Jump to content

Wilcza Wola

Oktawian
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Kawałek czasu byłem nieobecny, sprawy zawodowe. Jednak do rzeczy. Trochę wyprzedziłem fakty. Rok 2014 jest wypełniany według starych operatów i w tym sezonie został wypełniony do końca operat za 2013 i w całości bieżący. A więc karp, karaś pospolity(złoty), lin, jaź, boleń, szczupak i sum, który wpuszczany jest w dolnym biegu rzeki Łęg. Pozostałe gatunki dla obwody rybackiego Nr1 rzeki Łęg w całości jest realizowany na zbiorniku. Nie ma fizycznej możliwości do nierzetelnego wykonania, ponieważ każdorazowo obecny jest przedstawiciel RZGW i podpisuje protokół stwierdzający gatunek, sort, ilość i miejsce zarybienia. Natomiast nowa 10-cio letnia umowa, jaką zawarł Okręg PZW w Tarnobrzegu będzie realizowana od roku 2015 i obecnie jest na etapie konsultacji. Wiadomo jednak, że na wniosek kół zainteresowanych z operatu ma "wypaść" sum, który dosyć skutecznie dba o małą populację karpia. W jego miejsce zaproponowano sandacza. Po akceptacji udzielę dalszych informacji. Nie zmieni się natomiast sytuacja karpia, o czym wspominałem we wcześniejszej publikacji. Według nowego rozporządzenia zarybienie zostanie dość drastycznie zmniejszone i według nowych przeliczników będzie to jedynie około 600 kg na cały obwód (tu czytaj zbiornik, ponieważ bezpośrednio do rzek nie może być realizowany).

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
@kriko zakaz wywozenia był od "zawsze" (zresztą martwy zapis) , nawet wtedy kiedy tam jeszcze łowileś...Widziałem, że dawałeś sobie wtedy radę dasz sobie i teraz:D

W ogóle tam nie wywoziłem i zawsze z brzegu łowiłem ;) Sam o sobie chyba mówisz bo co nie co widziałem ;) Tylko miałem na mysli tych zwolenników wywózki na tym zalewie, bo ich nie brakowało ;) I tak wilcza to dla mnie jest skończona od 2010 roku ;)

Dużo już wyłowili...Tym bardziej ,że od tamtego roku obowiązują następujące limity na zbiornikach wydzielonych pzw Tarnobrzeg :D

...

Przypominamy, że od 1 stycznia 2014 roku obowiązują następujące limity miesięczne:

- karp, amur - 10 sztuk łącznie,

- szczupak, sandacz - 5 sztuk łącznie,

Okręg PZW w Tarnobrzegu - Regulamin zbiorników wydzielonych na 2015

Dużo już wyłowili...Tym bardziej ,że od tamtego roku obowiązują następujące limity na zbiornikach wydzielonych pzw Tarnobrzeg :D

Okręg PZW w Tarnobrzegu - Regulamin zbiorników wydzielonych na 2015

Ciekawe gdzie tu w okręgu w zbiornikach wydzielonych mają tyle sandaczy skoro taki limit ;) Bo odnośnie karpia to nie wspomnę, 10 na miesiąc a wędkarzy lubiących rybie mięso jest bardzo dużo wiec w miesiąc i po rybie na wilczej ;) Ale z tego co wiadomo w 2015 roku będą ograniczone zarybienia

• 2 weeks later...

Witam.

W ostatnią sobotę otrzymałem informacje, iż na zalewie Wilcza wola odbyło się zarybienie dużym karpiem o wadze od 4 kg do 6 kg. Ilość wpuszczonych karpi wynosiła 4 tony. Ktoś jeszcze może to potwierdzić i czy coś wie więcej na ten temat???

Witam.

W ostatnią sobotę otrzymałem informacje, iż na zalewie Wilcza wola odbyło się zarybienie dużym karpiem o wadze od 4 kg do 6 kg.

Na stronie okręgu by już pisało o tym a tak to pewnie jakaś plota wyssana z czterech liter ;)

• 1 month later...

Wczoraj byłem na WW raptem dwie godzinki w okolicach mostu, kilka płotek oraz okoników i trzy jazgary. Lodu nie ma ale woda podniesiona około metr od normalnego stanu. A to jedna z płoteczek :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czy ma ktoś info na temat zarybień drapieżnikiem Wilczej.Dzwoniłem dziś do PZW Tarnobrzeg to ponoć takowe były.Pani mi powiedziała że najlepiej takie pytania to do ichtiologa,niestety jest w terenie na zarybieniach i niema z nim kontaktu.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...