Jump to content
stiff43

Czarna Sędziszowska

Recommended Posts

orientuje się ktoś jak jest w tym sezonie z sandaczem ? Chciałem się wybrać w czasie krótkiego powrotu na Podkarpacie 

Sandacza troszkę jest tylko że wymiarowo max 40 cm te większe  albo zjedzone albo dopiero jesienią  się ruszą. 

tak myślałem bo z ostatnich rozmów ze znajomymi dokładnie to samo wynika

Wie ktoś jak się ma sytuacja z sumem na czarnej, połapał ktoś w tym sezonie ? Bo wszędzie gdzie pojadę biorą same maluchy, żadnego kontaktu z większą rybą...

Niestety w temacie Czarnej nie pomogę, nigdy tam nie łowilem, kiedyś już nawet miałem ochotę tam podjechać ale jak do tej pory nie dojechałem :)

Witam,

Byłem ostatnio na Czarnej i zauważyłem że zostały wykopane kanały odprowadzające wodę z wyrobiska, może to jest powodem obniżenia stanu wody.

Druga sprawa to BOBRY.  Te stworzonka chyba są już na każdym łowisku i potrafią narobić każdemu wędkarzowi problemów. 

Bez jaj z tymi bobrami - potrafią narobić szkód, ale przy zbiorniku o położeniu i takiej charakterystyce jak ten, to te bobry musiały by mieć wielkość Fiata 126p ;), aby spowodować takie zmiany w poziomie wody. Tym razem to sprawka pracowników żwirowni, a właściwie ich pracodawców.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Woda opadła ale karpiki skubią takie w przedziale od 30 do 47cm ( wynik wczorajszy 16 sztuk w 3,5 godzinki)

Mam tylko nadzieję że rybki zdążyły się wykluć i odpłynąć :unsure:

5 godzin temu, raftik napisał:

Mam tylko nadzieję że rybki zdążyły się wykluć i odpłynąć :unsure:

Niestety w sadzawkach które się utworzyły pozostały malizny.

Dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie do siedziby Okręgu - pani zapytała ,"czy to od wczoraj się dzieje ?"... - z tego co zrozumiałem, to mają dopiero się kontaktować z prezesem koła sędziszowskiego, aby stwierdzić "co się stało" - delikatnie zasugerowałem, że nie udało się tarło szczupaka, płoci, przepadnie także tarło leszcza - że o kondycji ryb, które mają ikrę a nie mogą się wytrzeć nie wspomnę...

Co prawda PZW dzierżawi zbiornik od Kruszgeo, ale ryby są PZW - ciekawe, czy za niszczenie ryb PZW także im zapłaci.

Fajnie się bawią za nasze pieniądze.

Edited by Damian Ł.

A to nie jest wina po prostu miesięcznej suszy ? bo na innych bajorach jest podobnie ze stanem wody.

Z informacji jakie uzyskałem na miejscu od innego wędkarza wynika, że Kruszgeo zrobiło odpływ wody ponieważ przygotowują się do ponownego wydobycia w tym zbiorniku.

Ile taki stan rzeczy będzie miał miejsce oraz ile wody jeszcze spuszczą tego nie wiem.

W momencie kiedy ja tam byłem to znaczna cześć "bajorek" była połączona z głównym zbiornikiem i większość rybek zdążyła odpłynąć.

Odwiedziłem  wczoraj to łowisko i musze przyznać że  był  to mu najgorszy wypad od nie pamiętam kiedy. Nie dość  że  brania słabe to te setki ludzi kąpiace  się i pływające  prawie po całym  zbiorniku. Trzeba było  uważać  żeby  kogo w łeb nie trzasnac przy zarzucie

Też byłem wczoraj od samego rana i tylko dwa okonie powyżej 30 cm. Zmyłem sie o 10.30 bo już tak grzało, że na pontonie nie szło wysiedzieć, a na tych kąpiących się jest paragraf i tabliczki na łowisku.

Witam ma ktoś informacje jak wygląda sytuacja ze stanem wody?? Nadal jest taki niski??

Tak dalej jest niski poziom, i chyba z tygodnia na tydzień  coraz niższy. Byłem ostatnio na pontonie pospiningować tam to teraz to bardziej kąpielisko niż łowisko przypomina.

Edited by Matew

Witam,

Byłem ostatnio i staw nr 2 masakrycznie rozkopany. Zakaz wjazdu od strony żwirowni. Wiadomo czy będzie można tam łowić ??

Panowie dzieję się coś z gruntu ? Jadę tam pierwszy raz jakieś podpowiedzi odnośnie miejscówki ?