Jump to content
wifer

Jezioro Solińskie

Recommended Posts

Dzięki za info. W jakiej części Soliny łowiłeś? Z łódki?

Łowiłem z łodzi od strony WZW Jawor...

A tak to wgl to wie ktoś czy da się połowić karpie leszcze w miejscach takich jak werlas albo zawóz blisko brzegu daleko ? Ktoś coś wie ?

Wydaje mi sie, ze Karpi szukalbym o tej porze roku w miejscach plytszych powiedzmy do 5m, Leszczy natomiast w miejscach glebszych 5-6 m +. Ale radzilbym poczekac na opinie kolegow bardziej doswiadczonych w temacie niz ja...

Ogólnie to jeszcze nigdy nie łowiłem nad soliną, ale jest to chyba jedyne łowisko które mnie tak urzekło wiem tylko, że jest trudne i , że jest pełno mięsarzy a tak to tyle wiem jakby ktoś chciał mi pomóc z tym łowiskiem z chęcią zapraszam do wypowiedzenia się :)

Witam kolegów orientuje się ktoś jaki jest stan wody na Chrewcie? 

Wahania lustra wody można śledzić na http://pogodynka.pl/hydro/zbiorniki/ ogólnie woda cały czas opada.

A ja mam inne pytanie. Czy ktoś ma informacje o których godzinach jest puszczają woda przez turbiny na Solinie?

Witam

Na jaką rybę polecacie się ustawić w Werlasie?? 

Jeśli drapieżniki to jaka metoda?? 

Będę 5 dni

Wie ktoś ile musiałbym zapłacić jeżeli chciałbym jechać połowic 3 dni nad Solina ? Z brzegu bez żadnych łódek poprostu

Chyba 50 zł za dzień. Jeśli się mylę proszę poprawić 

30 zł za dzień jeśli masz aktualne opłaty w innym okręgu

90 zł / na 3 dni  chcąc niechcąc wychodzi 30 zł 

Posted (edited)

Z tego co widzę to nie da się nawet wykupić na jeden dzień tylko trzeba na 3 w przypadku nizinnych ** jednak się da moje nie dopatrzenie **

Edited by Szymon prej

Posted (edited)

Potrzebuje małej rady :) w następnym tyg będę na wyspie przez kilka dni, gdzie warto z gruntem się ulokować ? Są tam również jakieś dobre miejsca na spining? 

Edited by charim

Między keją ROZŻ a AZS  masz dobre miejsce ale niestety ciągle głośno i spory ruch na brzegu i wodzie. Na spining możesz sobie wypożyczyć zarejestrowaną łódkę na głównej kei energetyka i poopływać okolice

Dzięki bardzo za info :) keja ROZŻ to jest ta główna z basenem ?

Panowie z PSR wzięli się chyba ostro do roboty. W ciągu 2 dni wędkowania byłem sprawdzany 2 razy. Wcześniej kontrolę na Solinie miałem jakieś 5 lat temu. Miejmy nadzieję, że idzie do lepszego.

Niesądze aby szło ku lepszemu. Ja byłem ze znajomymi od 29 lipca do 4 sierpnia i niemiałem ani jednej kontroli nawet ich nie widzieliśmy. A w zeszłym roku byliśmy na tygodniowej zasiadce to mieliśmy co 2 dni kontrole.

21 godzin temu, charim napisał:

Dzięki bardzo za info :) keja ROZŻ to jest ta główna z basenem ?

Pierwsza po prawej od głównej/slipu

A co chodzi o kontrole to państwowa jest dla ściemy i chyba wyników w mandatach. Na kilkanaście ostatnich kontroli jedyne o co pytają to o kapok i wpis do rejestru, kilka miałem nawet takich że nie zapytali czy coś bierze a tym bardziej czy coś mam albo sami nie sprawdzili. Tylko pływają i spisują karty że coś robią. Dla mnie porażka bo goście w okolicy się chwalą że mają schowane w krzakach a ze strażą w tematy żartów wchodzą i tamci odpływają życząc z uśmiechem na twarzy powodzenia.  Z innego punktu widzenia straż rybacka powiatu Bieszczadzkiego ma bardzo dobre wyniki i ściga z dobrymi wynikami gości i na okolicznych rzekach i na jeziorze. Polecam polubić ich profil na Facebooku bo robią naprawdę dobrą robotę :beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Ja byłem 2 razy po dwa dni i dwa razu sprawdzali i się przeokrutnie dopierdala.... do wszystkiego. Chyba nie lubią Rzeszowiaków. A tak poza kontrolami szczupły równie 90:) 

Piękna ryba, miło widzieć, że jeszcze takie są w Solinie :) Co do straży to właśnie to mnie drażni. Zamiast dbać faktycznie o wody, łapać kłusoli, likwidować zrzuty ścieków to sprawdzają czy masz wpis w rejestrze... Jak ma od tego przybywać ryb?