Jump to content
Sign in to follow this  
krs

Plecionka Sunline Siglon PE x8

Recommended Posts

Zakupiłem na tzw. próbę cienką plecionkę jak w temacie o oznaczeniu PE #0.5. Jest to ponoć odnowiona Super PE x8, którą miałem okazje używać parę sezonów do której zastrzeżeń większych nie miałem była to bardzo dobra 8 splotowa linka za rozsądne pieniądze. Siglon ponoć ma być jeszcze lepszy i jeszcze wytrzymalszy ;) Sama nazwa Siglon dobrze się kojarzy, to stara i sprawdzona marka, pamiętam słynne żyłki Balzera z początku lat 90, co to była za jakość, w porównaniu z PRLowską Stilonką kosmos,  cena też była kosmiczna, jak widać Siglon wiecznie żywy ;)

Sama plecionka bardzo cienka, a można jeszcze kupić PE 0.4 i 0.3, dla mnie cieniej to już przesada, używałem poprzednią super PE 0.6 i różnica jest wyraźna. Ciekawy jestem jak sprawdzi się nad wodą. Używa ktoś? 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Porównanie grubości kilku 8 splotowych plecionek, od góry:

YGK Upgrade X8 PE 1.2

YGK Upgeade X8 PE 1.0

Unitika Shore Game X8 PE  0.7

Sunline Siglon PE 0.5

Już sama Ygk #1.2 to cienka plecionka co dopiero Siglon, zdj. z komórki, makro jako tako wyszło.

Pierwsze nieśmiałe próby z nową Sunline. Po nawinięciu na młynek trochę farby zostaje na rękach to po pierwsze, po drugie tak jak się spodziewałem przy takiej "cienkości" wychodzi jej tasiemkowatość, co nie przeszkadza w łowieniu, bo samo łowienie bardzo przyjemne, leci z kołowrotka daleko, ładnie się na nim układa, nie udało mi się jej splątać i wydaje się na mocną ale o jej mocy przekonam się zapewne po kilkunastu wyjazdach, na razie linka na plus.

Linka szybko traci kolor, drugi wyjazd i dość znacznie wyblakła, mi to nie przeszkadza ale wraz ze stratą koloru zaczyna być słyszalna na przelotkach ;) Ale nic większego poza tymi duperelami się nie dzieje, dwa wyjazdy to nic, na razie linka plus bo jest mocna, leci z niej daleko, zobaczmy co pod koniec sezonu z niej zostanie.

W załączeniu fotki z różnica koloru po 2 wyjazdach.

Kolejny wyjazd z Siglonem x8 i nie jest już tak dobrze ;) W miejscu gdzie zeszła wierzchnia warstwa rozwarstwia się niemiłosiernie , do tego klei się do wszystkiego, ciężko zawiązać supeł,  jeszcze jak wieje to już jest lekki koszmar  ;) linka jakby puchnie i rozwarstwia tak jak to widać na zdjęciach, samo łowienie  jest przyjemne nie miałem odstrzałów czy spłatań, tylko podczas wiązania lubi strzelić co świadczyć  może o znacznym jej osłabieniu a była używana może z 5-6 razy.  W porównaniu do używanej ostatnio Unitiki x8 spora różnica jakościowa, Unitika conajmniej klasa wyzej. Podsumowując SIglon x8  niestety nie jest to tak samo dobrą plecionką jak jej poprzednik Super PE8.