Jump to content

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Oktawian
 Share

Recommended Posts

Byłem wczoraj na Sanie

Woda niska ale trochę zmętniała

Ale się oczyszczała z godziny na godzinę

Było brania z Rana od godziny 4 ,15 do 8 rano brały same brzany

mogę zdradzić sposób na brzany jak chcecie :)

Brały takie same 50cm Ale mnie coś zdziwiło miałem przy płon 18mm i długość 40cm

urwała a za jakie 3 godziny złowiłem ją i wyciągnąłem brzane i miała mój Haczyk wyciągnąłem i pościłem .

Potem od 10 zaczęły klenie szaleć masakra setki było ich tatka ławica

były duże a same takie 15 20 cm brały Tata wziął spinningiem poszedł i wyciągnął 5 klenie:):):):):)

Morał taki z tej wyprawy ze w te dni upalne to tylko nocy łowić :):):)

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie!

Co do Sanu: byłem dzisiaj w Bachórzu, w godzinach wczesno-popołudniowych. Woda brudna, nie jest jakoś wyjątkowo wysoka ale daleko jej do niskiego stanu. Dość szybko płynie.

Przez chwilę ładnie brały klenie a później brania ustały :(

pozdrawiam

mechon

Edited by mechon

Byłem dziś nad Sanem niedaleko wytwórni mas w nienadowej i poza jedynym braniem (brzana 1,5 kg +) to zero brań. Niestety brzana mi zerwała żyłkę, a raczej przepon bo był pewnie źle zrobiony. Ogólnie woda bardzo brudna.

Mam pytanko do kolegów łowiących na sanie w okolicach słonnego czy jest to woda górska i jak ona w tej chwili wygląda bo jutro mam ochotkę się wybrać.

Zgadza się jest to woda górska, a jeżeli chodzi o stan wody, to na dzień dzisiejszy poziom jest podniesiony o 60 cm od normalnego i woda jest dość brudna.

Woda górska zgadza się, z tym że jak mnie pamięć nie myli:) od 15 lipca do 15 września można tam łowić na przynęty zwierzęce.

A żeby było całkiem dokładnie to nie od 15 lipca tylko od 1 lipca do 15 września.:)

Przepraszam że znów zawracam głowę. Czy san w słonnym po wczorajszych opadach nadaje się do wedkowania czy raczej nie ma sensu jechać.

Powiem ci tak, jeżeli chodzi o kolor wody to nie wiem,bo dzisiaj nie byłem, ale poziom wody od dnia wczorajszego ma tendencję rosnącą.Według mnie raczej nie będzie się nadawał do normalnego wędkowania.:)

Przepraszam ze wracam do postu o opłaty wody Krosno i Przemyśl

Ale juz nie będzie to co płacili my na poczcie i wpisywali my w swój rejestry

Teraz Krosno każe mieć ich rejestry zielone .Mozna je dostać w Sklepie Wędkarskim w Dynowie Lub u Pana Bronisława .Ja zapłaciłem na cały rok 90zł a dla młodzieży 45zł i wkleił mi znaczek i podbił Krosno i dostałem rejestr mogę teraz łowić kiedy chce .

Myślę ze pomogłem kolegą

Dosłownie przed chwilą byłem na Sanie w Nienadowej (obok wytwórni mas), woda brudnawa, lecz ryby brały jak szalone. Łowiłem tylko 15 minut, ponieważ złapała mnie burza a, że mam kilka kroków do domu to szybko się spakowałem i wyruszyłem do domu. W trakcie krótkiego łowienia złowiłem 2 płocie i jedną brzanę.

Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Jestem z Sanoka i jak Wy tu wszyscy wędkuje w wolnych chwilach. Lubie posiedzieć przy gruncie i czasami spławiku, ze spinningiem też lubie polatać. Woda w Lesku i w Sanoku dzisiaj była ok. W Lesku około godz. 12 na Sanie widziałem 2 muszkarzy. Woda opadła i jest prawie czysta, można powiedzieć że lekko mętna.

W tych dwóch tygodniach mam pecha miałem jechać na Wisłokę ale deszcz padał

a teraz mieli my jechać na San na dwa dni i się auto zepsuło nie wiadomo czy silnika nie zatarło bo pęk wąż od chłodzenia i wszystki płyn uciekł a czujniki nie pokazały po płynu nie było . Normalnie to już mi się chce <beksa>:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Niedziele spędziłem nad Sanem w Lesku oraz na Jeziorze Myczkowce.

Byłem tam bardziej jako kibic na zawodach muchowych okręgu Krosno, ale sam też „coś” połowiłem.

Lesko, okolice mostu – od godziny 10 do 13. Woda niziutka, czysta, w tym roku –może poza jednym dniem MŚ nie pamiętam tak niskiej i czystej wody.

