Jump to content
LukaszZ

Rzeka Wisłoka

Recommended Posts

Powiem Ci tak od mniej więcej 4 lat jestem tam praktycznie co drugi weekend bo mam tam teściów w okolicy i z roku na rok z pstragami jest tam coraz trudniej, wiadomo daleko od Jasła to miejscowi tluka na robaka. Niby zarabiają , ale jak i czym to temat z cyklu ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Wyżej Kątów też nie jest specjalnie lepiej.Za to klen jest ładny i jest go naprawdę sporo. Inną sprawą że pstrąg jest , ale już w parku a tam wedkowac nie wolno, a spotkanie ze strażnikami nie jest mile.

Raz zapuscilem się wyżej Swiatkowej i dojechali mnie mnie panowie, twierdząc że klusuje i tym podobne dyrdymaly. Dopiero jak im pokazalem mapę Parku , kupiona w empiku to dali spokój, ale przepraszam nie usłyszałem. 

Poza tym to tam jest ładnie i dlatego lubię tam jeździć. 

Pozytywne zaskoczenie po około 2 godz wędkowania przyjechała policja i nas skontrolowała panowie mało szkoleni w tym kierunku bo nienarodzo wiedzieli które papiery przeglądać no ale byli i to jest ważne powiedzieli że mają przykaz i będą częste kontrolę bo kłusole z siatami grasują oby dotrzymali słowa :-) 

Ja wlasnie wrocilem.Woda o dobry metr podniesiona I tracona,do tego silny uciag.Lowienie malo konfortowe,bral kontaktu z rybamiw

Rusza budowa zbiornika na Wisłoce w miejscowości Kąty, Myscowa, przetarg na budowę już rozstrzygnięty, powierzchnia zbiornika ma wynosić 420h. Takie info podała TV regionalna Reszów.

Jeśli to prawda to z jednej strony szkoda naturalnej rzeki, z drugiej Krosno będzie miało piękny zbiornik.

A mało to mamy zbiorników...

Dla mnie smutna wiadomość choć Wisłokę odwiedzam tylko 2-3 razy do roku. 

Po kilku latach znowu będzie płytkie, bezrybne, zamulone bajoro. Rzeką poniżej cały rok będą płynęły osady, a przy większej wodzie całe dziadostwo które kumulowało się na dnie.

Tego, niestety, nie unikniemy. Chyba to jednak lepsze niż prostowanie i betonowanie wszystkiego co płynie w ramach "wyższej konieczności" czy "nadrzędnego dobra społecznego".

Prawo powinno regulować konieczność systematycznego odmulania takich zbiorników, skoro już muszą powstawać. Sam sposób jego przeprowadzania powinien obowiązkowo być ujęty w projekcie zbiornika.

Ciekawe jaką przepławkę rybkom wybudują...

Koledzy widział ktoś może jak wygląda Wisłoka poniżej Jasła na pogodnyce widać że powinno być ok tylko jak z kolorem z góry dziękuję mam zamiar jutro zaatakować;-) (b) 

Jak najbardziej do łowienia. 

Z mostu na rafinerii widać było już dno, także kolor już odpowiedni do łowienia

Po atomowym braniu, na złotą obrotówkę prowadzoną w poprzek wartkiego nurtu, oczyma wyobraźni widziałem już ładnego pstrąga. Długi, spokojny odjazd, mocny opór i liczne fikołki na spokojniejszej wodzie. Ostatecznie z wody wyjechał niebrzydki klenik. Wcale nieźle - zważywszy, że nad wodą zameldowałem się dopiero przed czternastą, a pogoda nie nastrajała specjalnie do działania.. Ale miał być w końcu pstrąg... Ale, jednak  to "ale" - znacie to? 

P.S.: pozdrawiam forumowych kolegów spotkanych nad wodą!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by Piotr Madura

Wczorajszy wypad nad wodę zaowocował w pierwsze rybki tego sezonu. 

8 okoni z czego 5szt  30-34cm

2 małe klenie 

Witam.

Dzisiaj coś pomachalem za kleniem i pstragiem. Woda lekko tracona jak i podwyższona. 

W sumie:

3 pstrągi 25-30cm

4 klenie, 1 przyzwoity bo 45cm a reszta szkraby 25-28cm

Podkusiliście Panowie tymi fotami więc i ja ruszyłem nad rzeke :) Godzinka  z hakiem na miejskim zaowocowała mnustwem brań.

Zaciętych 5 kleni i 1 okoń,Zdięć nie wrzucam bo największy kleń na 34 cm więc nie ma sie czym pochwalić :P Pozdro

Ja miałem dziś jechać, ale przegrałem z kacem. 

Za to jutro od rana górska Wisloka :)

Jak tam panowie kolor bo na pogodnyce widać że poziom w miarę pozdrawiam (b)) 

Właśnie wróciłem, woda bardzo czysta. Na 3h łowienia we dwóch brak kontaktu z rybami.

1 godzinę temu, tomek_ski napisał:

Właśnie wróciłem, woda bardzo czysta. Na 3h łowienia we dwóch brak kontaktu z rybami.

Dzięki jutro atakujemy na muchę 

Woda super,  opada w oczach. 2 godziny z  rana. 6 kleni z wymiarem,  1 szt równe 40cm. 

Ja wróciłem z górskiej. 

Bez rewelacji. Woda niska i czysta, ryby jeszcze chyba śpią. 

3 klenie w rozmiarze gimnazjum i jeden pstrąg z podstawówki. 

Spotkałem muszkarza , pogadalismy chwile  i u niego też kiepsko.

Ja właśnie wróciłem tak to jeszcze nie połowiłem do 20 szt jeszcze liczyłem potem się pogubiłem ale 50+ szt napewno przewaga kleni kilka około 50cm i jazie się trafiły wszystko na krótką nimfy ogólnie eldorado a teraz odpoczywam (b) (b) (b) ;-) 

Kurde a gdzie takie efekty? - chodzi o rejon Wisłoki.

Jak byłem młody to też takie dni bywały - klenie brały dosłownie na wszystko i można było ich złapać nawet do 100.

Pamiętam klenie na wiśnie, szał - my z kuzynem na wiśnie puszczaliśmy dość daleko wzdłuż brzegu i co rzut to kleń. Gościu po drugiej stronie nie mógł uwierzyć co się dzieje bo też łapał ale na czereśnie - też rzucał pod ten sam brzeg i kicha.

Ale to były dawne czasy.

geogps