Jump to content
Oktawian

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Recommended Posts

Rybki z soboty po 10 straciłem rachubę :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Cześć zmieniła się coś woda w Lesku po wczorajszych burzach?

Doba spędzona nad Sanem , efekt dwie równe brzany około 60 cm i świnka około 45-50 cm . Metoda spinningowa. Oj trudna sprawa . Od 2 tyg. na Wisłoce próbowałem i lipa . Tym bardziej sukces cieszy :-)

Dobrze prawisz byłem na Wisłoce brzany pieknie stały w rynnach ale ciężko je skusić na spina (wobler,gumka, blaszka i nic) 

@ka-mil  daj znać kiedy i jadę! Zobaczymy czy nimfy im podejdą ;)

Nie ma problemu  a przy okazji wreszcie wezmę muchówkę bo raz była ze mną na wodą i jakoś dla mnie to czarna magia ;)

Trochę innych wieści z cyklu "Polak potrafi".

Przy okazji rodzinnej wycieczki zaplanowaliśmy sobie upiec kulturalnie kiełbaski nad Sanem w Niewistce. Potem dzieci się trochę popluskały w wodzie...

Chodzimy sobie wzdłuż brzegu, a tu zjeżdża w koryto SUV Nissan Q. I spokojnie, po płyciźnie, przejeżdża obok nas i zatrzymuje się 20 m dalej - na kamienistej płyciźnie w korycie Sanu.

Myślę sobie... "Są jednak sytuacje, w których przydałby się smartfon, bo moim kieszonkowym Samsungiem nawet szkoda robić zdjęcie. Warto by było wysłać do odpowiednich organów".

Ale dalej... Wysiada gość, wyciąga wędki i nawet zawiązujemy sympatyczną rozmowę. Po kilku zdaniach, kieruję rozmowę w stronę "mięsiarstwa", bo lubię sprawdzić czy w narodzie ten duch zamierzchłych czasów już zanika i w jakim stopniu.

Pytam o poławiane tu gatunki, zahaczam nawet o głowacicę i słyszę między innymi:

"- Ale można wziąć tylko jedną na rok". Szczęka zaczyna mi opadać.

"- Jak brzana bierze, to tu panie kij przy kiju, że się nie wciśniesz". Mówię, że chyba dla sportu, bo brzana nie nadaje się do jedzenia.

"- Brzana jest bardzo dobra. Świnka, kleń to gorsze...". Tu szczęka opada coraz niżej.

Wynika z tego, że jak ryba bierze, to w tym miejscu jest zlot mięsiarzy i pewnie limitami to mało kto się przejmuje.

Skądinąd gość był całkiem sympatyczny, pożartował z moimi dziećmi i nawet nie rzucał się, że mu się koło wędek kręcą. Ale jednak mentalność "opłaty muszą się zwrócić" pozostała.

Nawiasem mówiąc, zeszłego lata stały te same kempingi co w tym roku. Na szczęście wędzarni na ryby nie stwierdziłem.

I tym optymistycznym akcentem kończę o tym, o czym ludzie na forum niechętnie czytają ;)

Jeszcze tylko mała prywata...

Jeśli znacie kogoś, kto ma nad Sanem działkę i przyjmie - za drobną opłatą - przyczepę kempingową na postój, proszę się odezwać na PW.

Mile widziane dzieci przedszkolne do towarzystwa dla moich chłopaków :beer:

Witam

Panowie jak woda w okolicach Postołowa ? Z góry dzięki za odp. :beer:

Zapraszamy na wędkarskie przygody poniżej Sanoka ,w okolicy Międzybrodzia i Dębnej.

Miedzybrodzie fajna miekscowka. A szczegolnie przejazd przez las za temeszynem. Hehe

Szkoda, że paszczy gościa nie widać.

Miała być,ale SSR z Sanoka nie dojechała w ciągu 30 minut .Po tym czasie gościu już był po drugiej stronie Dębnej na brzegu z całym pojemnikiem ryb.

Na filmie widać łódź podobną do tych zakotwiczonych poniżej miejscowości Dębna. Zdjęcia Google są z przed kilku lat ale jestem pewien, że łodzie nadal stoją w tym samym miejscu. Moja propozycja to namierzyć właściciela przy wodowaniu albo po numerach jeśli posiadają łodzie. Ja niestety mam 80 km do tego miejsca. 

Tak to te łódki,ten kłusol mieszka po drugiej stronie sanu.

Miejmy nadzieje ze tak...widac ze typ grubo wyj....e ma...w bialy dzien sieci sciaga...albo kompletny debil...albo robi to od dluzszego czasu na co pozwala mu brak jakichkolwiek kontroli na tym odcinku...😠

Na 99% żadna straż tam nie zagląda. Karty się płaci, kasa się zgadza, po co pilnować.

Pierwszy rzut z rana i niespodzianka 46 cm 

Piękny grubasek. Gratki.

Dnia 2.08.2019 o 20:08, Robertoo napisał:

Zapraszamy na wędkarskie przygody poniżej Sanoka ,w okolicy Międzybrodzia i Dębnej.

Tylko przepadek sprzetu i bardzo wysokie kary odstrasza potencjalnych nasladowcow. Jakby w okolicy sie roznioslo ze takiemu dziadowi zabrali lodke i conajmniej 10 tys zl dosolili zaden dziad by sie nie odwazyl wiecej!!!

Ogólnie rybki ładnie gryzą. Dużo brań nie wymiarowego pstrąga potokowego, gorzej z lipieniem udało mi się tylko jednego ledwie wymiarowego  złowić. Sorki za jakość fotek zapomniałem aparatu. Foto kom