Jump to content
r.l

Osława

Recommended Posts

A ja przedwczoraj z wynikami. Przy zwalonym drzewie krążyły sobie 3 sztuki. Podszedłem cichutko, zdecydowałem ,że żółty Hornet rozpocznie tą potyczkę. Pierwszy rzut niecelny, ale bez złych konsekwencji. Drugi rzut celny i można było wobka ściągnąć po linii żerowania. Wszystkie 3 sztuki zainteresowały sie Hornetkiem. Ale jeden byczek poszedł do końca. Najpierw zatoczył kółeczko, a potem po prostej za wobkiem i buhhh. Byłem w szoku, bo to drugi raz kiedy udało mi sie zaprosić do brania dostojnie krążacego na głębince byczka, a zwykle prowokuję je na smużaki przy przykosach i płytkich wartkich nurtach. I tylko tam w spiningu udawało mi się wygrywać z przyzwoitymi sztukami. Natomiast Leniuchy na spokojnej wodzie zawsze mnie punktowały, mimo, że pod pysk dawałem przynęty różnej maści.

Klenik miał 34 cm i był solidnie gruby. Prawdziwy, zacny Cysters. Wynik w cm może niewielki, ale to był kawał rybska na brzegu. Po zdjęciach wrócił do wody. Niech rośnie większy.

Potem wypatrzyłęm jeszcze stojące na płytkim nurcie klenie, ale nie atakowały. Był jeden samotnik, który sobie chodził po całej szerokości rzeki i chyba ponad 40 cm sobie mierzył, ale tylko odprowadził woblerek, następnie obrotówkę do brzegu, bez uderzenia...

- - - Updated - - -

Aha. Nie mogę zdjęć z komórki wrzucać. Wie ktoś dlaczego?

Edited by zabieg

...zacny Cysters. ...

Brawo kolego kleni, a hasło bomba:D:beer:

A ja mam pytanie do kolegów: czy ktoś ma jakieś doświadczenia z woblerami Krakusek (imitacja Kozy, Głowacza, Kiełba, Śliża i Uklei)?

Są względnie tanie i gdybym był takim kleniem z Osławy, to bym na nie bił aż miło :)

Jeśli macie inne fajne lub niefajne doświadczenia na Osławie z jakimiś wobkami to piszcie.

Pozdawiam

P.S. nieźle tych świnek tam pływało. Ja wczoraj oglądałem filmik o hodowli Głowacicy w Łopusznej k. Nowego Targu. Wiem, że na Sanie też są. Niezła akcja, nawet 15 kg sztuki wpuszczają do Dunajca. I jest w tych rzekach tego dużo. trzeba kiedyś zorganizować wypad grupowy może. Poniżej link.

Dzisiaj spędziłem trochę czasu nad wodą, i w rezultacie 32cm klenik.:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Złowiłem dzisiaj 4 kleniki, które mierzyły sobie od 20 do 25cm, i miałem spinkę jednej większej sztuki. Rybki może nie powalają wielkością, ale i tak się cieszę, ponieważ złowiłem je na swojego smużaka:).

Czy o tej porze roku ktoś z kolegów wędrował po Osławie lub Osławicy? Pytam bo słyszałem opinie że przed tarłem Świnki nie ma sensu zapędzać się w górne partie tych rzek w poszukiwaniu klenia lub pstrąga.:confused:

Panowie,co tam słychać nad Osławą?mam zamiar w 2016 odwiedzić San i właśnie Osławe nigdy w niej łowiłem,ale bardzo mnie intryguje,więc pytanie-czy warto??

pozdrawiam z Lublina:)

Tak to wyglądało w tamtym tygodniu znacznie wyżej Zagórza:

A rzeka o tej porze roku rzeczywiście jest dobrze pilnowana i już raczej nie spotkamy się z takim barbarzyństwem kłusoli jak jeszcze kilkanaście czy kilka lat wcześniej.

Jeszcze trwa, w ten weekend z pewnością można będzie jeszcze je podziwiać.

Witam, jaka jest woda w okolicach Morochowa?

W weekend były prowadzone odłowy brzany na Osławie w Zagórzu, ktoś ma info ile ryb odłowiono i gdzie później trafiły? 

Ja pierd..e znowu?😡...a gdzie trafily...OS...albo w zamrazalki...

Tyś widział brzany na OSie :)

Podziwiam ludzi jedzących brzany ;) i świnki :)

Gzie radzicie łowić na Osławie? Jestem w Mokrem woda się czyści złowiłem na muchę 2 klenie jeden nawet spory  (ok 35) i małego pstrąga. Planuje wyskoczyć wyżej, gdzie radzicie/ najlepiej tam gdzie ładnie? Myślę o Duszatynie, Prełukach ?

Ładnie tam jest ale z rybami może być słabo. Do tego nie jestem pewien ale chyba w Duszatyniu jest rezerwat i nie można łowić ale tego nie jestem pewien na 100 %

Jak chcesz wiedzieć gdzie można łowić zadzwoń do okręgu w Krośnie, dadzą ci nr do kompetentnej osoby i ci wszystko powie, ja tak zrobiłem. A od forumowiczów to raczej dezinformację uzyskałem. Niestety szurneło i woda brudna znowu, przezbrajam na spina i zaraz ruszam na mniejsze czystrze potoki.pzdrw

Na czym polegała ta "dezinformacja" Kolego. Mam wrażenie, że "pijesz " do mnie. Wyjaśnisz czy tylko foch?