Jump to content
Oktawian

Górny San - od źródła do m. Przemyśl

Recommended Posts

A pływa jeszcze??? Bo wygląda na "niemrawą":(

Po tym pytaniu coś temat delikatnie umarł ...:rolleyes:

Witam

Mam pytanie do osób z okolic Hłomczy/Temeszowa/Krzemiennej lub znających te tereny.

Czy znajdzie się na w/w odcinku jakaś fajna miejscówka na mały biwak? Chciałem zabrać dzieciaki na nocke w namiocie a przy okazji pobawić się ze spinningiem i/lub spławikiem.

Wszelkie porady w tym temacie mile widziane, ew zawsze możemy popisać na prv

Maxim, co do meijsc to nie bardzo pomogę, ale w tamtych okolicach uważaj ze spławikiem. Jest to woda górska /San / aż chyba do Wary. Sprawdz przed wyjazdem w informatorze.

A miesjce - może okolice stawów w Krzemiennej - z ejdnej storny spławik z drugiej San, i w maire cywilizowane meisjce. Bo Temeszów, Hłomcza itd to juz chyba bardziej na "dziko" trzeba.

"Wykaz wód nizinnych Okręgu PZW Krosno

San

Od mostu w Dobrej do ujścia potoku Łubienka k. Dynowa"

Wg tego wykazu to jednak woda nizinna, a nie sądzę, że coś się zmieniło.

Co do cywilizacji - im dalej od tym lepiej :)

Mimo wszystko dzięki za opowiedź

Koledzy mam pytanie czyprzy takim stanie wody jest jakaśszansa połowić w okolicach Mrzygłodu na muchę i czy warto bawić się tam z muchą.Podpowiedż mile widziana ,może jakas miejscówka.Z góry serdeczne dzięki.:beer::D

Panowie od jakiej dokładnie miejscowości zaczyna i kończy się OS bo muszę to uwzględnić w mgr :D czy w Łączkach też jest odcinek specjalny? Czy on może się kończy na moście drogowym w Postołowie?

Edited by Laskovik

Hej.

Na wspomnianym odcinku dozwolone wszystkie metody - woda nizinna. Szukasz dzikości?! - polecam Ulucz. W centrum ww. miejscowości koło dębu skręć w lewo w błonia nad Sanem. Dojedziesz polną drogą nad naładniejszy odcinek wody w tych okolicach. Brzozowiacy nazywają to miejsce poda wierzbą Jest gdzie się rozbić namiocikiem, jest cień i masz wodę gdzie padają głowatki, okonie, lipienie. I pod spławik i pod spinning. Polecam.

Przepraszam za lekki bałagan w dyskusji. Odpowiedź dotyczy postu Maxima oczywiście. Co do dojazdu to masz 2 możliwości: albo przez prom na Krzemiennej/Temeszowie albo od strony mostu w Dobrej. Trochę niżej są liczne żwirownie i odkrywki żwiru wzdłuż rzeki i trochę hałasują (Ulucz, Krzemienna, Obarzym, Wara itd.).

Pozdrawiam

Może widział ktoś dzisiaj wodę w okolicy Leska? W szczególności chodzi mi o kolor.

Wczoraj widziałem dwie turbiny to wiadomo lecz woda nie nadawała się do łowienia,normalnie glina płynęła. Wątpię czy dzisiaj się coś poprawiło.

Potwierdzam - w Sanoku stan wody podniesiony, kolor - żółta glinka. Prawie jak rzeka Jangcy :D

Witam.

Koledzy da się połowić na federka w okolicach Dynowa:confused:.

Ponawiam pytanie kolegi Czy w Dynowie można na weekend połowić na przepływankę czy ciągnie gałęzie i trawy?

W sierpniu być może wybiorę się nad San do znajomego w Krzemiennej i mam pytanie.Na jakie ryby mogę tam liczyć, albo w tamtych okolicach.Czy ta woda górska czy można na grunt rzucić? Ma on dom nad samym Sanem i interesują mnie nocne połowy ryb, nastawienie się na sandacza, suma czy rzecznego karpia, brzanę certe i leszcza.Dokłądniej chodzi mi o okolice promu w Krzemiennej.Tam dalej po przejechaniu promem ma dom letniskowy.Nie interesuje mnie spinning tylko metoda gruntowa.Widzę powyżej że zdania czy to górska są podzielone więc jak to jest tam z tą wodą? I na jakie ryby można tam liczyć, na te typowo górskie czy jednak sumy i sandacze też tam są?

Nad Sanokiem właśnie przeszła burza -a już miałem nadzieję że do soboty się woda wyklaruje :(

W sierpniu być może wybiorę się nad San ...

Krzemienna jak i Temeszów czy Niewistka to woda nizinna. Co do ryb z gruntu - ostatnimi czasy wszyscy narzekali. Trafiały się pojedyncze świnki, klenie i brzany.

W Krzemiennej można się nastawić na brzanę, świnkę i klenia. Sandacza jest mało - choć słyszałem że trafiały się ładne sztuki na wątróbkę :eek: (nie wiem czy to wiarygodna informacja). Sumów raczej napewno nie ma. Certa się owszem trafia ale też jest jej mało. Jest sporo okonia, bolenia i szczupaka (drobnego).

Jak to mówią - gdzie patyki, tam wyniki - trzeba próbować.

Powodzenia i pozdrawiam

Grzegorz

Nad Sanokiem właśnie przeszła burza -a już miałem nadzieję że do soboty się woda wyklaruje :(

Czyli lipa z łowienia:mad:

Woda wysoka i brudna, niesie jakieś patyki i inne śmiecie. O łowieniu w weekend raczej można zapomnieć:mad:

Czterdziestak z rańca ;) Ale potwierdzam woda wysoka i z jednej strony kawa z mlekiem za sprawą Hoczewki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by Kai

Szczerze nie widziałem aż drugiej strony bo była mgła ale byłem w okolicach ujścia i było widać że środek jest czyściejszy niż strona od Hoczewki. Zresztą zaraz jadę do Leska więc jak nie zapomnę to pstryknę fotkę z mostu :)

Słabo widać na zdjęciach ale woda powoli się oczyszcza lecz teraz przeszła burza i znów może się pogorszyć

Witam, czy ktoś może podpowiedzieć jak sytuacja na sanie w Lesku , woda czysta?