Jump to content

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Oktawian
 Share

Recommended Posts

20 godzin temu, Robertoo napisał:

Nie ma żadnego hejtu,ja swoje wszystkie głowatki też złowiłem na małe przynęty.Najwiekszą na aglię 1 i żyłkę 0.16.

Nie ma hejtu jest za to "fake news" . Koledze "bosy" pomyliło się chyba z wodami okręgu Nowy Sącz . Punkt 7 regulaminu PZW Krosno wyjaśnia sprawę.

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/212659/67/uchwala_nr_2102020__zasady_polowu_na_wodach_okregu_krosno_w_2021

21 godzin temu, gpel napisał:

Gościu złowił piękną Głowatkę, może jego ryba życia. Zamiast mu pogratulować, to od razu atak na niego. A moze zazdrość? 😜

A tak w ogóle jaki wymiar ma teraz głowacica? 

70cm

39 minut temu, uchal napisał:

Jaki atak , po prostu na większości wód nie łowi się na tzw górskich w okresie ochronnym pstrąga potokowego na małe pstrągowe przynęty, są w ogóle zakazy spinningowania stąd moje wątpliwości. Jeśli chodzi o rybę i zazdrość mam na rozkładzie większą głowę na streamera prawie z tego samego miejsca :) pzdrw

40 minut temu, bosy napisał:

Nie do końca rozumiem  . Zarzucasz mi , że nie złowiłem ją zgodnie z zasadami ,  z ostatniej wypowiedzi wynika , że wiesz co to za miejscówka . To skąd wytrzasnąłeś ten  przepis na przynęty spinningowe powyżej 12 cm?

Edited by uchal

Koledzy zjedli o jeden kawałek wędzonego klenia za dużo i zaczynają wychodzić nieporozumienia. Nie przesadzajcie. 

Ja to zrozumiałem tak, że kolega bosy miał wątpliwości, sam je miałem, bo wydawało mi się, że kiedyś był przepis o wielkości przynęt na tym odcinku, w okresie ochronnym pstrąga.

Może faktycznie był, ale teraz nie ma. 

Nie jest to żaden hejt, nie są to fejk niusy. Po prostu wywiązała się rozmowa na temat "można, czy nie można?" Na chłopski rozum, w wodzie górskiej, gdzie główna rybą na wędce jest pstrąg, taki przepis powinien być.

Tutaj nie ma, więc kolega uchal złowił wymiarową głowatkę zgodnie z przepisami. Brawo, bo to piękna ryba. 

Kwestie etyczne to inna sprawa, nie będę rozwijał tego wątku, bo nie ma podstaw żeby sądzić, że coś było nie tak. 

To, że nie ma przepisu ograniczającego przynęty na tym odcinku i w tym okresie, to oczywisty bubel. W przyszłym roku nic się nie zmienia, mimo że okręg wprowadza zakaz zabierania pstrąga do Załuża.

Czyli chce go chronić, ale tak nie do końca.

10 godzin temu, halfdanTheBlack napisał:

W przyszłym roku nic się nie zmienia, mimo że okręg wprowadza zakaz zabierania pstrąga do Załuża.

Czyli chce go chronić, ale tak nie do końca.

Czytam nowy informator na 2022 i nie widzę zakazu zabierania pstrąga. 

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229297/67/informator_wod_gorskich_na_2022_rok

Edited by gpel

4 godziny temu, gpel napisał:

Czytam nowy informator na 2022 i nie widzę zakazu zabierania pstrąga. 

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229297/67/informator_wod_gorskich_na_2022_rok

Niestety, jak z wieloma istotnymi  zapisami PZW, nie rzuca się to w oczy, nie jest proste do znalezienia, ale jest.

Zasady połowu, punkt 11.

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229296/63/uchwala_skladki_i_zasady_wedkowania_na_2022_rok

1 godzinę temu, halfdanTheBlack napisał:

Niestety, jak z wieloma istotnymi  zapisami PZW, nie rzuca się to w oczy, nie jest proste do znalezienia, ale jest.

Zasady połowu, punkt 11.

https://www.pzw.org.pl/pzwkrosno/wiadomosci/229296/63/uchwala_skladki_i_zasady_wedkowania_na_2022_rok

No tak. Myślałem że cały górny San, a to od Postołowa w dół. Dla mnie dziwny ten zapis. 

11. Na rzece San od mostu w Postołowie do początku pierwszej wyspy w Załużu – zakaz zabierania złowionych pstrągów potokowych.

Oraz punkt 12. Czyli zakaz zabierania brzany od tablicy w m. Międzybródź do mostu w Dobrej.

