Jump to content

Recommended Posts

Mnie to zastanawia jedno, dlaczego na miejskim zawsze było tyle ryb a na dzikich odcinkach raczej ciężko? Kwestia tego że na miejskim regularnie nęcone? (akurat nie mam tu na myśl okoni ;). 

Nie damy spokoju :)

Regulamin jest po to by go traktować poważnie. Nie chodzi konkretnie o mnie. Chodzi bardziej o świadomość innych, szczególnie młodszych wędkujących. Jeden złowi zdjęcie i wrzuci na forum. Zobaczy to drugi i stwierdzi - że to nic złego jednak łowić te bolki nawet w okresie ochronnym. I takim ciągiem, po roku każdy będzie miał [email protected]#*^@e czy jest okres czy nie. 

Temat zamykam z mojej strony i życzę takich samych okazów na majówce :)

Chciałabym połowić leszcze na Wisłoku bo jeszcze nigdy nie udało mi się ich tradycyjne złowić. Próbowałam coś tam w Boguchwale ale bez skutku. Może ktoś by doradził gdzie uderzać, jakie przynęty, zanęty. Interesuje mnie bardziej spławik niż feeder :) oczywiście c&r, dziękuję za każdą radę 

Ja tam specjalistą od leszczy nie jestem ale gdybym miał się na nie nastawiać to myślę, że podstawa to kilka dni z rzędu o tej samej porze podnęcić czymś grubszym - jakiś groch, kukurydza, pszenica, ziemniaki albo coś w tym stylu. Żadnych sypkich zanęt ja bym nie stosował. Jako miejsce to ja bym łowił za jakąś przeszkodą w wodzie (krzak, drzewo,stary pniak) fajnie by było gdyby był też jakiś prąd wsteczny i przynajmniej powiedzmy 1,2 m wody. A co do metody to przystawka ze spławikiem, zestaw przegruntować 1.5 głębokości, spławik 5gr, oliwka 6gr (w zależności od nurtu i głębokości), przypon przynajmniej 50cm . A jak przyjdzie lato i upały to według mnie jedyna szansa żeby lepiej połowić ryby na Wisłoku (a przynajmniej tak było na moim odcinku) to łowienie w godzinach 4:30-6:30, ewentualnie łowienie w mętnej wodzie po ulewie przy samym brzegu na rosówki. Jak tak bym się do tego zabrał ale powtarzam jakimś wielkim znawcą nie jestem. 

5 sztuk Kleni z rana. To chyba wyjazd sezonu....

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować  średniakAby zobaczyć załącznik musisz się zalogować  50 cmAby zobaczyć załącznik musisz się zalogować  49 cm