Jump to content

Rzeka Wisłoka

Recommended Posts

Popieram. Myślę, że rozwiązanie jest dość proste. Wystarczy poświęcić kilka godzin. Mówię o zebraniu. W tym roku jak się nie mylę jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Gdyby w każdym kole na zebranie przyszło powiedzmy 15 osób oczywiście spoza zarządów (ich przedstawiciele są z reguły jedynymi obecnymi na zebraniach). Te 15 osób może zgłosić wniosek jak np. ustanowienie zimowiska, następnie przegłosować taki wniosek i polecić do realizacji prezesowi, który powinien przedstawić go na zarządzie w okręgu. Może naiwnie uważam to za wykonalne ale skoro nie jest problemem komunikować się na forach, to te kilka godzin na zebraniu może zmienić cokolwiek a może nawet dużo. Osobiście nie jestem zwolennikiem wszechobecnego no kill, szanujmy, że są osoby, które chcą zabrać rybę ale jak chodzi o zimowisko to jest to jak najbardziej uzasadnione.

11 godzin temu, tomipasuje napisał:

Popieram. Myślę, że rozwiązanie jest dość proste. Wystarczy poświęcić kilka godzin. Mówię o zebraniu. W tym roku jak się nie mylę jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Gdyby w każdym kole na zebranie przyszło powiedzmy 15 osób oczywiście spoza zarządów (ich przedstawiciele są z reguły jedynymi obecnymi na zebraniach). Te 15 osób może zgłosić wniosek jak np. ustanowienie zimowiska, następnie przegłosować taki wniosek i polecić do realizacji prezesowi, który powinien przedstawić go na zarządzie w okręgu. Może naiwnie uważam to za wykonalne ale skoro nie jest problemem komunikować się na forach, to te kilka godzin na zebraniu może zmienić cokolwiek a może nawet dużo. Osobiście nie jestem zwolennikiem wszechobecnego no kill, szanujmy, że są osoby, które chcą zabrać rybę ale jak chodzi o zimowisko to jest to jak najbardziej uzasadnione.

Czyli wymaganie do zgłoszenia wniosku jest 15 os. w jednym kole ? Taka informacja jest w statucie pzw ? Wiem, że może głupie pytanie, ale popieram inijatywę aby zacząć próbwać a nie tylko marudzić na forach i grupach :-) 

Jak już to idź na całość. Tych 15 to wystarczy żeby przejąć władze w kole. Kolejny etap to delegaci na zjazd okręgu, których liczba zależy od członków Koła. 

Tak oddolnie można coś zmienić... I tu temat się zamyka bo np. Ja nie mam czasu, może ktoś inny itd. 

Niestety wszyscy działacze PZW wrzuceni zostali do jednego worka. Ostatni bastion komuny wraz z PZPN. Nawet ci którzy coś fajnego robią. Trochę to niesprawiedliwe. Za przyklad daje łowisko Rzemień, gdzie gospodarz oddaje całe chyba serce. Czy on to też bagno  PZW? 

To jak będzie to działanie oddolne czy nie? 

9 godzin temu, Moonshot napisał:

Czyli wymaganie do zgłoszenia wniosku jest 15 os. w jednym kole ? Taka informacja jest w statucie pzw ? Wiem, że może głupie pytanie, ale popieram inijatywę aby zacząć próbwać a nie tylko marudzić na forach i grupach :-) 

15 osób to jedynie przykład. Moim zdaniem to wystarczająca liczba osób by mieć większość na zebraniu. Powód jest prosty. Co prawda jeśli się nie mylę to by zebranie było ważne i mogło podejmować uchwały, musi być obecne co najmniej 50% członków. Problem polega na tym, że z reguły i w większości przypadków na zebraniu są obecni głównie członkowie zarządu i może parę osób. Nie bez powodu w ogłoszeniach podawany jest od razu drugi termin zebrania (z reguły 15 minut po pierwszym terminie) bo taki jest wymóg formalny by zebranie mimo braku kworum było ważne i podejmowane uchwały też. Reasumując podtrzymuję, że obecność na zebraniach to podstawa by można było narzekać. Nie chodząc na zebrania oddaje się inicjatywę innym. A nawiązując do postu rrs1914 to oczywiście masz rację i nie wolno wszystkich pakować do tego samego wora ale dzięki obecności większej ilości ludzi na zebraniach można takich ludzi zostawiać w zarządzie koła a innym dziękować. W przeciwnym razie wybierają się sami co kadencja a co miesiąc sami uchwalają co im się podoba. Amen. 