Na początku małe nimfki, później sucha. Łowię schodząc środkiem i rzucając w kierunku brzegu od strony Leska. Łowię dużo – ale same krótkie – z bystrzyn pstrążki, na spokojnej wodzie lipienie. Niestety nie złowiłem niczego większego jak 23 cm. W drodze powrotnej zatrzymałem się dłużej między przęsłami mostu – od strony Huzeli. Na granicy cienia i nasłonecznionej wody ładnie zbierają klenie –wyciągam 3 sztuki koło 25 cm na suchą popielatkę i wracam na kemping obserwować jak łowią zawodnicy.

Zawody odbywały się od zjazdu poniżej Hoczewki do mostu w Lesku. Najlepsi wyciągnęli po 4 wymiarowe ryby w czasie 3-godzinnej południowej tury, były tez 3, 2, 1 i kilka 0.

Żar lał się z nieba, a od godziny 11 ilość plażowiczów i moczących się osobników w wodzie skutecznie utrudniała łowienie.

Mistrzostwem dla mnie było, gdy koło jednego z zawodników łowiących na ‘suchara” w głębszej rynnie - tatuś z synkiem puszczali kaczki. Akurat w kierunku muchy zawodnika. I weź tu zatnij, albo nie daj się sprowokowac :)

Ale obyło się bez ekscesów i nawet jednego grubego lipasa z tej rynny dało się wyciągnąć.

Popołudnie to tura na łódkach. Po ostatnich MŚ prawie każdy okręg rozgrywa teraz zawody na jeziorze. Bo niestety nasi zawodnicy w tej dziedzinie mają „straszne doły” w porównaniu z resztą świata.

Zbiórka/ parking z rzeźbami koło kamieniołomu w Bóbrce/, montowanie silników, akumulatorów, przygotowanie sprzętu, losowanie i łowienie – gdzieś od 15 z minutami do 19 z minutami /kwestia wypłynięcia, powrotu itd./ Woda niska, po osadzie i błocie na brzegu widać że opadła dość poważnie w ostatnim czasie.

Ja zostaje na brzegu – tym razem ze spinningiem. Najpierw łowię w okolicach pomostu – mały okonek. Z czasem przenoszę się w okolice zwalonego do wody drzewa – tam łowię dość szybko klinika około 25 cm. Po którymś z rzędu rzucie czuję ‘puknięcie”. Zacięcie, kilka szarpnięć i czuje ze coś jedzie w kierunku środka jeziora. Niestety żyłka 0.16 i kij do 8gr nie pozwolił mi zatrzymać ryby. Pojęcia nie mam co to było –większy kleń, może cos zapiętego za grzbiet?

Po tym wybryku uzupełniłem płyny i wybrałem się na płytką zatokę z drugiej strony pomostu. Tam połowiłem trochę okonia. W zasadzie co rzut – to albo okonek 10 cm, albo odprowadzenie. Kolor gumki nie miał wielkiego znaczenia, aczkolwiek najlepsze wydały mi się perłowe twistery. Z tej drobnicy udało mi się „wyselekcjonować” 2 sztuki koło 30 cm.

O 19 zobaczyłem płynące z góry zbiornika „czółna” zawodników.

Później to już demontaż łódek, zbieranie informacji kto co i na co, ile i długi powrót do domu wśród wzgórz smaganych błyskami nadciągających burz.

Sektor na łódkach wygrało chyba 6 ryb, było też kilka 0. Co do łowienia, łowić trzeba było ciężko – sznur w 7 -8 klasie tonięcia, a muchy musiały być szybko ściągane.

Więcej szczegółów i to z perspektywy zawodnika – zarówno na rzece jak i na łódce może napisze Zdzisiek Czekała.

Ja napisałem jak to wyglądało z brzegu – oczami kibica.

Gabryś

Emil, obiecuję że kiedyś Cię tam sam zabiorę, ale wcześniej - proszę popracuj nad gramatyką i interpunkcją, bo Twoich postów nie da się czytać, jest już lepiej niż na początku, ale dalej nie za dobrze.

Proszę, czytaj 3 razy to co napisałeś, zanim klikniesz "zatwierdź odpowiedz".

Gabryś

Emil, obiecuję że kiedyś Cię tam sam zabiorę, ale wcześniej - proszę popracuj nad gramatyką i interpunkcją, bo Twoich postów nie da się czytać, jest już lepiej niż na początku, ale dalej nie za dobrze.

Proszę, czytaj 3 razy to co napisałeś, zanim klikniesz "zatwierdź odpowiedz".

Gabryś

Dajcie chlopakowi spokoj,pisze co myli, a ze szybko mysli to i szybko pisze. r.

• krs featured, pinned and unfeatured this topic