Jump to content

Wisłok

Dzienciol
 Share

Recommended Posts

To źle Ci się wydaje. Przepławka ma działać nawet przy najniższym stanie wody. Jak nie będzie działać, to trzeba będzie uprzejmie donieść do właściwego urzędu o cofnięcie pozwolenia wodno-prawnego. I trzeba będzie miliony ojro oddać do Brukseli.

Jak narazie martwica taka jak i w sierpniu. Ukleja na przemian z kiełbiem. Sporadycznie płoć i certa. Świnek w przeciągu 6tyg. widziałem moze z 5. Z każdym rokiem coraz gorzej. A jeszcze 2lata temu w dobry dzień łowiłem 20 szt. w 3h 200m od domu...

Panowie / Panie ...

Co się dzieje ...?

... za oknem ciemno i chłodno, pada deszcz od rana (przynajmniej u mnie w świętokrzyskim pada od rana), a na wodowskazie w Rzeszowie wg. pogodynki poziom wody 23 cm !!! Jak żyję, nie widziałem tak niskiego stanu wody!

Planuję właśnie wyjazd nad Wisłok w piątek/sobotę, ale zaczynam się zastanawiać czy warto (choć tak naprawdę nad wodą zawsze warto posiedzieć, nawet, gdyby nic a nic się nie działo i nie brało... ;-) I tak pojadę!

... ale ten stan wody mnie zaskoczył. Screen w załączeniu.

Pozdr. ;-)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

@obroncamrowek gratulacje :beer: niski stan wody u mnie sięgał kiedyś około 154cm, to już jest krytyka :mad: jesień idzie szybko... dzisiaj około 10 kleni, w tym dwa około 40cm i jeden co mi zszedł po 3 sekundach walki, miał dobrze ponad 50cm, aż mi się rzuciło przez usta... pozdrawiam :beer:

Wczoraj byłem na Wisłoku na wysokości Zwięczycy. Byłem w szoku jeden typ obok mnie wszystko co zlowił pakował do siaty od małych płotek po leszcze wszystko dosłownie. Później przechwalał się że na strugu w tym sezonie wyciągnął 800 pstrągów (nie chce mi się w to wierzyć) ale lowił na spławik i na spinna. Później chwalił się że z okolic Błażowej ze strugu przynosił po 30-40 pstrągów w worku po ziemniakach. Ja dalej nie mogę dojść do siebie po tym co koleś mówił.:mad: jak by go ktoś kiedyś spotkał jeździ na motorku, siwy koleś i ma stare wędki. To jest masakra aż mi się odechciało wędkowac.

Pozdrawiam

Wczoraj na odcinku miejskim udało mi się złowić bolenia 60 cm i szczupaka 51 cm, ryby zostały wypuszczone do wody.

Pozdrawiam.

W sobotę wyskoczyłem na 3 godzinki nad Wisłok. Klenie były bardzo aktywne, ale ich wielkość nie zachwycała. Przestawiłem się więc na polowanie na bolenie. Jednego udało mi sięi przechytrzyć. Walczył pięknie, a uderzył na woblera Hegemon.

Woda niska, jesień idzie (co widać po kolorach), ryby biorą. Niedzielna wieczorna zasiadka z feederem przyniosła kilka Płoteczek, Krąpików i jednego Leszcza 52 cm. Nie działo się wiele, ale kontakt z rybą był. Wszystkie pływają dalej oczywiście.

Ładny ten nasz Wisłok, aż z przyzwyczajenia chciałem lubię to kliknąć ;):beer:

Mówisz i masz, ale uprzedzam, że "button" nie działa tylko wygląda ;-) ... Pozdr :beer:

... a Wisłok ładny !!!

że "button" nie działa tylko wygląda ;-)

Dobre :D:beer:

Ja w niedzielę byłem porzucać, ale efekty wyjątkowo marne, na brzeg wyjechały 3 okonki, z czego dwa były wielkości kciuka, więc padaka na maksa ...ale jaki wędkarz takie wyniki :D

...ale jaki wędkarz takie wyniki :D

:-) Gadanie... ! Nie biorą bo: woda niska i nie zmulona albo za wysoka i kawa, pogoda nie taka, ciśnienie skacze, wiatr z zachodu lub od wschodu (ten jest najgorszy), niebo bezchmurne słońce praży, albo niebo zachmurzone i słońca nie widać, jest zimno, temperatura spada/rośnie, piwo ciepłe ... i właśnie dla tego nie biorą!

...a zaraz do pracy ...! Pozdr

• krs pinned this topic