Jump to content

Recommended Posts

Witam

Dziś rano około 9.00 byłem na Wisłoku na wysokości parku linowego pośmigać na boczy trok za okonkami ,ale niestety nic się nie udało złowić, było mnóstwo kormoranów.Byłem tam około godziny i w tym czasie przepłynęło do góry brzuchem około 15 może 20 szt brzan około 40-45cm .Jedną udało mi się przeciągnąć do brzegu i zrobiłem zdjęcie.

Zdjęcie zrobione telefonem :mad:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

• 2 weeks later...

Nie chce mi się łowić tutaj, i to nie chodzi o odcinek miejski. Dobrzechów 22 hektary z tego 16 hektarów obsadzone karpiem. Takie potrzeby ludności, to nie dla mnie!

Wartościowy film pana ,,łowcy"

Na naszym forum, nie ma już miejsca na te filmki. Prosiłbym aby już ich nie wrzucać.

Edited by Siksa
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wiosna Panie Sierżancie... ;)

Edited by Triple

No niestety. Jest tak jak piszesz. Powyżej zapory w Sieniawie jak jest susza rzeka w lecie ledwo płynie. Do tego masa ludzi tam przyjeżdża, syf robią niesamowity. Szkoda gadać. Mogli by na próbę zarybić pstrągiem, ale wątpię żeby się tam utrzymał. Wydaje mi się, że zapora tu bardzo koliduje, dlatego nikt nie dba o ten odcinek.

Kilka zdjęć jest z odcinka specjalnego poniżej zapory. Na razie woda trochę wysoka i brudna. Lodu na Sieniawie już nie ma, ale na całości brudna woda, także poniżej nie może być lepiej. Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jak tam z rybami? Trudno powiedzieć. Rzadko tam jeżdżę łowić. Na wiele bym jednak nie liczył. Miejscowi pewnie już wszystko zeżarli :)

Moim zdaniem na tym odcinku (powyżej zapory Sieniawa) pstrąg występuje od zawsze. Rzeczywiście letnie niżówki (i ciepła woda ) nie sprzyjają życiu pstrągów, ale każdy kto  tam moczył  nogi wie że mimo ciepłej wody są miejsca ze źródliskami gdzie nogę chce urwać z zimna.Problemem tamtej wody jest kłusownictwo - niewiele jest miejsc gdzie rybki się schronią a przy takiej ilości ludzi przyjeżdzających na wypoczynek to zawsze znajdą się łowcy "ręczni" lub robakowi.Kiedyś trafiłem tam w październiku i widziałem pstrągi poskładane do tarła - rzeczywiście nieduże, ale było ich kilkadziesiąt w dołku poniżej bystrzyny. Może więc nie jest tak źle.

Edited by Janek
  • krs pinned this topic