Jump to content
Oktawian

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Recommended Posts

Brodziłem, ale nie jest to przyjemne tym bardziej bezpieczne. Nie polecam, jak już trzeba bardzo dobrze znać rzekę ;)

Łowiłem tak bardzo często, nawet "po pachy", ale tak jak Paweł pisze, jak się nie zna dobrze wody, można popłynąć. Są jednak odcinki, na których można brodzić dość swobodnie.

Chyba dopiero od dzisiaj da się coś łowić.

W weekend było jeszcze po kilka stopni mrozu w dzień, a w nocy nawet po 20.

Ale woda dobra, może w weekend sprawdzę co się dzieje.

Daj znać na forum jak to wszystko wygląda!

Dziś w deszczowy dzień ryby dopisały, nie było ich dużo ale same starszaki.

Największy prawie półmetrowiec którego łowca muchówkę miał w ręce drugi raz w życiu! - przepadłeś :) Rybki jak na warunki dość aktywne, silne i waleczne. Woda jedna turbina, bardzo zimna. Łowiliśmy na streamery. 

Edited by ryba7

Sezon otwarty rybki dopisały nowy patyk przetestowany pogoda ok woda troszkę gorzej ale dzisiaj z rybami było lepiej niż nieraz w lecie :beer:

Byłem wczoraj. Do połowy brudzi Hoczewka.Druga strona czysta. Z braniami słabo. Woda bardzo zimna.

Całością płynęła kawa z mlekiem.

Od Hoczewki po Postołów nikogo nie widziadłem.

Dla mnie nie do łowienia.

W Przemyślu 232 cm wody przy normie ok 130 cm. Na całej szerokości płynie kra.

Wczoraj było tam Grand prix ale nie widziałem aby ktoś coś zlowil, trzeba poczekać kilka dni aż splynie ta woda brudna bo ciężko się łowi, oprócz tego że podniesiona i brudna to jeszcze wodorosty płyną. 

6 godzin temu, Krzysiek1989 napisał:

Wczoraj było tam Grand prix ale nie widziałem aby ktoś coś zlowil, trzeba poczekać kilka dni aż splynie ta woda brudna bo ciężko się łowi, oprócz tego że podniesiona i brudna to jeszcze wodorosty płyną. 

Parę rybek zostało  wyjętych, ale rzeczywiście bez szału. Z Hoczewki sunęła kawa, z drugiej strony zielona pośniegówa, tylko środkiem, płynęła w miarę czysta woda. Niżej to wszystko się mieszało i było jeszcze gorzej. Wodorostów płynęło bardzo mało, jak na San o tej porze roku, ale pstrągi prawie nieaktywne. Paweł ma chyba rację, bo w górach tj. w dolinie górnego Sanu i w okolicach jego dopływów, jeszcze masa śniegu, który zaczyna dopiero topnieć, to samo w dolinie Hoczewki, wyżej Hoczwi. Trzeba będzie czekać parę tygodni.

Edited by marekn

Z tego co slyszalem to kra dopiero zaczyna sie ruszac w okolicy doliny gornego Sanu...wiec tak jak Marekn napisal zanim sie wszystko ustabilizuje to raczej kwestja tygodni niz dni... :rolleyes:

Edited by POLIPOLI

Może ktoś z kolegów wędkował ostatnio w okolicach Przemyśla? Jak tak, to jak z rybą?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

W Przemyślu woda nadaje się do wędkowania. Dzisiaj wpadło trzy klenie i jedna certa.