Jump to content

Rzeka Wisłoka

Recommended Posts

• 1 month later...

Witam 

Wczoraj  to  włąśnie zobaczyłem  i  nie wiem czy  wiecie o tym .

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/podkarpacie-rzad-planuje-budowe-zbiornika-retencyjnego-katy-myscowa/8j9bnyp,07640b54

Ja  mysle  tylko sam za  siebie  jeśli to zrobią to już niżej Dębicy już wogule nie będzie wody do  łowienia rybek , ryby  będziemy oglądać w sklepie zoologicznym a rzekę będzie można przejść w tenisówkach .  Pozdrawiam  .

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam

Chciałem  zapytać  jak  wygląda  sytuacja na  Wisłoce  łowił już może  ktoś  bo  z  tego  co widziałem  woda  jest podniesiona i  to dość .

Coś tam pewnie zostało bo kormorany całą zimę pucowały wszystkie rzeki, więc szału nie ma na rzekach. Woda spora jeszcze pewnie chwilę będzie trzeba poczekać aż opadnie.

Hehehe bogate koło. 8 baniek.

A tak na serio to wystarczy przeglądnąć ich stronę. 

Całkowity koszt projektu 28,7 mln, z czego dofinansowanie z Unii 24,4 mln a reszta z budżetu.

30 minut temu, Piotr Madura napisał:

Dobrze. Niech skończą i... i 1 stycznia na trocie idę. A co! :D

Włocławek😁

Posted (edited)

No by to krew zalała... Ale pokazują się w moich rodzinnych stronach już coraz śmielej. W ubiegłym roku podbierałem samicę 86 cm. Wspaniała ryba :wub:

Edited by Piotr Madura

Wisłoka to dość duża rzeka. jeżeli się uprzesz lub będziesz miał szczęście to fajną troć, pstrąga czy brzanę złapiesz. Niestety większość (praktycznie wszystkie) tych troci zostanie zabrane. Czyli wydano 28mln złotych żeby dziady mogły se raz na parę lat  zeżryć troć. Smutne ale prawdziwe😠☹️

16 minut temu, GryDis napisał:

Wisłoka to dość duża rzeka. jeżeli się uprzesz lub będziesz miał szczęście to fajną troć, pstrąga czy brzanę złapiesz. Niestety większość (praktycznie wszystkie) tych troci zostanie zabrane. Czyli wydano 28mln złotych żeby dziady mogły se raz na parę lat  zeżryć troć. Smutne ale prawdziwe😠☹️

Myślę, że właśnie taki cel przyświecał autorom tego projektu i jego wykonawcom. Nie ma przepławki, źle bo ryby nie mogą migrować, jest przepławka, jeszcze gorzej bo ryby będą zjedzone i to co do sztuki. Faktycznie przepławka wydała wyrok na ryby. Jak rozumiem, przed jej zbudowaniem trocie miały moc niewidzialności a teraz ich dni są policzone. Szok i przerażenie. 

W jaki sposób? Ciekaw jestem.

Zwróć uwagę na to, że ktoś korzysta z programu unijnego który finansuje 80% tego przedsięwzięcia. Nie twierdzę, że nie można tych pieniędzy wydać lepiej, ale mimo wszystko uważam, że zostały dobrze wydane. Kierunek działania jest dobry.

Tu nie chodzi tylko o troć. Jest dużo gatunków które na tym skorzystają. 

Rzeki generalnie powinny być drożne dla ryb, bo chyba nie trzeba tu nikomu tłumaczyć, że wiąże się to z możliwością odbycia tarła. Tak samo dla świnki, klenia, brzany, pstrąga, itd.

Moim zdaniem to super program i bardzo chciałbym, żeby ktoś zrobił coś podobnego na Wisłoku. Przepławka w Rzeszowie to żart. Ktoś się nie zgodzi?

Dodatkowo ktoś mógłby się wziąć za dopływy. W okolicach Rzeszowa wszystkie potencjalne tarliska mamy poprzegradzane.

Lubcza, Lubeńka, Gwoźnica, Mrowla, Strug wyżej, Chmielnik, nawet Świerkowiec.

Posted (edited)

Witam

W  Brzeżnicy  niżej mostu zrobiono tarliska kilka  lat temu też ,  tylko ze  po kilku dużych wodach pozostało tylko tyle .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by fordo48

Nie twierdzę że zostały źle wydane, zawsze lepiej zrobić przepływanke niż zarybić karpiem. Dawniej tamy też były a ryb było tyle że szkoda mówić. Tata mi mówił że rybostan zaczął spadać na przełomie lat 80 i 90. Przecież dawniej Wielopolka (taka mała rzeczka na mapach Google se znajdziecie) była tak brudna że od Sędziszowa do Witkowic to ryb wogule nie było, ścieki leciały z zakładów w Sędziszowie. Bądźmy realistami, Wisłoka aktualnie jest bezrybna. Niestety ryb jest i będzie coraz mniej. Wędkarzy jest mało, w poprzednim roku to tylko 5 widziałem i wszyscy mówili to samo że ta rzeka to bezrybie skończone. Pułapek na drapieżnika to od 4 lat nie widziałem, nawet kłusole se odpuścili. Gwarantuję wam że po zbudowaniu tej przepływanki nic się nie zmieni. Oczywiście uważam że rzeki powinny być drożne dla ryb, ale co to da że rzeki będą drożne jak ryb i tak wogule nie będzie