Skocz do zawartości

PVA i Robinson Aquarius tele carp 3.90m 3lbs


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się poradzić Was, drodzy wędkarze, czy wędka: Robinson Aquarius tele carp 3.90m o cw. 3lbs nadaje się do rzucania workami, tunelami czy siatkami pva, z ciężarkiem 70g? Kupiłem wędkę w tym sezonie, rzuca się dobrze i łowi całkiem fajnie, lecz boje się trochę stosować czegoś, poza niciami i taśmami pva, żeby kij mi nie "strzelił".

Czy może ktoś z Was ma ten kij i może coś mi o nim powiedzieć;)? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się poradzić Was, drodzy wędkarze, czy wędka: Robinson Aquarius tele carp 3.90m o cw. 3lbs nadaje się do rzucania workami, tunelami czy siatkami pva, z ciężarkiem 70g? Kupiłem wędkę w tym sezonie, rzuca się dobrze i łowi całkiem fajnie, lecz boje się trochę stosować czegoś, poza niciami i taśmami pva, żeby kij mi nie "strzelił".

Czy może ktoś z Was ma ten kij i może coś mi o nim powiedzieć;)? Pozdrawiam.

C.W to z angielskiego casting weight czyli waga rzutowa, z reguły podawana w gramach a parametr, o którym piszesz 3lb to krzywa ugięcia kija. A są to dwie różne cechy charakteryzujące parametry kija. Jeśli chodzi o kije teleskopowe to na pewno mają mniejsze możliwości wyrzutowe niż wędki dwu- czy nawet trzyskładowe. Próbowałem poszukac w necie na temat c.w. tego kija i większość informacji to właśnie 3lb co uważam za totalną bzdurę, gdyż jeden lb, inaczej jeden funt to 0,453kg czyli 3lb wyrzutu to znaczy, że kij ten może udźwignąć 1359gramów? Totalna bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali - masz gwarancje, jezeli zlamiesz..oddasz na gwarancje

Chociaż jedno ,bardzo rzeczowe podejście do sprawy:D

@kali,też nie polecam znacznie przekraczać c.w,podanego przez producenta a zwłaszcza w kijach teleskopowych.Ścianki blanków w takich kijach,często są znacznie cieńsze niż te,które stosuje się w kijach nasadowych.Na pewno po pewnym czasie ,zauważysz charakterystyczne "terkotanie" na jego złączach.Oczywiście można nieznacznie przekroczyć c.w ale w rozsądnych granicach (ok.15-20%) a sam wyrzut zestawu z PVA powinien być wykonany ,łagodnym i jednostajnym ruchem.Jakimś wyjściem z sytuacji może być zastosowanie specjalnych worków PVA w których umieszczamy cały zestaw wraz z ciężarkiem.Dzięki ich zastosowaniu,uzyskujemy,zmniejszenie siły,potrzebnej do wyrzucenia zestawu oraz zyskujemy na odległości na jaką posyłamy zestaw.Jeżeli chcesz zanęcić miejscówkę a nie masz możliwości wywiezienia zanęty,pomyśl o innym sposobie jej podania np.proca czy rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślałem nad nęceniem rakietą, ale problemem jest kij, bo nie posiadam odpowiedniego do niej, a swoimi boje się rzucać,bo raczej na pewno go złamie.

Do tego chciałbym pva stosować głównie na krótkich porannych wypadach, na których nęcenie rakietą nie za bardzo się opłaca. Opr tego do pva przymierzam się głównie na jesień, gdy karpie zaczną brać delikatnie i wtedy najbardziej sprawdzi się właśnie nęcenie punktowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.