Powoli do przodu!! Tylko żeby miał kto dopilnować tych nowych zmian- bo nieuczciwi wędkarze nie znikną wraz z pojawieniem się tych zapisów.

• 2 weeks later...

Nie znajomość przepisów nie zwalnia nas z ich przestrzegania . Przed przystąpieniem do połowu ryb trzeba się zapoznać do kogo należy woda i jakie panują na niej przepisy . Szukać i czytać Panowie i nie będzie problemów

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by kropek26

Ja akurat nie mam problemu bo wiem ,że trzeba czytać i wykonywać.  Znajdą się jednak tacy co tego nie zrobią - szkoda ryb A taki zapis w informatorze powinien być .

Dokładnie, tak jak pisałem na przykładzie Nowego Sącza. Można spisać różnice na nowy sezon. 15 minut roboty, wrzucić na stronę i byłoby dużo przejrzyściej.

Ciekawe ile osób przeczyta nowe zasady i nie zwróci uwagi na to, że nie można już kotwiczek na wodach górskich..?

Możemy rozmawiać między sobą, ale tak na prawdę przydałoby się z Okręgiem.

W dniu 7.01.2022 o 12:58, halfdanTheBlack napisał:

Dokładnie, tak jak pisałem na przykładzie Nowego Sącza. Można spisać różnice na nowy sezon. 15 minut roboty, wrzucić na stronę i byłoby dużo przejrzyściej.

Ciekawe ile osób przeczyta nowe zasady i nie zwróci uwagi na to, że nie można już kotwiczek na wodach górskich..?

Możemy rozmawiać między sobą, ale tak na prawdę przydałoby się z Okręgiem.

Jeśli dobrze rozumiem to nawet na dłuższym woblerku tylko 1 haczyk bezzadziorowy ? Zamiast zmniejszyć limity i zrobić wymiar górny i częstsze kontrole to wymyślają jakieś dziwne przepisy 

Panowie nie ma zakazu używania kotwiczek na wodach górskich. Tak ma się do tego RAPR: c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie 
więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione 
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.

Owszem w okręgu chcieli wprowadzić zakaz używania kotwiczek ale to nie przeszło. Takie info uzyskałem od prezesa Sanockiego koła.

Z regulaminu zniknęło " i kotwiczek" co nie znaczy że jest zakaz ich stosowania. Ponieważ Kotwiczka to nic innego jak haczyk z trzema ostrzami:D.

Pozdrawiam.

13 minut temu, tabaluga napisał:

Panowie nie ma zakazu używania kotwiczek na wodach górskich. Tak ma się do tego RAPR: c/ w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie 
więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione 
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.

Owszem w okręgu chcieli wprowadzić zakaz używania kotwiczek ale to nie przeszło. Takie info uzyskałem od prezesa Sanockiego koła.

Z regulaminu zniknęło " i kotwiczek" co nie znaczy że jest zakaz ich stosowania. Ponieważ Kotwiczka to nic innego jak haczyk z trzema ostrzami:D.

Pozdrawiam.

Hmm,masz rację co do definicji haczyka,która zawarta jest w

Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie

"Amatorski połów ryb wędką uprawia się sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż trzy haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały poza obwód koła o średnicy 30 mm."

I tutaj nie ma dyskusji. Jeżeli jednak trafi się ''nadgorliwy'' strażnik a takich nie brakuje to pozostaje ew. dochodzenie swoich racji w sądzie.

Póki co taki oto zapis istnieje w zasadach połowu ryb w Krośnie-screen.

Punkt. 4

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by w.d.wobler

Nie przeszło wprowadzenie zakazu używania kotwic, więc wykreślony z punktu 4 regulaminu "i kotwiczek" i wprowadzimy wędkarzy w błąd.

I to jest "cwaniactwo" ze strony okręgu. Teraz to my będziemy musieli udowadniać że nie łamiemy przepisów.

Jeśli w uchwale ZO Krosno dot. Zasad połowu ryb na 2022 nie ma wprost definicji haczyka, to obowiązuje ta z rozporządzenia. A jest ona na tyle jednoznaczna, że nie pozostawia miejsca na interpretację nawet gorliwego strażnika.

Niby wszystko już jasne...Obowiązują przynęty uzbrojone w pojedyncze bezzadziorowe haki o jednym ostrzu. Komunikat wyjaśniający ma pojawić się wkrótce na stronie ZO.

Ma ktoś wiedzę która chciałby się podzielić jak dobrać wielkość haka w stosunku do tego jaka była kotwiczka? Czy pojedynczy hak wpływa na pracę woblerka po wymianie?