Jump to content

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Recommended Posts

Tak to jest jak w zarządzie PZW Krosno siedzą ludki zajęte sianiem propagandy sukcesu na "FF" zamiast poprosić "Myczkowce" o przesłanie planu zrzutów i ustalić wspólnie termin. Niestety szkoda, że w naszej rzeczywistości sporo ludzi nie potrafi usiąść jak człowiek z człowiekiem i ustalić generalnie prostych spraw, tylko oczekuje z wszystkich stron powiadomień zamiast samemu ruszyć d...ę.

Z tego co wiem do GP Wody Polskie sprawuje piecze nad wszystkimi wodami Skarbu Państwa. Skarb Państwa jest właścicielem ryb pływajacych w wodach. (zarybianie / wpuszczenie ryb do wody zmienia właściciela na Państwo Polskie). Widać z tego że stać jest nasze Państwo na zniszczenie całego tarła z rybnej rzeki (fachowcy z Wód Polskich z pewnościa podejmowali tą decyzje znając biologię wszystkich gatunków naszych ryb - bo przecież profesjonaliści), przecież jesteśmy krajem dobrobytu.  

Ten głos trochę w obronie PZW Krosno. Nie wszystko upilnuje się a my obywatele powinniśmy egzekwować   od ludzi zatrudnionych przez nas (płacimy podatki) szanowanie natury.

Tak wiec impet trzeba skierować na szkodnika (Wody Polskie) a nie ofiarę (PZW Krosno dostanie w d.. przez  zerową efektywność tarła).

Ja powiem tak czy PZW Krosno  jest wine, czy nie ale reprezentuje nas wędkarzy którzy opłacają licencje .Jak jechałem na w październiku na Os San to strażnik Rober T. poinformował mnie żebym  zadzwonić za kilka godz to on się zorientuje ile jest wędkarzy na wodzie i czy Jezioro Myczkowskie będzie rzucało wodę w danym dniu. Z tego wychodzi że PZW Krosno wie kiedy Wody Polskie  rzucają wodę. Dla tego pewnie PZW Krosno z porozumieniem Wód Polskich uznali że naturalne tarlisko pstrąga potokowego pokryją składki roczne na łowisko  OS San  (1900 zł za 40 dni łowienia) i jednodniowe(100 zł ) którzy płacą wędkarze !!! . Ale nic nie zastąpi naturalnego tarła tych pięknych ryb .:mad:San to bardzo ładna i życiodajna rzeka w różnorodne organizmy żywe i bardzo szkoda że gospodarze tych wód tak dbają o Europejską perełkę :mad::mad:

12 godzin temu, ryba7 napisał:

Mylisz pojęcia, co innego zrzut wody w celu "przeczyszczenia" Starego Koryta a co innego jak puszczają turbinę czy dwie.. To są dwa rożne miejsca..

Tak to są dwa różne pojęcia. Mi chodziło jeżeli PZW Krosno wiedzą o takich rzutach wody (podniesienie się wod) to tym bardziej  moim zdanie  Wody Polskie Poinformowali Pzw Krosno o zamiarze przeczyszczenia koryta starego Sanu  

1 godzinę temu, kropek26 napisał:

Tak to są dwa różne pojęcia. Mi chodziło jeżeli PZW Krosno wiedzą o takich rzutach wody (podniesienie się wod) to tym bardziej  moim zdanie  Wody Polskie Poinformowali Pzw Krosno o zamiarze przeczyszczenia koryta starego Sanu  

Z tego co wiem to nie poinformowali - i tu cały kłopot

1 godzinę temu, Janek napisał:

Z tego co wiem to nie poinformowali - i tu cały kłopot

To teraz PZW Krosno powinno starać się  o duże odszkodowanie z tytułu degradacji naturalnego środowiska od Wód Polskich, ale znając życie to za ten czyn nikt nie odpowie jak to jest w Polsce z aferami.Na początku jest trochę szumu a potem prokuratura powie że mała znikomość czynu i umorzy postępowanie

Dnia 24.11.2019 o 17:49, kropek26 napisał:

https://www.facebook.com/j.kolendowicz/posts/564827437616340 Tak odbywa się tarło pstrąga potokowego  na starym Sanie lub odbywało się w 2019 roku.Po prostu Gratulacje dla związku PZW Krosno i Regionalnych wód Polskich . Jednym słowem Szok

Akurat PZW Krosno jest tutaj poszkodowanym a nie sprawcą, jak można wnioskować z Twojego wpisu. 

