Jump to content
Oktawian

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Recommended Posts

No niestety, u mnie Osława idzie potężna,  wysoka i brudna, więc Hoczewka pewnie też, a i Olszanka zapewne podobna. Chyba San będzie jutro cały brudny.

W ubiegłym tygodniu można było połowić lipieni .

W Ten weekend pogoda nie rozpieszcza, był ktoś wczoraj lub dzisiaj, jakieś efekty?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

W czwartek (26.10.17) spotkało nas niemiłe zaskoczenie na OS.

Stoimy sobie na Eldorado, ładnie wychodzą do suchej.

W pewnym momencie odcięcie, cisza i spokój -ani jednego oczka. Myślę założę nimfę. Wiąże i coś mi nie pasuje – bo nie ruszam się z miejsca, a wody jak by przybyło.

Dna już nie widzę – a od rana woda była kryształ. No i zaczyna coś płynąc powierzchnią – jakieś konary, pnie, zielsko.

Powoli wycofujemy się do brzegu – do którego mamy bliżej i obserwujemy co się dzieje.

Woda podniosła się o dobre 30cm, wodą płynęło jeszcze więcej syfu, a jej kolor już całkiem zmienił się na ciemne kakao.

Utknęliśmy na drugim brzegu z kilkoma innymi osobami na dobre 1,5 godziny, zanim udało się wrócić brodem na stronę gdzie stało auto.

Godzina 14- co tu robic. Zapadła decyzja ze jedziemy pod elektrownie.

Tam połowa wody była kryształ – bo z rur leciała czysta woda. Brudził jeszcze trochę dopływ ze starego koryta.

Pytaliśmy chłopaków z Visiona co się stało – powiedzieli ze elektrownia czyści przepławkę i stad nagle 30-40 cm wody przybyło w pół godziny.

Tak ze jak ktoś utknął na jakimś dołku to nei zazdroszczę. Wchodzisz do wody kryształ, przedzierasz się na miejscówkę i co – przy pięknej pogodzie nagle zaczyna płynąc powodziówka z pniami, konarami i błotem.

Jak łowiłem na Sole pomiędzy zbiornikami to zawsze był donośny sygnał dźwiękowy o zwiększonym zrzucie. 10 minut i trzeba było znika z wody bo robiło się niebezpiecznie. 

Szkoda, że tutaj tego nie ma.

Nawet gdyby był, to nie wiem czy by go było słychać na Bachlawie, Łączkach czy Lesku. A mniej więcej w każdym z tych miejsc woda poszła koło 30cm.

Trafiliśmy na tą samą sytuację. Nagle zaczęły płynąć konary i zielsko i woda zmętniała. Podniosła się dobre 40cm. Gdy zaczęła opadać wodą płynęło tysiące małej szarej jęteczki, ryby oszalały :) Nigdy czegoś takiego nie widziałem.. 

PS Gabriel łowiliśmy kawałek wyżej od Was :)

Edited by ryba7

19 godzin temu, Gabriel napisał:

Nawet gdyby był, to nie wiem czy by go było słychać na Bachlawie, Łączkach czy Lesku. A mniej więcej w każdym z tych miejsc woda poszła koło 30cm.

Żaden problem postawić np. trzy stacje dźwiękowe wzdłuż rzeki. 

Jak ten problem będzie zgłaszany to  PZW jako użytkownik rybacki pewne rzeczy może "wymusić" na elektrowni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. 

Witam .Panowie jaka woda na Łączkach. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. 

Widział ktoś rzekę powyżej Leska? Jest szansa połowić na weekendzie?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Zdjęcia wykonałem w Łączkach 07.12.2017, przy stanie wody w Lesku chyba 186 cm, od mostu w Lesku do Gawry w Łączkach zauważyłem tylko dwóch wędkarzy.

Nie ma zlej pogody na ryby!! Testowalem dzisiaj nowy kijaszek. Bran zero, choc z ta wedką( St. Croix Avid 90mlf) każde musniecie trawska odczuwa się jak branie.

to jest bajka jeśli chodzi o XUL, wędka Matagi Super Trout CW 0.5g -3.5 g waży 35 g przez co operowanie nią najlżejszymi przynętami to czysta przyjemność. Z kołowrotkiem waga zestawu coś około 205 g. Dotychczas najwieksza ryba wyholowana na ten zestaw to brzana ok 70 cm. 

Edited by damien79

Kupowałeś sam blank?

Edited by gpel

Dwie turbiny, śniegu dużo, niskie temperatury. Pewnie jeszcze kiepsko.. Choć słyszałem o kilku ładnych rybach złowionych na otwarcie sezonu.

Edited by ryba7