Każdy ma po trochę racji.Marudzenie nie marudzenie ,może ironicznie, i dosadnie, ale chciałem pokazać wieloletni problem.Niestety, ale podajże 5-6 lat temu na rocznym ,był podejmowany temat ochrony odcinka miejskiego ,niestety nie przeszedł dużą większością, głównie/samej starszyzny. Ok , wiadomo nie można oceniać ludzi zbiorowo bo wiem że są osoby w PZW , jak w życiu, po prostu dobrzy i źli, ale z tym Rzemieniem, to z tymi ohami też nie przesadzajmy, no chyba że Lucio inaczej mówił :D  (Nie chcę rozpalać tematu ,jak ktoś ma jakieś ale, chętnie pogadam na PW)... Ale do h..a za tyle pieniędzy co się płaci ,to by choć raz na miesiąc mogli kogokolwiek podesłać w tak znane zimowiska, przynajmniej  by tak na bezczelnego nie robili takiej rzeźni...

Nocny kleń 54cm.                                                                                                                                     Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by Andrzejm
Godzinę temu, Moonshot napisał:

Trzeba będzie zacząć brać udział w zebraniach i zobaczyć jak one wyglądaja. Osobiście nigdy w takich nie uczestniczyłem. 

Weź jakieś tabletki. Osobiście proponuję zabrać kogoś zaufanego na wypadek omdlenia. Przy wejściu wpiszcie się na listę obecności taka lista trafić potem powinna do Sądu w przypadku wyborów oczywiście. Powodzenia. 

Panowie kandydujcie w takim wypadku do komisji rewizyjnej u Was w kołach. Te stanowiska są na zasadzie wolontariatu, przeważnie ludzie są wybierani na siłę więc cię powinno być problemu się załapać. Będziecie mieli dostęp do wielu ciekawych informacji.

• 3 weeks later...

Ku... tak to się dawno nie wkur..... 3 godziny filet stał i w ciemną noc, dosłownie pół godziny temu zamiast sandacza wziął szczupak. I to musiał być duży bo zaciąlem po jakis 20 sekundach A przyponu uwalił ze 30 cm. Najgorzej że pewnie zdechnie bo musi mieć haka głęboko. Masakra....

Kolego nie jednemu z nas się przytrafiła sytuacja, że ryba odpłynęła z przynęta. Czasami sprzęt zawiedzie, innym razem nieoczekiwany przyłów, niestety to się zdarza, oby  jak najmniej takich przypadków, ale czasami nic nie poradzimy

Godzinę temu, spinningoman napisał:

Ku... tak to się dawno nie wkur..... 3 godziny filet stał i w ciemną noc, dosłownie pół godziny temu zamiast sandacza wziął szczupak. I to musiał być duży bo zaciąlem po jakis 20 sekundach A przyponu uwalił ze 30 cm. Najgorzej że pewnie zdechnie bo musi mieć haka głęboko. Masakra....

Najprawdopodobniej nic mu nie będzie. Szczupak ma bardzo silne kwasy i groty bardzo szybko rdzewieją.  Łowiłem nawet 40 cm szczupaki  które zbyt głęboko połknęły przynętę przez co były wypuszczane z przyponem i były w dobrej kondycji. Także jak nie ma jakiś rozszarpanych skrzeli to nic mu nie będzie. 

Godzinę temu, spinningoman napisał:

Wróciłem się nad wodę, teraz mam przyponu stalowe już. W Dzień szczupaki nie biorą to spróbuję w nocy

Potwierdzam. Kiedyś złapałem szczupaka, któtemu z psyka wystawał wobler z taka zieloną stalką. Przy próbie wuciągnięcia po prostu kotwice się rozsypały. I z tym wszystkim potrafił jeszcze uderzyć w gume. 

• 1 month later...

Krótki rekonesans nad wodą, jeden widoczny spław, chwila zastanowienia i powrót do auta po sprzęt. W kilka minut wydarzyło się kilka akcji nad wodą, ostatecznie po kilku rzutach melduję się pierwsza ryba w sezonie, mój pierwszy zimowy kleń na spinning, piękna zimowa 50-tka. Po chwili miłe zaskoczenie, kolejne branie i na brzegu ląduje pstrąg 38 cm. Pierwszy z Wisłoki i też zimowy

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by Bobsoon89