Jump to content
Oktawian

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Recommended Posts

Panowie jak tam Lesko/Postołów ? Wyjeżdżam na rybki na weekend cały chciałbym trafić na dobrą wode.

Mówić dzisiaj o stanie wody to prawie jak wróżenie z fusów. Ja przy dobrych wiatrach obstawiam dwie turbiny czyli +/- 200 cm w Lesku a raczej to podobnie jak jest dziś czyli kakao i ok 230 a kolor? Hmmm, wszystko będzie zależało od temperatury, częstotliwości i intensywności opadów. Na dziś dzień wygląda to następująco i nie za bardzo opada a wszystkie dopływy na żółto czyli też nie za nisko,

Pogodnie - pogoda | Serwis pogodowy

dokładając, że zbiornik prawie pełny gdzieś ta woda musi popłynąć. Do zalewu śr. dopływa 137 m3/s wody :eek: to jest na prawdę sporo.

Orodek Koordynacyjno-Informacyjny Ochrony Przeciwpowodziowej RZGW w Krakowie

Ale jako Szaman może coś wytańczysz, Solina przymknie na weekend, trafisz na dobrą wodę i połowisz jak trzeba.:D

W każdym bądź razie tego Ci życzę.

Rozsądniej będzie zapytać powiedzmy w piątek, kolegów mieszkających w okolicy no i śledzić dane z tych dwóch linków które dają jakąś realną wiedzę na temat stanu wód na Sanie właśnie.

Edited by lisses

Panowie jak tam Lesko/Postołów ? Wyjeżdżam na rybki na weekend cały chciałbym trafić na dobrą wode.

Wysoka woda warunki trudne,byłem i darowalem sobie.

Mam pytanie do wędkarzy z okolic Sanoka. Czy na Sanie niżej Sanoka jest Sandacz? Okolice Międzybrodzi? Dobrej? Da rade tam coś połowić (oczywiście od czerwca)?

Edited by Orzel

W okolicach Sanoka sandacza nie spotkasz ,około 20 lat temu jeszcze je łowiono nawet powyżej Sanoka teraz ich tam nie ma dlaczego??? nie wiadomo:confused: trafiają się dopiero w okolicach Przemyśla i Jarosławia :)

Potwierdzam słowa kolegi, ostatnio widziałem sandacze w tarle w okolicy Krzemiennej, ale to było z 10 lat temu. Ostatnimi laty nie złowiłem, ani mi o uszy nie obiło się o złowionym mętnookim.

Na razie to lipa z łowieniem na Sanie, od ponad 2 tygodni przynajmniej w okolicach Ulanowa kakao płynie i nie idzie łowić.Może w końcu ta woda się oczyści na weekend.Nawet na Tanwi gdzie zwykle przy takim stanie wody na Sanie cofka i było super łowisko gdzie ryby wchodziły nie idzie teraz tam łowić bo tam też brudna.Dopływy też kakao wszędzie.

Witam. Nie wiem jak w okolicach Sanoka jest z sandaczem,ale rejonach Krzemienna i Temeszów widziałem na własne oczy sandacza złowionego.Fakt że to było około 3 lat wstecz.

I tak już pewnie zjedzony...

Edited by rapala

Jakby ktoś się interesował od gościa u którego nocleguję mam wiadomości. Niestety złe Solina daje na 4 turbinki

woda wysoka i kakao.

Jakby ktoś się interesował od gościa u którego nocleguję mam wiadomości. Niestety złe Solina daje na 4 turbinki

woda wysoka i kakao.

Jakieś domysły, kiedy można się spodziewać wody do łowienia na górnym Sanie?

Codziennie idąc do pracy przechodzę przez most stomilowski i mam na bieżąco podgląd na wodę.

Z każdym dniem jest coraz lepiej;) woda już nieco klarowniejsza, ale w dalszym ciągu wysoka. Tak czy inaczej w weekend uderzam nad wodę bez względu na to czy będą wyniki czy nie ;)

Edited by rapala

W Dynowie woda podwyższona czysta da się łowić. Dzisiejszy wyjazd zaowocował 3 poteżnymi braniami (wędka prawie wpadła do rzeki) ale niestety spozniłem zacięcie :beer::D

Wiadomo coś kiedy Solina przestanie dawać na 4 turbiny?

Podpinam sie do pytania. Miałem jechać na zeszły weekend ale woda masakra. Jak jest teraz ? Da rade na ten weekend połapać ...

Byłem dziś w okolicach Dynowa woda podniesiona ale tylko trochę trącona tak, że da się łowić

Woda jest duża i brudna .Byłem w niedziele zobaczyć bez wędki.

Jeszcze trzeba poczekać trochę.

Woda dalej wysoka ale dziś z mostu w Lesku już było widać kamienie czyli się oczyszcza powoli.

Na weekendzie impreza ogólnopolska VII Muchowy Puchar Sanu to na 100 % woda będzie do łowienia. Co prawda wysoka ale w miarę czysta. Nie znalazłem informacji odnośnie zakazu w związku z w/w imprezą?

Wygląda na to, że śniegi pomalutku kończą spływać takze stany powinny się stabilizować. W niedzielę widziałem San w Witryłowie, woda wysoka, goni jak cholera ale tylko lekko tracona.

Prośba do kolegów o info jak wygląda górny San -Rajskie, da się łowić czy jeszcze czas? Jaki kolor wody?

lisses nie wiem jaki kolor sanu z w Rajskim .Co do wody to puścili specjalnie na zawody muchowe, to było do przewidzenia.A czy woda po zawodach się nie podwyższy ,zobaczymy....

Orzeł 2 turbinki świetna woda do przechytrzenia pstrąga ,ale trzeba wiedzieć gdzie stanąć itp.W takiej wodzie nie wszędzie ryba dobrze bierze.

Usunięto cytat

No to trzeba się dowiedzieć :) (To mój pierwszy sezon na górskich także dopiero się uczę, dlatego muszę was tu pytaniami zalewać :P)

Edit:Proszę nie cytować ostatniego postu.

Edited by rapala

San w Ulanowie podniesiony trochę, woda lekko trącona. Da się łapać. Rybka chodzi :):)

A jak San w Postołowie ? Da rade na weekend pojechać powędkować ?

Wczoraj po pracy byłem nad Sanem w okolicy mostu Stomilu. woda mocno opadła, dosyć czysta jest.

Kleniki ładnie brały, szczególnie przypadł im do gustu żółty woblerek - imitacja osy. w przeciągu 2 godzin miałem 7 kleników i kilka spadów. Niestety największy miał około 25-30cm, ale liczy się że coś się dzieje ;)