Jump to content

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Oktawian
 Share

Recommended Posts

18 godzin temu, tabaluga napisał:

Wczoraj dla odmiany miały być okonie a trafił się bolo. Z kijem do 10g trochę zabawy było:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ładnie. Gratuluję. Z ciekawości zapytam jaką żyłkę/plecionkę miałeś na tym kiju?

Dnia 3.08.2017 o 16:15, Jaś _Wędrowniczek napisał:

No to lipa bo chcialem sobie pobrodzic troszke i stopy przy okazji ochlodzic :)  A tak na marginesie czy da sie lowic noca w okolicach Temeszowa czy Slonnego bo tam mialem zamiar uderzyc?

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale aktualnie Słonne to chyba woda górska i po zachodzie słońca mamy zakaz wędkowania ?

Wody górskie PZW Przemyśl:

·  odcinek I-od 700 mb poniżej mostu drogowego na Sanie w m. Dynów do 400m poniżej ujścia potoku Harta do Sanu (zgodnie z oznakowaniem w terenie)

·  odcinek II – od 300 mb powyżej ujścia potoku Dylągówka (Sielnica) do 1000 mb poniżej ujścia potoku Drohobyczka  do Sanu (zgodnie z oznakowaniem w terenie)

odcinek III –300 mb powyżej mostu drogowego na Sanie w Iskani do kładki na Sanie w miejscowości Bachów (zgodnie z oznakowaniem w terenie)

Tak, że jak się nie mylę ..to kawałek Słonnego to woda nizinna,a kawałek to górska. Górska zaczyna się chyba z 800 w górę od kosciała ( w stronę Dynowa)

Bo potok Sielnica to chyba od Ukraińskiego brzegu wpada do Sanu

1 godzinę temu, Gabriel napisał:

Wody górskie PZW Przemyśl:

....

·  odcinek II – od 300 mb powyżej ujścia potoku Dylągówka (Sielnica) do 1000 mb poniżej ujścia potoku Drohobyczka  do Sanu (zgodnie z oznakowaniem w terenie)

....

Tak, że jak się nie mylę ..to kawałek Słonnego to woda nizinna,a kawałek to górska. Górska zaczyna się chyba z 800 w górę od kosciała ( w stronę Dynowa)

Bo potok Sielnica to chyba od Ukraińskiego brzegu wpada do Sanu

Sielnica to miejscowość w której Dylągówka wpada do Sanu, całe Słonne i Wybrzeże to woda górska Przemyśla. Poniżej link do ujścia Dylągówki.

https://www.google.pl/maps/place/Sielnica/@49.7923202,22.3270204,240m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x473c63ad942c82a7:0x7ff6391f287cd38e!8m2!3d49.7913927!4d22.322736

No to ten kawałek powyżej ujścia jest nizinny ..a wiec nie całe Słonne to górska woda :) Nawet kiedyś się zastanawiałem jak to jest, jak widziadłem wędkarza koło ostatnich domów, przy lesie jak łowił na wiśnie.

3 godziny temu, Gabriel napisał:

No to ten kawałek powyżej ujścia jest nizinny ..a wiec nie całe Słonne to górska woda :) Nawet kiedyś się zastanawiałem jak to jest, jak widziadłem wędkarza koło ostatnich domów, przy lesie jak łowił na wiśnie.

Gabryś,Siksa i Apioo mają rację,całe Słonne to woda górska ale nie znaczy to,że nie można tam łowić na wiśnie ;) Dozwolone przynęty sztuczne i roślinne,haki bez zadziorowe.

,,Kawałek powyżej ujścia,, to już Sielnica.

Edited by w.d.wobler

9 godzin temu, maciek23 napisał:

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale aktualnie Słonne to chyba woda górska i po zachodzie słońca mamy zakaz wędkowania ?

Tak,Słonne to aktualnie woda górska i łowimy tam od świtu (godzinę przed wschodem słońca) do zachodu(godzinę po zachodzie słońca) jedna wędka,haki bez zadziorowe ,przynęty sztuczne i roślinne.

Jeśli chodzi Ci o sucharka, to standard, czyli brązka, oliwka, popiel, drobny chrust (chrusty raczej wyłącznie pod wieczór), a wszystko na hakach max. 14 (dotyczy lipasków), pstrągi są mniej wybredne. Najlepiej będąc nad wodą spojrzeć co roi się w porze łowienia (obsiada wędkarza), a przede wszystkim co płynie wodą i rzecz najtrudniejsza, rozpoznać, którą z tych muszek zbierają lipaski :).