Jump to content

Recommended Posts

W dniu 15.02.2021 o 20:25, Slawekwas napisał:

Na szczęście przez ok 20 min za dużo sobie nie pojadły. 

Pojadły pojadły, tłuką wszystko co pływa. Nieraz patrzyłem jak te skurczybyki szaleją. Jeden kormoran podczas jednego wypłynięcia na żer zjadał średnio 2-3 ryby akcja trwa takiego żeru 15 min później suszenie piór i tak w kółko. Teraz weźmy takie stadko, razy kilka takich wypłynięć.  Prędzej bym powiedział że tam już niewiele zostało do żarcia 

W dniu 23.01.2021 o 14:06, dany_76 napisał:

Na wysokości kładki w Boguchwale. Niesamowty widok na żywo. Godzinę później praktycznie ani śladu lodu 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Jak bylem maly to takie widoki kazdej zimy :)

Edited by Jaś _Wędrowniczek
  • 2 weeks later...

Troche spóźnione  bo to z 21 lutego
ale zdjęć mi nie chciało przesyłać  Kleń 53 około na haczyk nr 20  można można  

• 3 weeks later...

Dzisiejszy wypadzik spiningowy bez brań wisłok jeszcze śpi ale leszczora udało sie wychaczyć na 51 cm także pozytywnie :D 

Poranny jasiek

Są ładne sztuki ale jeszcze trzeba poczekać (zdjęcie sprzed trzech lat). Miejscówka co roku daje ładne jazie. Dzisiaj byłem poza miastem i tylko jeden leszcz zacnych rozmiarów zassał gumkę libra, niestety bez zdjęcia. 

Cześć wszystkim! Czy ktoś już próbował pochodzić ze spinem za kleniem/innym drapieżnikiem na rzece Wisłok w m. Gniewczyna? Warto się już wybrać czy jeszcze za wcześnie? 

Byłem jakiś tydzień temu i nic, woda podwyższona i trochę mulista, wynik zero. Dodam, że 2 lata temu ładne klenie i bolki wpadały a w zeszłym roku tylko parę kleni 30+ i bolek 50cm.

Drugie pytanie: czy na Wisłoku jest sum? 

Nie bylem w tej miejscowosci ale ogolnie na Wisloku jak narazie bez bran a jestem codziennie. Chyba jeszcze woda pośniegowa plynie i rybki sa nieaktywne

5 godzin temu, Hexenhammer napisał:

Cześć wszystkim! Czy ktoś już próbował pochodzić ze spinem za kleniem/innym drapieżnikiem na rzece Wisłok w m. Gniewczyna? Warto się już wybrać czy jeszcze za wcześnie? 

Byłem jakiś tydzień temu i nic, woda podwyższona i trochę mulista, wynik zero. Dodam, że 2 lata temu ładne klenie i bolki wpadały a w zeszłym roku tylko parę kleni 30+ i bolek 50cm.

Drugie pytanie: czy na Wisłoku jest sum? 

Jest 

W czwartek byłem w mojej okolicy ze spinningiem zero kontaktu z rybą jeden spław tylko za zimno jeszcze trzeba czekać. Sum jest niestety ze szczupakiem kiepsko! :( tego pierwszego w tym roku będę próbował ale z gruntu :)

21 minut temu, rafaello napisał:

Jest 

Zdradziłbyś na priv gdzie go szukać w okolicach tej miejscowości czy to tajemnica? Jeszcze nigdy nie złapałem suma i w tym roku chciałbym spróbować :D

Od zalewu w Rz w górę rzeki to go nie brakuje.Na pewno w Twojej okolicy też występuje będzie podchodził z Sanu.A jak nie to próbuj na Sanie.

23 godziny temu, rafaello napisał:

Od zalewu w Rz w górę rzeki to go nie brakuje.Na pewno w Twojej okolicy też występuje będzie podchodził z Sanu.A jak nie to próbuj na Sanie.

W "górę" to masz na myśli  orientację mapy czy faktyczny kierunek rzeki? :P

W dniu 6.04.2021 o 09:37, Slawekwas napisał:

Ja już byłem kilka razy na miejskim i zero kontaktu i ani najmniejszego spławienia. Woda podwyższona ale czysta.

Radzę próbować na dopływach w przyujściowych odcinkach. Cieplejsza woda i rybki "ciągną" na wiosnę w górę rzeki. Łowiłem w poniedziałek - brały :)

Dzisiejsze zdjęcie z nad miejskiego Wisłoka, dla skali wobek 4 cm . Ciekawe co się stało , po drodze w stronę tęczowego widziałem też sandacza prawie doszczętnie zjedzonego około 60 cm .