Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, robiący tzw. odłowy kontrolne i dla pozyskania ikry, poczekają aż te maleństwa podrosną i znowu przetrzebią Wisłokę.

Widać, że rzeka bez nich dałaby sobie radę. Więcej środków na pilnowanie i dotkliwe karanie kłusowników... jeszcze te nieszczęsne progi wodne "udrożnić" i Wisłoka będzie żyła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś nieplanowany wypad i ladujemy w Lipinach koło Pilzna, rybki fajnie współpracowały klenie, szczupaczki, okonie i sandaczyki. Niestety nie było tak kolorowo dwóch typów na nasz widok ucieka rece mieli zajęte targaniem ryb. Drugi przypadek dziad siedzi z federkami i bacznie nas obserwuje gdy znika idę w jego stronę i kilka kilkanaście metrów wyżej stoi i sie przygląda sie wodzie. Witam sie i dziad pyta czy rybka bierze i coś tam zagaduje miedzy czasie upatruje jego dzieło. Dziad zaczyna sie powoli wycofywać a ja wchodzę do wody i wyciagam takie cudo przywiazane do drzewa. Był w kilku miejscach wiec może być tego wiecej :mad:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety na Wisłoce takich ludzi nie brakuje. Na przełomie maj/czerwiec walczę z miejscowymi dziadkami którzy wracają w swoje miejsca zastając zniszczone zestawy jak i pociete siatki. 

Edytowane przez Pucek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio też takie coś znalazłem. Pocialem kures ..wo i zostawiłem dziadowi kartkę ,że następnym razem to mu jaja utne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież taki dziad i tak nie ma jaj, bo zawsze chowa się po krzakach. Najwyżej znajdzie sobie inne miejsce, bo krzaków nad Wisłoką nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam gdzie chodzę to więcej już tego nie było. Kartka też znikła, więc może w trosce o swoje zdrowie na " moim" odcinku już się nie pojawił. Co nie zmienia faktu ,ze takich sytuacji i klusoli nie brakuje, więc może Panowie warto się zorganizować w ssr i podzialac coś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pogoda idealna rybki jeszcze fajnie gryzą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spontaniczny szybki wypad na półtorej godzinki i taki szczupaczek 65cm :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiejszy sandacz okazał się być kleniem, poprzedni szczupakiem, jeszcze wcześniejszy boleniem... Czy ktokolwiek miewa na Wisłoce w miare regularnie kontakty z sandaczami powyżej 50-60cm? Dawniej moje okolice słynęły z sandaczy. Szukam i szukam, ale spięcie jednego byka i wyholowanie jednego wymiarka to jedyne kontakty w przeciągu dwóch lat. A sandaczy w granicach 15-30cm multum... nieco to zagadkowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.11.2018 o 19:50, Piotr Madura napisał:

Dzisiejszy sandacz okazał się być kleniem, poprzedni szczupakiem, jeszcze wcześniejszy boleniem... Czy ktokolwiek miewa na Wisłoce w miare regularnie kontakty z sandaczami powyżej 50-60cm? Dawniej moje okolice słynęły z sandaczy. Szukam i szukam, ale spięcie jednego byka i wyholowanie jednego wymiarka to jedyne kontakty w przeciągu dwóch lat. A sandaczy w granicach 15-30cm multum... nieco to zagadkowe.

Te sandacze na pewno nie pochodzą z zarybienia, więc gdzieś ich rodzice muszą być ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rybki w granicy 70 cm złowione metodą spinningową na 3 cm kopytko relaxaAby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, ryba7 napisał:

Te sandacze na pewno nie pochodzą z zarybienia, więc gdzieś ich rodzice muszą być ;)

Myślę podobnie, zachodzę w głowę skąd... miejsca które jeszcze dwa-trzy lata temu regularnie przynosiły kontakty z sandaczami obecnie świecą pustkami bądź łowię tam jedynie inne drapieżniki. Czasu za mało żeby sprawdzać każdy kilometr rzeki, niemniej trochę miejsc już prześwietliłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Wszystkich. Trochę mnie tu nie było z braku czasu. Na weekendzie udało się wyskoczyć za okoniem. Kilka fajnych szt zameldowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wisłoka darzyła dziś szczupakami kleniami jaziami:)i paroma zerwanymi rybkami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3  godziny nad wodą i melduję pewnie ostatnia brzanę w tym sezonie oraz 7 okoni w przedziale 26-33cm. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi