Jump to content

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Oktawian
 Share

Recommended Posts

1 godzinę temu, Gabriel napisał:

To może ktoś polecić dobre haki do zbrojenia weblerów i obrotówek ?

Jakieś sprawdzone modele, sklepy gdzie można kupić itd.

"Vanhook" są  najlepsze kupisz u Krzyska Stepanowa na stronie uzywałmem je duzo razy  nawet mam jeden film jak na haczyk vanhook przy wahedełku wycholowalem sporego karpia za grzbiet haczyk nie rozgią sie ani na milimetr wiec polecam

1 godzinę temu, tpe napisał:

Niby wszystko już jasne...Obowiązują przynęty uzbrojone w pojedyncze bezzadziorowe haki o jednym ostrzu. Komunikat wyjaśniający ma pojawić się wkrótce na stronie ZO.?

czy jak mam woblera do Twichingu to moge w nim miec dwa pojedyncze haki czy tylko jeden mozesz sperecyzować bo na Dunajcu wolno miec tylko jeden nie wazne jaka przyneta wole zapytac przed sezonem....

46 minut temu, dany_76 napisał:

Ma ktoś wiedzę która chciałby się podzielić jak dobrać wielkość haka w stosunku do tego jaka była kotwiczka? Czy pojedynczy hak wpływa na pracę woblerka po wymianie? 

bez kotwiczek wobler pracuje inaczej, więc myślę że  z jednym hakiem będzie podobnie 

32 minuty temu, Lucjan Kula napisał:

czy jak mam woblera do Twichingu to moge w nim miec dwa pojedyncze haki czy tylko jeden mozesz sperecyzować bo na Dunajcu wolno miec tylko jeden nie wazne jaka przyneta wole zapytac przed sezonem....

Z tego, co usłyszałem to tak, mowa jest o haczykach, a nie haczyku.

9 godzin temu, Gabriel napisał:

To może ktoś polecić dobre haki do zbrojenia weblerów i obrotówek ?

Jakieś sprawdzone modele, sklepy gdzie można kupić itd.

Ja używam haków owner pod tęczami dają radę.

Przy zmianie kotwiczek na haki przy woblerach na pewno będzie miało to negatywny wpływ na pracę. Przy większych rozmiarach może zajść potrzeba dociążenia wobka. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Nadają się, trzeba je tylko montować na 2 kółkach łącznikowych, nie na jednym.

Pytanie czy nie są za długie w ogóle. Ja będę jednak szuka czegoś na krótkim trzonku z grubszego drutu. 

10 minut temu, Gabriel napisał:

Nadają się, trzeba je tylko montować na 2 kółkach łącznikowych, nie na jednym.

Pytanie czy nie są za długie w ogóle. Ja będę jednak szuka czegoś na krótkim trzonku z grubszego drutu. 

Krótki trzonek, grubszy drut. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Nie ma co lamentować, takie haczyki są powszechnie dostępne, i  na naszym rynku też się zapewne pojawią jak np. kotwiczki bezzadziorowe kilka lat temu. A wędkarstwo spinningowe to nie jedynie wobler. Można łowić też na inne przynęty, gumy, wahadła , wirówki , cykady, koguty... itd .Można się też z korby przestawić na muchę!

link do odpowiednich  haczyków do zbrojenia przynęt

https://www.aliexpress.com/item/4001276834805.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.703864c5Kmhm0Y&algo_pvid=9854bcdc-2579-4553-9c63-99764743bec5&algo_exp_id=9854bcdc-2579-4553-9c63-99764743bec5-2&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000015576801510"}&pdp_pi=-1%3B16.2%3B-1%3BPLN+3.82%40salePrice%3BPLN%3Bsearch-mainSearch

Zakaz łowienia na kotwice to jakaś kpina dokląd to wszystko zmierza zamiast zająć się prawdziwym problemem jakim są kormorany to ktoś wymyśla bezsensowne przepisy🤨Prawda jest taka że rzeki Podkarpacia przez ptactwo stają się pustynią i nikt w tym nie widzi  problemu 😕

Edited by petro1313

49 minut temu, petro1313 napisał:

Zakaz łowienia na kotwice to jakaś kpina dokląd to wszystko zmierza zamiast zająć się prawdziwym problemem jakim są kormorany to ktoś wymyśla bezsensowne przepisy🤨Prawda jest taka że rzeki Podkarpacia przez ptactwo stają się pustynią i nikt w tym nie widzi  problemu 😕

To są tematy zastępcze, którymi przykrywają prawdziwe problemy. Mam gdzieś ten przepis i tyle.

Ale ten zakaz dotyczy okręgu krośnieńskiego? 

Edited by gpel

Wbrew pozorom hak lepiej trzyma ryba niz kotwica ale najbardziej etyczna opcja.

To jeden hak lub kotwa na brzuszku wobka ta ogonowa lubi narobić zamieszania .

Zdarza się jej wbic nawet w oko lub okolice .fajna sprawa na łowiskach pstrągowych no kill . 

1 godzinę temu, petro1313 napisał:

dokładnie.. tam gdzie je widuję, spadek liczebności ryb jest drastyczny 

6 minut temu, mano napisał:

dokładnie.. tam gdzie je widuję, spadek liczebności ryb jest drastyczny 

Nad rzeką którą łowię przesiaduje ponad 100sztuk średnio kormoran zjada 0,5kg ryb dziennie przy tak dużej liczebności w ciągu miesiąca pada jakieś 1,5t ryb plus ryby śnięte które dodatkowo zabijają więc jak to się ma w stosunku do zarybień i tak największym problemem są kotwice w woblerach 🤨

2 minuty temu, jacob1993 napisał:

Jak kormoran zjada 0.5 kg ryb dziennie to na PZW się nie naje nawet 1.5 t w ciągu miesiąca skąd wy bierzecie te dane .

Nie trudno znaleźć takie informacje dane stosunkowo łatwo dostępne i potwierdzone naukowo 

3 godziny temu, bosy napisał:

Nie ma co lamentować, takie haczyki są powszechnie dostępne, i  na naszym rynku też się zapewne pojawią jak np. kotwiczki bezzadziorowe kilka lat temu. A wędkarstwo spinningowe to nie jedynie wobler. Można łowić też na inne przynęty, gumy, wahadła , wirówki , cykady, koguty... itd .Można się też z korby przestawić na muchę!

Można też powiedzieć to co się każdemu nasuwa. Pocałujcie nas w odpowiednie miejsce.

36 minut temu, Kubson napisał:

Można też powiedzieć to co się każdemu nasuwa. Pocałujcie nas w odpowiednie miejsce.

Właśnie tak mówię. Mam ich w du.. 

Już widzę, jak ludzie kupują te haki. 

To że prezes czy ktoś tam z zarządu łowi tylko na muchę nie znaczy ze każdy będzie tak łowił. Już przezbrajam 10 pudełek z woblerami w haki :) A przed wyprawą na wody nizinne znów założę kotwiczki :) Koledzy z SSR mówili, ze jeśli nie wycofają tych bzdur to oddają mundury.

13 minut temu, Kubson napisał:

To że prezes czy ktoś tam z zarządu łowi tylko na muchę nie znaczy ze każdy będzie tak łowił. Już przezbrajam 10 pudełek z woblerami w haki :) A przed wyprawą na wody nizinne znów założę kotwiczki :) Koledzy z SSR mówili, ze jeśli nie wycofają tych bzdur to oddają mundury.

A gdzie jest ten zakaz kotwic ?

Na os Dunajec dolny oraz os.Raba 

Jest . 

Na górnym sanie chyba nie ma na os jest w ogóle zakaz spina .

Edited by jacob1993

2 minuty temu, jacob1993 napisał:

A gdzie jest ten zakaz kotwic ?

Na os Dunajec dolny oraz os.Raba 

Jest . 

Na górnym sanie chyba nie ma na os jest w ogóle zakaz spina .

Piszemy teraz w wątku: 

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Więc o jakie rzeki chodzi? 

Kotwica składa się z haczyków haczyki nie mogą mieć zadziorów .

Jak by chcieli zakazać kotwic byłby zapis o tym mówiący .

Ja rozumiem to tak że nie można zadziorów ,to chyba żadna nowość .

Co nie jest zakazane to jest dozwolone .

Ale uważam te  że jedna kotwa jest wystarczajace i mniej krzywdząca ryby jak dwa haczyki .