Skocz do zawartości

ŁOWISKA KARPIOWE;]


GDZIE NA KARPIA:>????  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GDZIE NA KARPIA:>????

    • TRZCIANA
      4
    • BRZÓZA STADNICKA
      0
    • CZARNA SĘDZISZOSKA
      14
    • CZYSTE
      2
    • TAMA ŻOŁYNIA
      1
    • BRZÓZA KRÓLEWSKA
      1
    • NIEDŹWIADEK
      11
    • ŻWIRWNIA RZESZÓW
      4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o Brzeźnik to zgodze się z kolega slumsattack 07 ale tylko co do 2 stawu czyli środkowego który został otworzony w tamtym roku a zarybiony 2 lata temu na jesień, więc czego sie spodziewać ? niech rosnął , natomiast na 1 i 3 stawie można poszukać ładne okazy nie tylko karpia , polecam makaron , co do Rakszawy górnej, można tam pokusić się o ładnego amura , tydzień temu sam miałem okazje zmierzyć się z siedemdziesięcio centymetrowym , nie ważyłem bo wrócił do wody , to tyle co na temat Rakszawskich łowisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zapewne spóźniłem się trochę z odpowiedzią, bo lato dobiega końca, ale ciekawym łowiskiem może być Werynia koło Kolbuszowy. W prawdzie nigdy tam nie łowiłem, ale za to raz wybrałem się tam na wycieczkę rowerową. Od 12.00 chodziłem wokół stawów i co kilka metrów płoszyłem jakąś rybę z przybrzeżnych płycizn. Na początku myślałem, że to szczupaki, ale niestety po kilku minutach doszedłem do bardzo złego, dla mnie, odkrycia. W płytkiej odnodze ujrzałem karpia, o taki 40-taczek, rzuciłem w jego kierunku pestką a on uciekł, wydając przy tym identyczny odgłos jak te wcześniejsze ryby, które brałem za szczupaki. Tylko na jednym stawie było dwóch wędkarzy, co ciekawe w ogóle nie było tam słychać ryb. Na pozostałych zbiornikach za to prawdziwa kanonada, ryba spławiały się co kilka sekund. Czasami na samym środku, ale zazwyczaj było to dosłownie w odległości kilku, kilkudziesięciu centymetrów od brzegu. Tylko raz obserwowałem taką akcję w Trzcianie, tyle że to trwało krócej, rozpoczęło się późnym wieczorem i miało miejsce na małym obszarze. Były tam takie jakby pomościki z betonu, zapewne mikro-tamy. Wszedłem na jeden z nich, po lewej przy samej powierzchni pływało stado mikro- karasków, niby nic nadzwyczajnego, ale nagle zauważyłem jakiegoś grubasa płynącego w moją stronę. Na początku myślałem, że to sumek dopiero jak ryba zbliżyła się na odległość ok. dwóch metrów rozpoznałem karpiszona, niby żaden gigant, ale ładny 60-tak. Za nim płynęły dwie mniejsze sztuki. Spojrzałem w prawo, zaraz przy powierzchni wygrzewał się kolejny karp. Dodatkowym atutem jest górny wymiar ochronny karpia 60cm i limit wynoszący 1 sztukę dziennie. Miałem się tam wybrać ze spinningiem i mikro woblerkami, ale daleko, droga pagórkowata a sukces niepewny, ale jeszcze tam wrócę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Bartoszów koło rymanowa - płaci się 10 zł dla członklów PZW (2 ryby można zabrać karpie do 55cm, lub amura powyżej 50cm, tylko na jedną wendke można łowić, tylko od świtu do zmieszchu można łowić)

Trzciana (za Duklą w strone Barwinka) płaci się 11 zł dla członków PZW ( 2 ryby można wziąć, na 2 wędki można łowić , pozwolenie ważne przez 24h od zakupienia)

jeszcze inne łowiska znalazłem, lecz za niedługo wyjeżdżam i muszę na przyszły rok to przełożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.