Jump to content
Oktawian

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Recommended Posts

Na każdej wodzie da się łowić, polecam 3 stopień tonięcia i streamery, lub dekowe glajchy :). Jak nie weźmie to przynajmniej w łeb dostanie i sam wypłynie.

Witam.

Mam zamiar wybrać się w niedzielę na Łączki za kropkiem.

Podrzuci ktoś jak wygląda san i czy warto się wybierać.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Cytat

Ciężko będzie bo wczoraj woda była wysoka i brudna nie widać żadnych kamieni.

Tak sobie myślę ( po cichutku), że te wszystkie oczyszczalnie to mają tyle wspólnego z ekologią, co fotoradary z bezpieczeństwem na drogach.

Prokurator Bobola na pewno im nie odpuści :cool:

6 godzin temu, tedi62 napisał:

Tak myśl mnie naszła:

Za ochronę środowiska odpowiada Urząd Gminy (Lesko sobie urząd wywalczyło kilka lat temu) . Jeśli straż rybacka rzeczywiście stwierdzała zatruwanie rzeki to w pierwszym rzędzie powinna zawiadomić pisemnie UG. Każdy z kolegów którzy tam przechodzili również mógł to zrobić. UG ma psi obowiązek sprawę zbadać i przesłać odpowiedź - ciekaw jestem co odpowiadali. Takie pisma mimo że może nie przynoszą szybkiego rezultatu to "budują dokumentacje".  Mój prezydent-wójt tłumaczył się że scedował ochronę środowiska na firmę która to środowisko truła. W tym wypadku przestałem walczyć bo nowa oczyszczalnia miała być uruchomiona w ciągu pół roku (i rzeczywiście już dobrze pracuje). Zachęcam jednak żeby pisma pisać bo np w Lesku byłaby podstawa do otrzymania wyższego odszkodowania.   

Ciekawi mnie , jakie wyniki ostatnio osiągaja koledzy z forum na odcinku górskim Sanu?

4 godziny temu, Tomasz eS napisał:

Uciąg wody nie przeszkadza w brodzeniu ?

Trzeba twardo stąpać :))

Przeszkadza i to bardzo. Większość rzeki niedostępna do łowienia. Jednak jest kilka miejsc na OSie gdzie można łowić. W czwartek połowiliśmy bardzo dobrze, dzisiaj już znacznie gorzej.

Widziałem jakaś łódkę po bachlawie pływała.  Chyba Siksa z Oktawianem...

Rzeczywiście z dnia na dzień coraz gorzej. W sobotę bardzo ładnie brały. W niedzielę podwyższony stan wody i mętny kolor utrudniały polowanie. Ryby tylko podszczypywały przynęty. Tylko niewielkie sztuki dawały sie przechytrzyć. Pozdrowienia dla wszystkich zapaleńców :)

Wygląda na to,że głowacica w kwietniu nie ma okresu ochronnego,przynajmniej wg. PZW Przemyśl ;)

cyt,, Dominującymi rybami łowionymi na tym odcinku o tej porze roku to kleń ,jaź , okoń ,głowacica ,pstrąg (pozostałe ryby drapieżne w ochronie ) ,,

Niekompetencja osób odpowiedzialnych za publikację w/w po prostu poraża...

http://www.pzw.org.pl/43/wiadomosci/127626/60/pierwsza_tura_mistrzostw_okregu_przemyskiego__w_dyscyplinie_spin

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować