Jump to content
Sign in to follow this  
lisses

Materiały muchowe: czyli co gdzie jak ... warto, nie warto itd. itp.

Recommended Posts

Z racji tego, że raczkuje w temacie kręcenia i wciąż czegoś mi brakuje zakładam ten temat, który mam nadzieję będzie pomocny dla przyszłych krętaczy i uchroni przed bezsensownym wydawaniem grubej kasy na zbędne i powiedzmy kiepskiej jakości materiały.

Jakiś czas temu zdecydowałem się na zakup genetyka i padło na Whitinga Herbert Bronze w kolorze grizzly i powiem, że piórka całkiem przyzwoite z tym, że póki co nie potrzebuję dużych i bardzo dużych rozmiarów, wiem, że mają jak najbardziej zastosowanie przy np. streamerach, także zapewne nie zginą:) 

W przyszłości chciałbym zakupić kapkę brązową, ale tym razem już siodłową z przeznaczeniem do suchych muszek w rozmiarach 6-18 i zastanawiam się co wybrać? 

Może miał ktoś styczność z tą kapką (http://bogdangawlik.pl/product-pol-9242-Metz-Saddle-Klasa-2.html), nada się pod takiej wielkości muszki? A może szukać czegoś innego?

Może ktoś ma na sprzedaż takie pióra?

Nie mam za bardzo gdzie na żywo zobaczyć takich rzeczy a niestety nie są to tanie tematy.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeże temat i dorzucę kilka słów od siebie. Okazuje się, że ceny produktów tej samej jakości bywają bardzo zróżnicowane i są zależne od brandingu czyli znaku firmowego/marki jaką są opatrzone. Tworzy je zapewne jeden "producent" i dystrybuuje dla wielu chętnych pod różnymi markami. Warto w związku z tym obserwować i czytać rozmaite wątki wędkarskie, w których koledzy po kiju opisują swoje doświadczenia.

Polecam przejrzeć Alliexpress. Znajdziemy tam wiele użytecznych materiałów do sporządzania much w bardzo atrakcyjnych cenach. Czas oczekiwania na dostawę jest nieco długasy ale coś za coś :)

Jeśli szukasz materiałów z extraklasy to poszukaj na ebay'u lub flyfishingowych sklepach online w UK, USA ... Tamtejsze Whithingi w porównaniu z tymi, które są rzucane na nasz rynek to inny wymiar.

pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy