Skocz do zawartości

Stawy w Budach Głogowskich


Mateusz91

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ale chodzi mi o te stawy nie u Bazana, tylko te, które były zamknięte na wiosnę i przez lato(pewnie nadal są) bo koparki coś tam robiły, prawdopodobnie powiększany był zbiornik i czyszczony i chcę wiedzieć, czy wiadomo kiedy będzie otwarty dla wędkarzy, czy wgl będzie itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, tylko ojciec z kumplem jego nie płacili w tym roku karty i wątpię, że będą płacić w następnym, więc chętnie by się tam wybrał, były tam dość ładne karpie i szczupaki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie "zaśmiecać" tematu prywatnymi pogawędkami. Za następne takie posty będą ostrzeżenia dla @Kali i @Jogo Kiedy kilka miesięcy temu była "gadalnica" to sporadycznie była wykorzystywana. Teraz widzę, że robimy sobie coś w rodzaju komunikatora GG z Serwisu. Można w tym celu wysyłać wiadomość prywatną z konkretnym pytaniem do konkretnej osoby.

Edytowane przez mapet77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zbiłeś z tropu pisząc że nie chodzi Ci o stawy Bazana, w lecie mówił mi "płacisz 5 pln i łowisz gdzie chcesz - jedynie ten ostatni pod lasem nie jest mój" czyli chodziło mu o ten pierwszy od Zabajki. W pobliżu tego stawu koparki kopią, woda w stawach jak kawa z mlekiem. Stawy po prawej stronie drogi jadąc od Bud w stronę złomu są odgrodzone siatką - wyglądają apetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic więcej na temat innych stawów tam, więc nie wiem gdzie się znajdują.

Chodziło mi o stawy w lesie, do nich można dojechać z 2 stron - od Porąb Kupieńskich

i od Głogowa[Widełki?](zjazd z drogi na Rzeszów w Widełce, troszkę za nią w prawo, bodajże blisko CPN-u.

Właścicielem tych stawów( jeden był udostępniony do łowienia, na 2 podobno rosły kroczki) jest podobno emerytowany płk z Rzeszowa, ale na 100% nie wiem

Szukałem zdjęć z nich, ale nie mam, wiec na YT znalazłem filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=xIE5Ud6cNAE

Na 95% to są te stawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Wie ktoś być może, jak teraz ze stawami w nowym roku?

Dodam, że chodzi mi nie o stawy p. Bazana, tylko te z filmiku u góry.

W tym roku były zamknięte, trwały tam pracę, wie ktoś, czy w tym roku będzie można łowić i jak ma się sytuacja?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@kali Polecam więcej czytać mniej pisać

w maju rozmawiałem telefonicznie z właścicielem tych stawów - cały rok będzie zamknięte, stawy będą pogłębaiane i prawdopodobnie połączone. Będzie można łowić od przyszłego sezonu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje "domysły" również są z przed roku. Poza tym właściciel chyba najlepiej wie kiedy planuje otwarcie? O ile mnie pamięć nie myli stawy te były zawsze otwierane 1 maja więc do tego czasu jest to bardzo możliwe. A przez pisanie posta pod postem w środku zimy chyba żadnej innej odpowiedzi nie uzyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, sezon już prawie w pełni, za miesiąc miałoby być prawdopodobne wg @TiGo otwarcie stawów.

Czy być może był ktoś tam i widział, czy coś jest robione w kierunku otwarcia stawów;)?

Będę wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może w następnym roku, z tym że na jakieś tam okazy trzeba będzie jeszcze pare lat poczekać. Ma być to coś w stylu łowiska specjalnego, tyle że znając właściciela to niewiele z tego wyniknie. W sumie fajna woda będzie, bo po połączeniu tych 2 stawów całkiem przyjemne bajorko powstanie. Jakby odpowiednia osoba wzięła w swoje ręce to łowisko to naprawdę miód malinka. Martwi tylko ustawienie właściciela pod turystykę. No ale może. No nic, zostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozmawiałem z ojcem, to on mówi, iż rzeczywiście właściciel sprzedaje ziemię pod autostradę.

Powiedział, że on na tym taką kasę kroi, że za nic nie opłaca mu się otwierać jak na razie tych stawów.

Podejrzewa, że dopóki ziemia na autostradę będzie potrzebna, to właściciel nie zlikwiduje tego "interesu", bo on na jednej ciężarówce piasku zarabia jego dzienny utarg na stawach, a w ciągu dnia on może takich ciężarówek wywieźć około 5-6 stamtąd...

Cieszyłbym się, gdyby połączył te dwa stawy i zrobił typowe łowisko karpiowe, jak np Wróblowa, Grębów czy Kobylany. Myślę, że było by dużo chętnych i nie źle by na tym zarobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Odkąd Pan Bronek odszedł od interesu, obecny właściciel nie wie za bardzo jak zagospodarować łowisko. A szkoda, bo to była naprawdę fajna woda i aż piszczało żeby zrobić z tego łowisko specjalne. Niestety osoba nie siedząca w temacie nie wie, jakie z tego są profity. Nie oszukujmy się, ale to łowisko od zawsze było nastawione na hodowlę ryby, a wędkarzy często wpuszczano jedynie żeby wydoić 20zł za wejściówkę. Bo lepiej było nakarmić solidnie rybę w tygodniu, tak żeby nie żerowała na weekend i pozostawiać sobie kasę za wejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku wywoził podobno po około 100 ciężarówek dziennie przez kilka dni, we wrześniu gdy jechałem tamtędy samochodem (uczyłem się jeździć) to ciężarówki jedna za drugą śmigały. I wątpię czy Pan Bruzda nie zapłacił jakichś odszkodowań właścicielom budynków z Bratkowic, bo ogrodzenia jak i domy wzdłuż drogi są prawie całe upieprzone w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w Piątek z kolegą trochę pojeździć po lesie, i podjechaliśmy na stawy, i chyba można zapomnieć o wędkowaniu w tym roku, a może i w następnym.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.