Niestety elektrownia za zgodą Wód Polskich i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i bez wiedzy PZW dokonała zrzutu płuczącego. Trudno chyba uwierzyć żeby Krosno pozwoliło na zniszczenie tarła w najbardziej dochodowym łowisku (odzyskanie pieniędzy raczej nie wchodzi w rachubę, poza tym ryb z naturalnego tarła nie da się tak na prawdę zastąpić).

Zatrważająca jest za to niewiedza, ignorancja i bezmyślność organizacji które mają ochronę środowiska w nazwie. Taki kraj.

Co się  stało nie cofniemy, a bardzo szkoda bo naturalny narybek ma największe szanse  na przeżycie. Inni ludzie robią wszystko żeby odbudować rybostan na Sanie a inni lekomyśną decyzją potrafią wszystko zniszczyć :(

http://rzeszow.wody.gov.pl/aktualnosci/584-zrzut-wody-z-zapory-w-myczkowcach

W związku z pojawiającymi się informacjami, że wybrany przez administratora zapory termin zrzutu mógł negatywnie wpłynąć na tarliska pstrąga potokowego w korycie rzeki San, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w najbliższym czasie zainicjuje spotkanie z przedstawicielami PGE S.A., Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Polskiego Związku Wędkarskiego, aby w przyszłości wspólnie uzgadniać terminy tego typu operacji na zbiorniku.

Edited by ka-mil

Ikry szkoda !!!!

16.11 widziałem trące sie ryby (ogrom ryb). Serce rosło.

Niestety musiałem biegać za quadowcem , który postanowił jeździć po tarlisku w celu (przypuszczam) wymycia pojazdu.

Tym razem udało się go wygonić.

Teraz może jednak coś z tego zamieszania dobrego wyniknie. Warto na przyszłość zapewnić płukanie żwiru przed tarłem pstrąga a  może i lipienia na wiosnę

(tylko żeby nie spłukać wylegu pstrąga w kwietniu)

Martwi tylko całkowity brak wiedzy z zakresu biologii zwierząt (ryb)  ludzi piastujących stanowiska w RDOŚ i Wodach Polskich

• 2 months later...

Ja zawsze jadę do Gawry na Łączkach. Wpadasz w spodniobutach, nikt krzywo nie patrzy :) . Bo połowa gości tez w woderach albo spodniobutach :)  Atmosfera bez spinki, jedzenie bardzo smaczne.

Szukałem czegoś alternatywnego w okolicy kiedys - ale nic sensownego nie znalazłem.

http://gawra.bieszczady.pl/

Dnia 28.01.2020 o 22:19, Piotr Madura napisał:

Chłopaki, polećcie mi proszę gdzie będąc na rybach w Lesku mogę zjeść smaczny, "domowy" obiadek :D 

Ja zacząłem spożywać ciepłe posiłki w barze na Orlenie w Lesku. Smacznie i co dla mnie najważniejsze szybko (zawsze mam niedosyt wędkowania) . Też wchodzę w woderach albo w cieplejszych porach jem na zewnątrz.

Tym razem weekend na Sanie w pogoni za pstrągiem. 6 pstrągów udało się zameldować, rozmiarem bez szału bo max 30cm.

I jeden piękny lipień mierzący +50cm. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by Pucek

Dziś niestety woda kiepska, rano niżej Leska, od prawego brzegu można było jeszcze łowić, po 12:00, cała rzeka już brudna. Ludzi w bród, ale coś się działo:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować