Jump to content
Oktawian

Wilcza Wola

Recommended Posts

Widać że ichtiologiem to może być każdy,jak szczupak z dołu rzeki wejdzie do zalewu to ichtiolog będzie już na emeryturze,i brak szczupaka nie będzie już jego problemem.Nigdy na tym zbiorniku nie łowiłem ale współczuje tym co tam chcą łowić.:(

Operat Rybacki nr1 rzeki Łęg (wraz z dopływami), opracowywał z tego co wiem Okręg PZW w Rzeszowie. Nie robił tego dyrektor, czy prezes , ale uprawniony ichtiolog na zlecenie okręgu. Jako, że zbiornik jest zaliczany do zbiorników płytkich, znajdują się tam takie gatunki ryb jak szczupak, boleń, jaź, karaś pospolity (złocisty), lin, pstrąg, sum, karp, natomiast nie ma sandacza, który został tam wpuszczony kiedy nie obowiązywały operaty rybackie. Zmian w operacie może dokonać tylko RZGW w Krakowie.

Granice łowiska sięgają do progu wodnego w Porębach Wolskich.

Wie może ktoś jak tam dojechać? To jeszcze łowisko okręgu TBG ?

Obwód jak wyżej. Rzeka Łęg wraz z dopływami ( w tym zbiornik). W miejscowości Stece (między Wilczą Wolą, a Wolą Raniżowską) jest most nad zbiornikiem, na prawym brzegu jest droga gruntowa prowadząca pomiędzy zabudowaniami w górę zbiornika. Nie pamiętam dokładnie, ale może to być około 1 km. Znajduje się tam mostek /kładka dla pieszych. Dawno tam nie byłem, ale powyżej powinno znajdować się coś w rodzaju progu wodnego z kamieni, to jest początek. Było tam rozlewisko, a następnie już wąskie koryto, aż do rozlewisk przy bocianim gnieździe. Pomijając tegoroczną sytuację, to na tym terenie w miesiącach styczeń-maj obowiązuje zakaz wędkowania ze względu na tarlisko.

Dziękuję za informację.

Zastanawiam się czy warto było by się tam wybrać na spining początkiem maja ?

Dziękuję za informację.

Zastanawiam się czy warto było by się tam wybrać na spining początkiem maja ?

Tam nie wolno łowić do 23 czerwca a wiec nie połowisz początkiem maja!

Zakaz obowiązuje na zbiorniku i w jego granicach czyli od progu w Porębie do zapory.

Mi chodzi o łowienie poniżej progu w Porębach. Łowił może tam ktoś ?

Miejsce ciekawe, łowiłem tam okonie, ale i inne drapieżniki też się trafią. W korycie jest dość głęboko, ale jak zaznaczył Kriko, zbiornik będzie udostępniony do wędkowania 22 czerwca po zakończeniu VI Maratonu Wędkarskiego.

Z tego co pisze na stronie PZW okręg TBG , to wychodzi że można łowić.

Dziwne to trochę bo na stronie koła nr 3 które jest opiekunem zbiornika nic o tym nie ma.

Ani ładu ani składu, widać że tam piszą laiki ....Mogli by podać czy te łowienie z brzegu dotyczy już czy od 23 czerwca. Tak samo chodzi o łowienie z łódek jak i w nocy .... Czy zakaz dotyczy caly czas do końca roku czy do 23 czerwca?! Żal.pl

Rozmawiałem telefonicznie z wiceprezesem do spraw sportu, który jednoznacznie potwierdził obowiązujący, całkowity zakaz wędkowania do 22 czerwca. Obiecał załatwić sprawę nieudolnego komunikatu.

To trzeba było zadzwonić i powiedzieć że niedolny komunikat jest na ich stronie:)? Nie wiedzą co piszą?:D

w sobotę byłem u na żaglach i rozmawiając z miejscowymi mogę wywnioskować że zakaz łowienia to jaki żart

karpie od 1 do 2 kg biorą jak głupie, miejscowi łowią codziennie

straży wędkarskiej jak nie było tak nie ma

to kpina z naszych pieniędzy

karpie od 1 do 2 kg biorą jak głupie, miejscowi łowią codziennie

straży wędkarskiej jak nie było tak nie ma

to kpina z naszych pieniędzy

Już spółdzielnia z wilczej woli wzięła się do roboty widzę.... To sie nadaje do "Uwaga" i zwrócić się z tym do PZW.

Czy ktoś może udzielić bliższych informacji dotyczących nielegalnego połowu?

wystarczy pojechać nad ranem najlepiej na płyty lub zakręt przy parkingu "u Arka"

na zalewie ma obowiązywać zakaz połowu porą nocną w związku z tym czy są może określone godzin w jakich można łowić ?

Będą to zapewne kalendarzowe godziny wschodu i zachodu słońca.

Łowił może już ktoś na Wilczej na spining po zniesieniu zakazu ?

Od dziś jest dopiero łowienie na wilczej .... A wiec pozostaje tylko świeczkę zapalić :) W moment nie będzie już tam ryb przykre ale prawdziwe

Zbiornik został dopuszczony do wędkowania w dniu wczorajszym, po zakończeniu zawodów. Pozytywne wieści to wyniki, indywidualnie wygrał wędkarz z Sandomierza wynikiem przekraczającym 82 kg. Druga dobra wiadomość to złowienie prawie 9 kg amura, leszcze o wadze przekraczającej 2 kg, duże krąpie, płocie, jazie i karasie, a nawet 34 cm okoń. Niestety dostałem sygnał, że już w dniu dzisiejszym "mięsiarstwo" dopadło się do ryb i zaczęło się pakowanie bagażników i kursy z kompletami. Miałem cichą nadzieję, że zawody rozgrywane na żywej rybie, choć trochę ją ocalą przed zachłannością pseudo wędkarzy, ale niestety tak nie jest.:mad: