Jump to content

Z WĘDKARSKIEGO PUDEŁKA - nowy kanał wędkarski na YouTube

Piotr Madura
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Puchar Trzech Rzek - pierwsze zawody cyklu spinningowego grand prix koła PZW nr 30 "Kleń" Strzyżów. Nie było łatwo, ale znaleźli się zawodnicy, którzy odnaleźli drogę do pięknych ryb. Zazwyczaj wiodła kilometrami brzegów rzek, przez pokrzywy, trawy, zarośla, skradając się, cały czas w ruchu, pozostając czujnym, rzucając z zegarmistrzowską precyzją. Chcesz wiedzieć jak łowią najlepsi? Sprawdzaj kanał YouTube Z Wędkarskiego Pudełka już w najbliższy piątek o godzinie 20:00!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by Piotr Madura

Zapraszam do obejrzenia relacji z Pucharu Trzech Rzek - zawodów otwierających tegoroczny cyk Grand Prix Koła nr 30 "Kleń" Strzyżów.  W filmie poza machaniem wędką i przedzieraniem się przez krzaki również pogawędki ze zwycięzcami. Warto popatrzeć i posłuchać! :D

Posted (edited)

Cześć! Dzisiaj krótki filmik, w którym pokażę Wam jak w łatwy, szybki i prosty sposób wykonać główki jigowe typu grzybek (popularne w USA mashroom jigheads). Przydadzą się zwłaszcza wtedy, gdy ryby zaczną grymasić, także nie czekajmy i bierzmy się do roboty! ;-) 

Edited by Piotr Madura

Cześć i czołem! Zapraszam do obejrzenia materiału, w którym prezentuję patent mojego świętej pamięci Kolegi, doskonałego łowcy boleni. Przynętę tę podejrzałem lata temu w jego pudełku i jak się później okazało, potrafiła otworzyć wodę, zwłaszcza gdy rzeka zaczynała przybierać i mętnieć. Życzę Wszystkim połamania kija na rekordowym boleniu! ;-)

Piękna, nieujarzmiona rzeka, wartko tocząca swoje czyste wody, świetni spinningiści i wspaniałe, choć wymagające zachodu ryby – tak w skrócie opisać można Spinningowo-Muchowy Puchar Dunajca 2021 rozegrany w minioną niedzielę w Zakliczynie. Gospodarzem imprezy jest Koło PZW Azoty Tarnów, znane z doskonałej logistyki i koleżeńskiej atmosfery zawodów. Zapraszam do obejrzenia relacji ze sportowych zmagań nad wodą!

Po 6 godzinach zmagań wywalczyłem drugie miejsce podium na jubileuszowym, X Pstrągu Doliny Raby. Rzeka piękna, ale trudna pod względem pochodzenia ostrożnych ryb na płytkiej, czystej i prześwietlonej słońcem wodzie. Każdy milimetr długości ryby był na wagę złota. 

Zapraszam do obejrzenia relacji z jubileuszowego, X Pstrąga Doliny Raby. Urokliwa rzeka, cwane pstrągi i nowoczesne metody spinningowe mające na celu ich przechytrzenie. Co z tego wyniknie? Odpowiedź już teraz w Z Wędkarskiego Pudełka! ;-)

Posted (edited)

Zapraszam Was do obejrzenia relacji z wypadu nad urokliwą, leśną rzeczkę. W dłoniach ultralekkie spinningi, a na celowniku okonie ;-) W tle lipcowy las tętniący życiem. Welcome to the jungle!

Edited by Piotr Madura

Posted (edited)

Tegoroczna edycja Kleniowego Pucharu Raby postawiła startujących przed nie lada wyzwaniem: rzeka pełna jest dobrze rokujących miejscówek, ale jak się okazało tego dnia klenie mało gdzie dawały się przechytrzyć. Kilka godzin tury upłynęło większości łowiących na stawaniu na głowie i kombinowaniu jak dobrać się do płochliwych i wybrednych ryb. Znalazł się też ktoś, kto w tę sytuację wpasował się idealnie i naprawdę solidnie połowił, z resztą zobaczcie sami!

Edited by Piotr Madura

Posted (edited)

W dzisiejszym filmie ultralekkie łowienie na najmniejsze obrotówki jakie w życiu widziałem! Nowa, nieznana woda i relaks z wędką po intensywnym tygodniu pracy. Zobaczcie sami ;-)

Edited by Piotr Madura

Ogladam regularnie na YouTube. Dobra robota choć niektóre fragmenty proszą się żeby je rozjaśnić 😉 Piotrek, jak pierwsze wrażenia z użytkowania tej linki? 

Dzięki piękne! Do rozjaśniania i koloryzacji muszę przysiąść i odrobić zaległą lekcję :lol: Pierwsze wrażenia dobre, ale... ale trzeba się mieć na baczności zwłaszcza gdy wieje i się zwija leciutką przynętę - prawdopodobnie nie utrzymywałem odpowiedniego napięcia linki i podczas któregoś z kolejnych rzutów zrobiła się lekka broda. Później już na to uważałem i było ok ;) @rav_id jeszcze raz dzięki za polecenie tego sznureczka, pod superlekkie łowienie naprawdę dobra opcja - czuć wszystko zdecydowanie lepiej niż na żyłce, a o to głównie mi chodziło :beer: 

Wędka klasyk UL: Savage Gear Parabellum CC 190 cm; 0-5 g
Linka kompozytowa Berkley fireline competition crystal 1 lb polecona mi przez @rav_id, przypon z żyłki #Stroft 0,12 mm. Tak lekkie łowienie na łowisku, gdzie ryb jest pod dostatkiem jest świetną formą wędkarskiego wyluzowania się. Pozdrowienia! ;)

W dzisiejszym filmie obiecana recenzja najmniejszych obrotówek jakie mam w swoich pudełkach i bardzo prawdopodobne, że najmniejszych obrotówek handmade jakie dotychczas zostały stworzone ;-) Omawiam jakość wykonania tych wabików, ich walory i możliwości wykorzystania w konkretnych sytuacjach nad wodą. Wszystkich fanów ręcznie robionych przynęt oraz najlżejszych odmian spinningu serdecznie zapraszam na seans! ;)

Posted (edited)

W dzisiejszym filmie słoneczne, sierpniowe popołudnie, w czasie którego za pomocą ultralekkiego spinningu starałem się wydobyć z wody żywe złoto: niezwykłej urody wzdręgi. Potoczna, zwyczajowa nazwa 'krasnopiórki' zdecydowanie lepiej oddaje wdzięk tych rybek, prawda? Wędkarskie pozdrowienia: połamania kija!

Edited by Piotr Madura

Niedzielne popołudnie nad wodą, tlący się z lekka grill, ultralekki spinning i pakunek pełen niespodzianek w postaci ręcznie robionych przynęt. Czego chcieć więcej? ;-) Zapraszam do obejrzenia pierwszego unboxingu na kanale Z Wędkarskiego Pudełka  :D

Witam,

Zastanawiam się w jakim kierunku idzie ten wędkarski YouTube. Co ciekawego jest w machaniu narybkiem przed kamerką i to w dodatku kiedy ryba jest jeszcze na haczyku....dla mnie to katastrofa. 

Pozdrawiam