Jump to content

Tenkara

Piotrek10
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Tenkara to ciekawy temat

Dzis 1 mały boleń i 2 klenie 

Minus na pewno taki że Trzeba spokojnie podchodzic do miejscówek bo jak by nie patrzeć mamy tylko 7m zasięgu 

Nie posiadam właściwego "sznurka" i nie wiem jak sie takowym rzuca ,lecz próbowałem uzyć np żyłki(0.50mm) co jest bez bezsensowne, tak samo plecionka czy "coś" co zrobiłem z 3 odcinków plecionki ,całkowita klapa 

Użyłem backing'u ( mam w dwóch kolorach, zielony fluo i pomarańczowy fluo) a do niego pleciony odcinek którym łączymy żyłkę z linką i to w miarę ma sens 

Lecz z chęcią bym zobaczył jak lata sznurek dedykowany 

U mnie klenie jeszcze nie tak aktywne jak bym sobie tego życzył ,a szkoda bo jak chodzi o cholowanie ryby to jest to cos fajnego ,kij gnie sie strasznie ale w sumie to nawet jest fajne 

Duży plus za to ze mozna to schować wszedzie ,małe poreczne czyli minimalizm po całości ;)

To takie moje odczucia ,jedyne co mogę powiedzieć ze na pewno nie zastąpi tenkara klasycznej muchówki z sucharem na końcu :)

Ps.Pytanko ,jaką średnice żyłki na końcu używasz , oraz jak długi masz przypon ? Ile mierzy caly zestaw od szczytówki po muche ? 

Nie którzy osiągają nawet 10metrow.Zalezy od długości kijka przyponu.Moj sznurek 11'.Przypon mam od 2m.do 2.5m.

Minusem tak jak piszesz jest zasięg.

Te największe klenie raczej po za zasięgiem.Klenie to cwaniaki i tutaj duża rola odległości łowienia.Za to jeśli uda się złowić ładna rybkę radość dwukrotnie większą😉Hol bardzo przyjemny i radość z przechytrzenia rybki😉ps.czesto udajesz czaple he he

Z pstragiem trzeba poczekać.Na naszych nizinnych rzekach strumykach te rybki nie wychodzą często na powierzchnię.Częściej pobierają pokarm w toni..Latem już jest lepiej. Często na Wisłoku widuje pod nogami bolenie.Ja mam kawaleczek do rzeki.Ale jak mieszkasz blisko można przeżyć fajną przygodę😉

Ja dzis nabyłem odpowiednią broń na klenie i atakuje w tym tyg moje miejscówki

Wypróbuję twoje  rady odnośnie długości przyponu jak i średnicy:) 

Mam.nadzieje że będą zbierać jal szalone :)

• 1 month later...
  • 6 months later...

Zimowa Tenkara💗

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować