Jump to content
Oktawian

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Recommended Posts

18 godzin temu, tabaluga napisał:

Wczoraj dla odmiany miały być okonie a trafił się bolo. Z kijem do 10g trochę zabawy było:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ładnie. Gratuluję. Z ciekawości zapytam jaką żyłkę/plecionkę miałeś na tym kiju?

Taki oto kawaler skusił się na chrabąszcza. Woda czysta i niska .

Żyłkę miałem zdecydowanie za gruba do tego kija. Przełożyłem kołowrotek z mocniejszego kija a na nim była bodajże 18.

Dnia 3.08.2017 o 16:15, Jaś _Wędrowniczek napisał:

No to lipa bo chcialem sobie pobrodzic troszke i stopy przy okazji ochlodzic :)  A tak na marginesie czy da sie lowic noca w okolicach Temeszowa czy Slonnego bo tam mialem zamiar uderzyc?

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale aktualnie Słonne to chyba woda górska i po zachodzie słońca mamy zakaz wędkowania ?

Wody górskie PZW Przemyśl:

·  odcinek I-od 700 mb poniżej mostu drogowego na Sanie w m. Dynów do 400m poniżej ujścia potoku Harta do Sanu (zgodnie z oznakowaniem w terenie)

·  odcinek II – od 300 mb powyżej ujścia potoku Dylągówka (Sielnica) do 1000 mb poniżej ujścia potoku Drohobyczka  do Sanu (zgodnie z oznakowaniem w terenie)

odcinek III –300 mb powyżej mostu drogowego na Sanie w Iskani do kładki na Sanie w miejscowości Bachów (zgodnie z oznakowaniem w terenie)

Tak, że jak się nie mylę ..to kawałek Słonnego to woda nizinna,a kawałek to górska. Górska zaczyna się chyba z 800 w górę od kosciała ( w stronę Dynowa)

Bo potok Sielnica to chyba od Ukraińskiego brzegu wpada do Sanu

1 godzinę temu, Gabriel napisał:

Wody górskie PZW Przemyśl:

....

·  odcinek II – od 300 mb powyżej ujścia potoku Dylągówka (Sielnica) do 1000 mb poniżej ujścia potoku Drohobyczka  do Sanu (zgodnie z oznakowaniem w terenie)

....

Tak, że jak się nie mylę ..to kawałek Słonnego to woda nizinna,a kawałek to górska. Górska zaczyna się chyba z 800 w górę od kosciała ( w stronę Dynowa)

Sielnica to miejscowość w której Dylągówka wpada do Sanu, całe Słonne i Wybrzeże to woda górska Przemyśla. Poniżej link do ujścia Dylągówki.

https://www.google.pl/maps/place/Sielnica/@49.7923202,22.3270204,240m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x473c63ad942c82a7:0x7ff6391f287cd38e!8m2!3d49.7913927!4d22.322736

No to ten kawałek powyżej ujścia jest nizinny ..a wiec nie całe Słonne to górska woda :) Nawet kiedyś się zastanawiałem jak to jest, jak widziadłem wędkarza koło ostatnich domów, przy lesie jak łowił na wiśnie.

Jak nizinna jak górska. 300 metrów powyżej ujścia potoku Dylągówka zaczyna się woda górska. Słonne jest niżej, więc to woda górska.

3 godziny temu, Gabriel napisał:

No to ten kawałek powyżej ujścia jest nizinny ..a wiec nie całe Słonne to górska woda :) Nawet kiedyś się zastanawiałem jak to jest, jak widziadłem wędkarza koło ostatnich domów, przy lesie jak łowił na wiśnie.

Gabryś,Siksa i Apioo mają rację,całe Słonne to woda górska ale nie znaczy to,że nie można tam łowić na wiśnie ;) Dozwolone przynęty sztuczne i roślinne,haki bez zadziorowe.

,,Kawałek powyżej ujścia,, to już Sielnica.

Edited by w.d.wobler

9 godzin temu, maciek23 napisał:

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale aktualnie Słonne to chyba woda górska i po zachodzie słońca mamy zakaz wędkowania ?

Tak,Słonne to aktualnie woda górska i łowimy tam od świtu (godzinę przed wschodem słońca) do zachodu(godzinę po zachodzie słońca) jedna wędka,haki bez zadziorowe ,przynęty sztuczne i roślinne.

17 godzin temu, Gabriel napisał:

:o Pomyłka, przejęzyczenie czy uchowaj Boże coś innego?

Trochę wlało, ale Osława tylko ciut wyższa i lekko trącona, więc Hoczewka pewnie podobnie, dlatego myślę, że San powinien być w porządku.

Tak aby było jasne,zrzut z aktualnego informatora.

Edited by w.d.wobler

Witam.

Wie ktoś może czy choć z jednej strony San w Lesku nadaje się do łowienia? Widzę że hoczewka poszła w górę, wiec brudzi. Ale może druga strona czysta została?

hoczewka brudna a od lasu trącona ale widze że na łączkach łowią

Jak woda poniżej Hoczewki? Oczyściła się od wczoraj?

Edited by tomek_ski

Byłem dzisiaj poniżej Dynowa, san podniesiony, mocno brudny i płynie zielsko.

Poniżej Hoczewki woda czysta i niska. Roi się drobna brązka, zbiórki sporadyczne. Niestety wczoraj nad wodą dzikie tłumy od rana i kolejne cudo typu grand prix lub trening.

Na jakie muchy łowicie o tej porze na Sanie w rejonie Leska pstrągi/lipienie?

Edited by sens

Jeśli chodzi Ci o sucharka, to standard, czyli brązka, oliwka, popiel, drobny chrust (chrusty raczej wyłącznie pod wieczór), a wszystko na hakach max. 14 (dotyczy lipasków), pstrągi są mniej wybredne. Najlepiej będąc nad wodą spojrzeć co roi się w porze łowienia (obsiada wędkarza), a przede wszystkim co płynie wodą i rzecz najtrudniejsza, rozpoznać, którą z tych muszek zbierają lipaski :).

Jak sierpień to brzany.