tam tylko ja poruszalem się z prądem bo było mnóstwo plazowiczow

Kiedyś w tym miejscu każdego lata było mnóstwo kleni takich 50+. Takich widoków z tej kładki nie zapomnę nigdy, jak te klenie się wygrzewały. Teraz zostały tylko wspomnienia.

Zgadza się.  Teraz klenia czy ładna swinke nie ma szans zobaczyć. Kilka dni temu lowilem w pobliżu kładki,  zamiast ryb wyciągnąłem 2 siaty rozstawione.

Obraz nędzy i rozpaczy.

Ano jak tak dalej będzie to i kielbie i slize zezra.

1 godzinę temu, Pucek napisał:

Zgadza się.  Teraz klenia czy ładna swinke nie ma szans zobaczyć. Kilka dni temu lowilem w pobliżu kładki,  zamiast ryb wyciągnąłem 2 siaty rozstawione.

Obraz nędzy i rozpaczy.

@Pucek zgłosiłeś to gdzieś?

Panowie z Jasla wszystkim nam zalezy na rybkach i rzekach,takze moze rozwazyc wstapienie do SSR i samemu choc troche przypilnowac naszych wod?

8 godzin temu, mike napisał:

@Pucek zgłosiłeś to gdzieś?

Kiedyś rozmawiałem ze straznikami, ale nic sobie z tego nie robią tłumacząc się, że i tak będą w tych str siatki rozstawiane. 

Kilkanaście lat łowię na tych rzekach i miałem 1 kontrolę i to panstwowki. Zresztą taki zapał mieli do kontroli, że dziecko potrafiło by im uciec. 

Także teraz spotkanie z siatka kończy się na zniszczeniu. Szkoda zachodu i nerwów 

Edited by Pucek

2 godziny po robocie dały łącznie 7 kleni w przedziale 32-37. Woda trochę podniesiona i trącona, ale do łowienia. 

No i sarenke spotkałem :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

@Pucek, moim zdaniem, każde takie sprawy powinny być zgłaszane do PSR, a jeżeli im się nie chce to telefon na policję i oni już muszą\a przyjechać i zając si\e zgłoszeniem.

Pozdr:beer:

Edited by mike

Ja ostatnio to pogonilem gości co po żwir przyjechali. Sytuacja była napięta jak baranie jaja. Ich 2 ja sam, jak zobaczyli że robię im zdjęcia to przyszli porozmawiać, było nie przyjemnie ale jak zobaczyli że nie odpuszczę i że mam gaz i nie żartuje, bo powiedziałem, że dzwonie po policję to odpuscili. Bałem się trochę o auto, ale było dobrze schowane. 

Trochę laze po Wisloce i widzę jak goście walą w łeb praktycznie wszystko i się zastanawiam czy nie wstąpić w szeregi straży i postraszyc tych dziadów. 

Panowie z Jasła ktoś chętny do ochrony naszej rzeki? 

4 wędki, 2 na żywca i na grunt z wiśnia to z legalnym łowieniem nie ma za wiele wspólnego. 

Pytam raz dziadzia kolo Debowca jak dziś wyniki a ten mi pokazuje całą siate max 25 cm kleni i mi mówi ze na mielone to będzie dobre. 

No k**** mac, bez jaj

Dziadzia takie ryby tylko umie złowić  i przerobi na mielonke jak by złowił większe to by były kotlety. znam takiego samego dobrze że nie umie łowić bo by wszystko wymordował.

Panowie czego pzw nie wprowadzi odcinków no kill na naszych podkarpackich rzekach ? Smakosze mięsa byliby niezadowoleni ale dla prawdziwych wędkarzy byłoby to dobrym rozwiązaniem. Irytuje mnie to że co roku opłaca sie karte a ryby coraz mniej. 

Tylko wysokie i nieuchronne kary,z pijanymi kierowcami i piratami drogowymi typu Frog sobie poradzono,to i z takimi zachowaniami tez by sobie poradzili,tylko trochę chęci ze strony osób za to odpowiedzialnych.

Na twojego barbarzyńce szkoda że nie trafi kontrola pewnie by się zapytała po co mu te 4 wędki.

5 godzin temu, rafaello napisał:

Tylko wysokie i nieuchronne kary,z pijanymi kierowcami i piratami drogowymi typu Frog sobie poradzono,to i z takimi zachowaniami tez by sobie poradzili,tylko trochę chęci ze strony osób za to odpowiedzialnych.

Z tym Przykładem FROG przesadziłeś !!!

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Pirat-drogowy-z-Warszawy-uniknie-jednak-kary-z-powodu-przedawnienia-zarzutow,wid,18409439,wiadomosc.html?ticaid=1177ab

W jednym sądzie się udało z winny przepisów, a w drugim już nie,myślisz że drugi raz zrobi to samo?  

Dzis znow krotko po poludniu.Lacznie 8 kleni ,w przedziale 30-35 i jeden rodzynek 43 cm.

Od 14 nad wodą. Pogoda barowa, co jakiś czas mzawka i wiatr. Woda niska i klarowna, lowilo mi się dziś średnio. Ryby współpracowały niechętnie. Kilka 30 - stek , parę maluchów i 2 wymeczone 40stki. 

Wisłoka jeszcze podwyższona, ale klenie gryzą.

W końcu udało się wyskoczyć nad wodę. Młodzieży Bardzo dużo,  a z podrostkow to kilka szt 35-37cm. 2 szt +40.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Kończę weekend na górskiej Wisloce. Rewelacji nie było. Kilka małych pstrągów, kilkanaście średnich kleni i jeden pod 40 cm. 

Na 3 dni łowienia szału nie było. Dziś porzucalem chwile i dałem się wyciągnąć do lasu, efekt zadowalający. 

Przez dwa dni poznawałem Wisłokę. Powiem szczerze, iż rybki z tej rzeki miło mnie zaskoczyły. Jako, że nie znam żadnych miejscówek to wziąłem bolonkę w rękę i w drogę. Wybrałem rwące odcinki z naturalnymi przeszkodami i kawałki trochę spokojniejszej wody. Efekt to kilkanaście wymiarowych kleni, duże certy, kilka świnek a raczej świń po 50cm i mała brzana. Dodatkowo uwiesiły się dwa ładne okonie i kilka sporych płoci, krąpi i leszczyków. Nie widzę żeby ta rzeka odstawała od Wisłoka. Dodatkowo jak dla mnie jest to wiele większa woda niż Wisłok. I co najważniejsze nie muszę wąchać smordu jak z pod mostu Lwowskiego mimo, że wędkowałem na terenie miasta, wędkarzy mało oraz spokój i cisza.

witam wie ktos co cie tam dzieje koło mostu w brzeznicy :P ? bo byłem tam ostatnio to duża ryba wyskoczyła tam z wody wyglądało mi to na duzego bolenia :P