Jump to content

Wisłok

Dzienciol
 Share

Recommended Posts

W dniu 13.12.2021 o 08:24, loony89 napisał:

btw. Okręg Rzeszów dostał pozwolenie na odstrzał kormoranów, tylko jest jeden problem... na zalewie nie wolno strzelać myśliwym bo to strefa zamieszkania. polują na nie poza strefą ale tam ciężko je dorwać

Byłem dzisiaj nad zalewem , na wysokości parkingu WSK i obserwowałem jak polowało stado kormoranów ok.30 szt . niestety bardzo skutecznie .

• 2 weeks later...

W przerwach w płoszeniu kormoranów i sznurowaniu Wisłoka, coś tam też połowiłem. Największy 48 cm. Niestety przed zlodowaceniem praktycznie wszystkie klenie miały ślady na ciele po dziobach kormoranów...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

One nie boją się już niczego... Podjechałem samochodem pod drzewo, trąbiłem już z daleka. Uciekło z 10, reszta dalej siedziała i patrzyła na mnie jak na idiotę. Pomagają konkretne petardy...

10 minut temu, stiff43 napisał:

a co robi nasze PZW w tej sprawie , jak tak dalej będzie to koniecznością będzie zabieranie ręcznika i mydła

Przyjedz nad Wisłok w Krośnie to zobaczysz.

Teraz, tpe napisał:

Przyjedz nad Wisłok w Krośnie to zobaczysz.

Mówisz zapewne o tych linkach ze wstążkami. Napisz jak to się sprawdza. Jestem ciekaw czy te cwane bestie nie podpływają na zimowisko zamiast podlatywać. Gdyby to było skuteczne to myślę, że kosztuje niewiele więcej jak trochę chęci. Oczywiście całego problemu to nie załatwi ale już utrudni łatwe polowanie na zimowiskach. 

Z niektórych zasznurowanych miejsc całkiem się wyniosły. W niektórych ciągle żerują, ale już nie stadnie, a pojedynczo. Ale przynajmniej ryby zyskały miejsca, gdzie ich nie ma i mogą się schronić. Oprócz tego co kilka godzin ktoś jest nad rzeką i płoszy to tałatajstwo.

1 godzinę temu, stiff43 napisał:

Widziałem ,natomiast piszę o Rzeszowie i okolicach

To może podzielić temat Wisłoka jak San, na krośnieński i rzeszowski. Nie będzie nieporozumień ;)

Edited by tpe

22 godziny temu, tpe napisał:

To może podzielić temat Wisłoka jak San, na krośnieński i rzeszowski. Nie będzie nieporozumień ;)

napisz do moda  to może dla ciebie specjalnie podzieli , ja ogarniam temat

Witam Panowie, szukam odcinków gdzie można by połowić brzanę z gruntu, oczywiście kiedy skończy się okres ochronny. Planuję zacząć od Nowej Wsi kierując się do Żarnowej. Czy na tym odcinku można spodzewać się brzany?

W dniu 6.02.2022 o 18:43, tomek96 napisał:

Na Wisloku to od roku to generalnie jest kłopot z jakakolwiek rybą szkoda czasu lepiej nad san pojechać 

Od roku? Od lat :) nie wiem kto chce jeszcze za to szambo płacić. 

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...