Jump to content

Dolny San - od m. Przemyśl do ujścia

Zbigniew
 Share

Recommended Posts

Witaj na najlepszym forum o Podkarpackim wędkarstwie. Na Sanie możesz łowić w zależności od składek jakie opłaciłeś? Jeżeli masz opłacony tylko okręg rzeszowski to najbliżej łowić możesz w okolicach Leżajska.

Można próbować łowić w okolicach Leżajska.No ale wiesz,łowić a złowić to dwie różne bajki.Jest tu sporo ciekawych miejsc, co nie gwarantuje sukcesu.Sanowe ryby mogą nauczyć pokory,jednego dnia biorą jak szalone a drugiego niema nawet brania.Zależy jeszcze jakie ryby chcesz łowić i jakimi metodami.Przy przepływance i federze będą to wszędobylskie ukleje a w drugiej kolejności certa a później inne rzeczne gatunki.Spining,tutaj chyba najłatwiej o klenia i to raczej małego i średniego.Co do innych drapieżników to też mogą się trafić.Oczywiści w Sanie pływa wiele pięknych okazów i takich Ci życzę.

Ja bym proponował okolice mostów w Starym Mieście i Rzuchowie.

przede wszystkim leszcz, płoć, certa, świnka no i dziki karaś który jest tam ogromny tyle , że bardzo mało. Wiem bo widziałem. Ze spinningiem możesz szukać śmiało szczupaka bolenia i okonia. Jednak ja tam preferuję przepływanke :)

Dzisiejszy wieczór jeśli chodzi o ilość brań całkiem niezły.Szkoda tylko że ryby niezbyt duże.Największy klenik 35cm,okoń 23cm,szczupak 44cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Dzisiaj o świcie na Sanie udało mi się oszukać bolenia i szczupaczka.Brań tylko tyle co ryb ale w sumie dzięki boleniowi było fajnie.

jedna mi nie znana ryba

ta nie znana ryba z zdjęcia pierwszego od góry to kiełb(Kesslera) http://pl.wikipedia.org/wiki/Kie%C5%82b_Kesslera jest on gatunkiem prawnie chronionym w Polsce.

Z doświadczenia mogę powiedzieć że często łowiłem je na spławik zaraz przy dnie najczęściej brały na czerwonego robaka ale ostatnio nawet na białego się skusiły.

Dzisiaj wybrałem sie na nowe rewiry, o rybke juz nie było tak łatwo ale udało mi sie wyskubac małego klenika i okonka.

Wczorajsze łowienie nie trwało za długo ponieważ spotkałem nad Sanem ekipę WCWI.Ryby za bardzo nie brały ,ale humory i tak im dopisywały.Był wśród nich nasz kolega SIKSA.Przesympatyczni ludzie.

A czy ta ekipa jak wyżej nie była przypadkiem w Starym Mieście jakieś 2 tygodnie temu? Widziałem tam na ostatniej główce parenaście wędek. Ciekawe czy coś się do nich przykleiło.

Ostatnio bolenie zaczynają się pokazywać. Aż miło patrzeć jak polują. Suma też słyszałem. Za to przepływankowcy i grunciarze marudzili że nic nie bierze.

Zbyszku ten boluś wygląda na jakieś 2-3 kg więc nie narzekaj. Co prawda widziałem już metrowe na Sanie ale Twój też niczego sobie - GRATULACJE!

• krs pinned this topic