Jump to content

Jakie kotwiczi i koluszka polecacie

Dj.McG
 Share

Recommended Posts

Witam

Ostatnio zakupiłem parę wobków które teraz muszę uzbroić

jakie kotwice i koluszka do nich możecie polecić.

Chciałbym zakupić sprawdzony sprzet a nie taki jak kiedyś łowiąc na troling

prawdopodobnie wielki sum wygiął mi kotwice :(

Ja polecam kołeczka łącznikowe z firmy Kamatsu mocne nie odkształacaja sie tak jak Joxona:) A co do kotwic kupiłem Mustad i sie zawiodłem na nich a cenowo były jedne z droższych jak dla mnie slaby drut:)

• 1 month later...
dzięki za info

Zakupiłem te kotwiczki cannelle

Cześć, jak Ci się sprawdzają te kotwice??

Używał ktoś może tych?

http://allegro.pl/kotwiczki-czarny-nikiel-nr-10-najtaniej-100-szt-i1549665491.html

wyglądają w zasadzie podobnie do tego co jest teraz Siek'ach czy Kenartach seryjnie montowane, a że ostatnio na rozginałem trochę kotwic na zaczepach muszę coś zakupić;)

Cześć, jak Ci się sprawdzają te kotwice??

Używał ktoś może tych?

http://allegro.pl/kotwiczki-czarny-nikiel-nr-10-najtaniej-100-szt-i1549665491.html

wyglądają w zasadzie podobnie do tego co jest teraz Siek'ach czy Kenartach seryjnie montowane, a że ostatnio na rozginałem trochę kotwic na zaczepach muszę coś zakupić;)

Cięzko poznać po zdjęciu ale wygladają podobnie do tych które strasznie pękają

niestety nie mam pewności czy to właśnie te

Najlepsze kotwice to owner

a te co ja zakupiłem narazie się dobrze sprawdzają

• 2 weeks later...

Siemka nie chcę zakładać nowego wątku zapytam tutaj kupiłem jakieś parę dni temu dwa wobki Dorado Invander imitacja pstrąga i powiem ze maja jakieś takie dziwne kotwice takie małe haki, nigdy się z takim czymś nie spotkałem, czy może to wpływać na spinanie się ryb?

Szeroki2, mówisz o tych z linku po 29gr/szt? są całkiem ok, tylko zdarzają się sztuki z pojedynczym tępym grotem więc trzeba na to zwrócić uwagę przy zakładaniu;)

Mimo wszystko zostanę przy tych troszkę droższych bo tych za 29gr nie idzie na zaczepie rozgiąć(przynajmniej moją plecionką)...

• 8 months later...

Przymierza się ,przymierza;).Faktycznie trzeba nieco "odgrzać" ten wątek.

Czy ktoś z szanownych kolegów miał do czynienia z kotwicami Eagle Claw ?

Chodzi mi głównie o rozmiary 3-1.Z tego co,kiedyś wyczytałem to bodajże firma Salmo zbroiła,niektóre modele woblerów w te właśnie kotwiczki.

Edited by rapala

• 2 months later...
Minął sezon od ostatnich wypowiedzi w temacie...

Na tą chwilę, kotwice które po różnych mniej i bardziej udanych eksperymentach(zakupach) "odkryłem" to Mikado Sensual, całkiem mocne i ostre:) i cena przystępna:p

Nigdy nie oszczędzałem na kotwiczkach, kółkach, agrafkach i karabińczykach. Głupotą było by stracić rybę życia z powodu takiego drobiazgu (różnica w cenie może ze 3 zł.). Trzeba przez cały czas pamiętać o jednym:"twój zestaw jest tak mocny jak najsłabszy jego element".:)

Dlatego właśnie polecam Mikado, są mocne:)

Kiedyś zraziłem się do firmy Mikado i nieprędko się z powrotem do nich przekonam. Jeśli chodzi o "drobny osprzęt" to używam producenta - Francuskiej firmy Sert.

;)

Kółeczka Kostal!

Łukasz, czy nie ma przy nich problemu z rdzewieniem i rozginaniem, mam trochę Dorado i innych do przezbrojenia ze słabych kółeczek i nie chciałbym musieć zaraz znowu przezbrajać:)

Ewentualnie jakieś inne typy??

Edit,

widzę na allegro, że są kółeczka Kostal przeginane i zwykłe, ktoś testował czy jest między nimi różnica w mocy i rdzewieniu?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by apioo

Miałem do czynienia z dwoma typami kółeczek. Podczas zakładania-rozginania "zwykłych" nie wracały do poprzedniego stanu czyli były lekko rozgięte a przy "przeginanych" nie zauważyłem tego problemu i są o wiele mocniejsze.:)

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Wybaczcie posta pod postem, jeśli chodzi o ownery dziś bolek i to wcale nie jakiś 80+ czy nawet 70+ mocno nadwyrężył ownery ST-36 nr 8, więc tak szczerze powiedziawszy sam już nie wiem w co zbroić przynęty, łowię zestawem wędka do 22g i żyłka 0,2mm, więc nie jakiś super mocarny.:) ma ktoś jakieś pomysły?

Ja od zawsze Mustady , z tym że każdą sprawdzam w ten sposób - każde ramię kotwiczki wbijam w starą korkową rękojeść i delikatnie rozginam (te przehartowane się obłamią nie do hartowane wygną się jak cienki drucik ) wiadomo w każdej produkcji masowej można trafić na towar niepełnowartościowy.

Wiem że to żadna metoda, ale po prawdzie ze 3 razy zawiodłem się na tak testowanej kotwiczce.

Średnio na około 100 szt. z 9 do 12 jest do wywalenia, więc w moim przypadku tragedii nie ma ( co nie znaczy że producent troszku nie przegina z jakością oferowanego towaru)

Pm

Tak najzwyklejsze, znajomek przysyła mi hurtowo ze Szwecji po 300 - 500 szt.

Przeżywalność mają małą, ale przy groszowej cenie nie ma to znaczenia.

Ups teraz zauważyłem że piszesz konkretnie o boleniu (pewnie rozkojarzenie po 2 zmianie :D )

Moje Mustady mają rzadki kontakt z ową rybką, wydaje mi się że mogą być zbyt delikatne :(

W tym wypadku lepszym wyborem mogły by być VMC Barbarian, niestety nie są tanie , niektóre wielkości są ciężko dostępne (albo niedostępne)

Pm